Fiszki do oznakowania kaktusa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

jasne i w kompie w exelu. dużo zabawy ale im więcej ma się opisów tym łatwiej się potem odnaleźć
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Jedna uwaga: etykiety laminowane także są nietrwałe. Są dwa problemy: z czasem robią się kruche i łatwo się łamią oraz rozklejają się i do papieru dostaje się wilgoć. Najstarsze moje etykiety laminowane, wykonane jakieś 5 lat temu w 100% nadają się do wymiany. O przesadzeniu roślin i ponownym wciśnięciu tych etykiet nie ma mowy. Do tego stare duże rośliny rozrastające się w doniczkach niszczą te etykiety bo są one zbyt delikatne: ciernie je przekuwają, pęd je wygina i łamie, korzenie je rozdzierają.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Mam taki patent na fiszki a robię ich z przykryć wiaderek po farbach.można ich ciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Jedna uwaga: etykiety laminowane także są nietrwałe. Są dwa problemy: z czasem robią się kruche i łatwo się łamią oraz rozklejają się i do papieru dostaje się wilgoć.
Dodałabym trzeci - tusz drukarki jest znacznie mniej trwały, niż pisak do CD, czy ołówek, szybko blaknie.

jokaer pisze:
peter86 pisze:Tylko lepiej robić podwójnie na doniczkę tak w razie czego.
;:333
I jeszcze w zeszyt wpisać :uszy
No właśnie ja kiedyś, w mądrości swojej niezmierzonej, wypisałam tylko na doniczkach. Chyba nie musze mówić, co potem o sobie myślałam :roll: :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Można także sfotografować sobie roślinki i stworzyć ich wirtualną bazę. Bardzo przydatne w przypadku poważnej katastrofy - sprawdziłem. Jeśli ma się po kilka roślin z tego samego sortu/wysiewu to wtedy poszczególne etykiety nie są aż tak istotne. U mnie mam 5-10 roślin z jednej porcji nasion więc jak ulegnie zniszczeniu nawet 80% etykiet to i tak dojdę co jest co.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

blabla pisze:Można także sfotografować sobie roślinki i stworzyć ich wirtualną bazę.
Ale na wszelki wypadek wrzucić na jakiś dysk zewnętrzny, bo licho nie śpi.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Kobylak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 gru 2013, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Polecam opisywanie roślin na doniczkach. Niekoniecznie jako jedyna opcja, bo by sprawdzić co to za roślina trzeba wyciągać doniczkę z szeregu, ale jako opcja awaryjna. Taki napis super trwały nie jest, co kilka lat trzeba poprawić, przy przesadzaniu dość łatwo schodzi szorstką myjką plus woda.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

A jeśli doniczki są czarne? To czym opisać?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Na wszystkim co czarne świetnie pisze biały korektor w piórze :D Z plastiku nie odpryskuje, tylko nie wiem, jak takie coś trzyma się w warunkach zewnętrznych.
Arkusz 'papieru plastikowego' A4/05mm kosztuje na all 3zł. Z tego trochę wychodzi, w zależności od tego, jakie duże sobie powycinamy. A 50 sztuk gotowych etykiet w okolicach 3-4zł.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

blabla pisze:Jedna uwaga: etykiety laminowane także są nietrwałe.
Mi 2 lata starczy żeby były dobre. Potem w 3 roku wymienie jak będą rośliny przesadzane. Taniej nie zrobie etykiet niż w ten sposób. Zostawiam około 1cm luzu po każdej stronie żeby nie padały zbyt szybko.
Kobylak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 gru 2013, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

norbert76 pisze:A jeśli doniczki są czarne? To czym opisać?
Także czarnym markerem. Jednak czerń markera i doniczki (używam produkcyjnych oraz czeskich z Chrudimia) są inne i spokojnie wszystko widać. Używam markerów nieco grubszych niż te do opisywania płyt CD.
Zaletą opisywania jedynie doniczek jest brak lasu plastiku w kolekcji co wygląda moim zdaniem lepiej, choć ma wady o których wspomniałem.
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Kobylak pisze:Zaletą opisywania jedynie doniczek jest brak lasu plastiku w kolekcji co wygląda moim zdaniem lepiej, choć ma wady o których wspomniałem.
Moim zdaniem jest to raczej ryzykowne postępowanie. Ale każdy robi jak uważa :)
Inna sprawa, że mi się bardziej podobają etykiety laminowane z dość dużą ilością informacji o roślinie. Chyba ciężko byłoby to wszystko wypisać na doniczce, prawda?
Sam również postawiłem na zakup laminarki i drukowanie etykiet (oczywiście tylko druk laserowy). I podobnie jak u Grześka, u mnie kazda roślina ma swoją etykietę (jak mam w doniczce 3-4 roślinki, to jest tyle samo etykiet), bardzo fajna sprawa, jak się przesadza i rozsadza rośliny.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Fiszki do oznakowania kaktusa

Post »

Zgadzam się z powyższym. Dla mnie ważną informacją jest lokalizacja. Często roślinki mają te same nazwy a różnią się jedynie miejscem występowania jeśli chodzi o opis. Bez tych danych czuję się trochę "ślepy". Potrzebuję tego na etykietach i tylko te drukowane pozwalają upchać te wszystkie dane na etykietach.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”