Co z tym gruboszem???

michal1313
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 cze 2009, o 15:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

od razu z góry dziękuję Ci za pomoc Karpek w dniu dzisiejszym już nie zrobię tego, ale obiecuję zamieścić je jutro to zrobię z czterech stron. jeszcze się nie zastanowiłem jaki wariant wybiorę, ale coś z nim zrobić muszę. jak widziałeś zdjęcia z początku postu był piękny i zdrowy lecz coś go dopadło i zaczęły odpadać całe pnie więc sprzedawca polecił mi środek na rakowatość pni lub coś w tym stylu i po jakimś czasie przestał je gubić, ale stracił na urodzie. razem z żoną nie chcielibyśmy go stracić lecz prawdę mówiąc to teraz szpeci a nie zachwyca
więc do roboty
a z tym balkonem to mam trochę problem ponieważ od wschodu do zachodu jest cały w słońcu i bardzo gorący

pozdrawiam,
michał
michal1313
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 cze 2009, o 15:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

zgodnie z obietnicą cztery strony drzewka Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

Moj grubosz wyglądał bardzo podobnie. Postanowiłam go radykalnie odmłodzić. Wycięłam ostro, właściwie zostały tylko same ładne pnie, beż żadnego listka. Z odciętych konców zrobiłam nowe szczepki.
Wszyscy krzyczeli co ja robię, zmarnuję taki duży kwiatek. W tej chwili na łodygam mam już nowe listki, ładny pokrój rośliny a młode szczepione roślinki poszły w swoiat dla znajomych i rodziny.
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

Mam pytanie ,:
zostawiłem grubosza na balkonie i dzisiejszej nocy troche przemarzł łodygi ma skierowane ku dołowi choć był dość okazały przymrozek dal mu sie we znaki.
Napisze ktos czy jest szansa ze odzyje czy zastosowac ciecie?
Mąż Ani
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

Ciężka spawa, jeśli przemarzł. Ja bym ucięła te części przemarznięte. Może "pień" jest zdrowy?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Co z tym gruboszem???

Post »

Trzeba zobaczyć, które pędy będą szkliste i miękkie, takie trzeba od razu odciąć, bo będą gnić.
Niestety grubosz ma tkanki zawierajace bardzo dużą ilość wody, która przy przemrożeniu rozrywa ściany komórek; nie da się tego odbudować.
Zielonym do góry!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”