Echinocactus grusonii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Echinocactus grusonii

Post »

Witam, mam kłopot z echinocactusem grusonii - kupiłem go zimą, ale miał pewne plamki, myślałem, że wszystko będzie ok, ale dowiedziałem się, że to grzyb. Roślina została potraktowana odpowiednim środkiem, wyniesiona na ciepły południowy parapet i mało podlewana raz na miesiąć, od zimy była podlana może 3 razy, a dzisiaj zobaczyłem, że kaktus zrobił się strasznie jasny i robi się miękki. Czy to przelanie? Czy da się go uratować?
prhz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 kwie 2008, o 19:08
Kontakt:

Post »

Masz może jakieś zdjęcia??
Pozdrawiam
basiulka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Echinocactus grusonii

Post »

witam,
mam pytanie do użytkowników forum , które bardzo mnie nurtuje i martwi.Mój kaktus zwany "fotelem teściowej" dostałam w grudniu 2010 roku , zakupiony bał w kwiaciarni.Po zakupie wniesiony do mieszkania pod kocem żeby nie zmarzł.Postawiony został w mieszkaniu , niestety w dość ciemnym miejscu gdyż generalnie mieszkanie jest dość ciemne, później nie był zbyt podlewany i stal sobie.Nie był mocno zielony ale był.Pod koniec kwietnia postanowiłam wywieść go do ogrodu do mamy i od tego czasu zaczął się problem :(.Kaktus zżółkł zaczynając od miejsc gdzie są kolce.Od 4-5 dni pojawiają się plamki brązowe.Dodam tylko że zakupiony był w tej donicy w której jest teraz i nic nie było robione a sam kaktus i miejsca żółte nie są miękkie.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: pomocy! echinocactus grusonii chory

Post »

Najprawdopodobniej to poparzenia od słońca... Można prosić jakąś fotkę?
Pozdrawiam, Darek.
majlo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 lip 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: tarnów

Echinocactus grusonii

Post »

Witam
Znalazlem w internecie takiego oto kaktusa http://www.flickr.com/photos/ian_lewis/185570205/ strasznie mi sie spodobał !
Mam pytanko czy widział ktoś wg takie kaktusy ? jeżeli tak to bardzo prosił bym o jakies namiary gdzie można takiego zdobyć!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Echinocactus grusonii aliensis

Post »

Echinocactus grusonii + PhotoShop + dodatek w formie słowa 'aliensis' i masz produkt finalny :wink:
Oczywiście nie ma taki fioletowych echinokaktusów - to tylko radosna twórczość jakiegoś fascynaty UFO hehe. Melokaktusowi tez się dostało - o ile faktycznie to ten rodzaj.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
majlo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 lip 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: tarnów

Re: Echinocactus grusonii aliensis

Post »

Też sie właśnie nad tym zastanawiałem czy to nie jakaś ściema z tymi kaktusikami , no i widze ze niestety tak :(
zuzanaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 sty 2018, o 01:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z echinocactusem

Post »

Witam, zauważyłam niepokojące zmiany na moim echinocactusie, przy jego podstawie i bardzo się martwię. Przyznał ze nie wiedziałam ze nie można go podlewać zimą i podlewalam, ale w dużych odstępach czasu, ostatni raz jakoś miesiąc temu. Wczoraj zauważyłam zmiany. Czy możecie powiedzieć mi ck się dzieje i co mogę zrobić aby kaktusik nie umarł?
Dołączam zdjęcie:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/59ef211e5ed1dfb3
Znajoma kwiaciarka powiedziała aby po prostu go nie podlewać, ale nie wiem jakie ma doświadczenie z kaktusami, bo głowie zajmuje się kwiatami ciętymi. W każdym razie nie do końca ufam jej słowom. Obecnie kaktus stoi w suchej ziemi dla kaktusów (gotowa mieszanka ze sklepu) w pomieszczeniu w temperaturze ok 15 stopni, przy oknie, ale jest ono tak usytuowane ze raczej za dużo światła nie daje. Czy powinnam go przestawić?
Bardzo proszę o rady! ;:174

---22 sty 2018, o 10:05---

Załączam drugie, dokładniejsze zdjęcie. Sprawdziłam dzisiaj zmiany wykałaczką i są dosyć miękkie. Pojawiają się również w postaci plamek gdzieś wyżej, ale nie ma tych plamek bardzo dużo.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/7a8e10f9ecee2c51
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Echinocactus grusonii

Post »

Po zdobyciu (zakupie) rośliny nie przesadziłaś?

B.
zuzanaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 sty 2018, o 01:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Echinocactus grusonii

Post »

Nie, nie przesadzałam go. Tzn teraz gdy zauważyłam ze coś się dzieje wyjęłam go ze starej ziemi i wsadziłam w tą dla kaktusów.
Po wyjęciu;
https://www.fotosik.pl/zdjecie/258c8ca13dfa4acc
Dużo bardziej oczyściłam korzenie ze starej ziemi niż na zdjęciu.
Pytanie dodatkowe: czy pumeks ogrodniczy nada się do rozluźnienia ziemi dla kaktusów?
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Echinokaktus Grusona - młode odrosty

Post »

Mój kaktus wydał około 30 odrostów... Czy taka ilość to jest normalne?!

Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinocactus grusonii

Post »

Raczej nie jest to normalne.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Echinocactus grusonii

Post »

Dodam jeszcze że owe 30 odrostów jest wyłącznie od strony największego nasłonecznienia .
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”