Przesadzanie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Przesadzanie kaktusów

Post »

Oczywiście że możesz teraz przesadzić :wink: tylko musisz przesadzić do zupełnie suchutkiego substratu
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Przesadzanie kaktusów

Post »

Potwierdzam wypowiedź Kolegi Bartka. Substrat musi być na prawdę suchy :!: :!: :!:
Pozdrawiam, Darek.
guma555
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 lut 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przesadzanie

Post »

Witam mam pytanie ponieważ w marcu będę przesadzał kaktusa do większej doniczki ... mam ich tylko 3 i z jednym mam problem po pierwsze przez tamten rok tak wyrósł do góry że musi mieć podpórki bo by sie złamał i zastanawiam sie co dalej robić gdy bedzie dalej bił do góry .... druga sprawa jest taka że koło niego wyrosły nowe młodziutkie kaktusiki i nie wiem czy mam go z nimi zostawić by razem rosły czy raczej oddzielić ? ...
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kaktus

Post »

A mógłbyś zamieścić zdjęcie?
Waleria
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kaktus

Post »

To niw kaktus, co najwyżej sukulent. Aloe sp. albo Haworthia sp., ale bardziej słonny jestem do tego pierwszego - słabe zdjęcie.

Rośnie do góry, bo ma mało światła. Zimą powinno się ograniczyć podlewanie do minimum.

Co do rozdzielania, to już twój wybór co z 'młodymi' zrobisz - możesz oddzielić lub zostawić. ;)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
guma555
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 lut 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktus

Post »

możliwe ja go kupiłem rok temu za grosze w supermarkecie .. a zimą wcale nie podlewam kaktusów ...
Awatar użytkownika
karina87
50p
50p
Posty: 53
Od: 28 cze 2009, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kaktus

Post »

A trzymasz w chłodnym pomieszczeniu? On raczej powinien utworzyć rozetę, a nie rosnąć w taki sposób.
achatina28
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 27 lut 2011, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie kaktusów

Post »

Witam :) Gdzie najlepiej umieścić kaktusy po przesadzeniu? Znalazłam kilka sprzecznych informacji, że w ciepłym, ciemniejszym miejscu lub w jasnym miejscu, ale nie w bezpośrednim słońcu. Czy parapet wschodni w obecnym czasie będzie ok? :)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przesadzanie kaktusów

Post »

Może być to docelowe stanowisko. Ważne, by było tam sucho. Jeśli wcześniej roślinka była w ciemniejszym miejscu to trzeba ją przez 2-3 tygodnie delikatnie cieniować, by przyzwyczaiła się do słońca.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
achatina28
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 27 lut 2011, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie kaktusów

Post »

Dziękuję za odpowiedź :)
guma555
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 lut 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktus

Post »

on stoi w kuchni na oknie może w tym jest problem że w kuchni jest cieplej ... ale stoi sobie z innymi kaktusami a z tamtymi nie ma problemu rosną elegancko :)
guma555
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 lut 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kaktus

Post »

mam jeszcze jedno pytanie .. wszędzie pisze że budzenie kaktusa wygląda tak że trzeba najpierw zraszać i podlać ciepłą wodą .. a jak wygląda to jeśli go najpierw przesadzę ? pisze żeby nie podlewać przez 3 tygodnie .. i własnie nie wiem co robić czy przesadzić i od razu podlać czy czekać 3 tygodnie na przebudzenie
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kaktus

Post »

Nic się nie stanie, po prostu wolniej Ci zaskoczy. To znaczy jak go przesadzisz i po tygodniu podlejesz pierwszy raz, to zanim odbuduje w jakimś tam stopniu system korzeniowy upłynie z niecałe 2 tygodnie. Potem przy odpowiednich warunkach (ciepło, dostatek składników odżywczych, wody i naświetlenie odpowiednie) strzeli jak burza.
I wcale się nie zgadzam z Delete Aloesy rzadziej rosną jako szeroko rozetowe roślinki, a ten wygląda mi na aloes'a drzewiastego (mogę się mylić), a taki rośnie bardziej na wysokość, tworząc liczne, boczne rozgałęzienia.
Życzę miłego dnia
Tomek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”