Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2009, o 01:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Popieram zdanie Janusa. To naturalna sprawa. Stare liście mojego grubpsza też tak zamierają i nie jest to objaw choroby.

effa
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 15:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Teraz ja proszę o pomoc dla mojego grubosza :( Oto zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Liście marszczą się, a następnie robią się takie jakby ktoś pokrył je srebrnym nalotem, co widać na załączonych zdjęciach. Opadają także gałązki :( W niektórych miejscach widać ze grubosz walczy bo wypuszcza młode listki, tylko problem w tym, że niektóre gałązki na których rosną też opadają. Jak widać grubosz bardzo się przerzedził :(
Podlewałam go bardzo rzadko w okresie zimowym (raz na miesiąc ok 200ml wody), może to efekt zbyt skąpego podlewania? Błagam pomóżcie bo nie chcę go stracić. :cry:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 16:00 
---

więcej niż 1
Oczywiście że to brak wody, ja swojego grubosza podlewam co tydzień umiarkowanie, ziemia powinna być dla kaktusów wymieszana pół na pół z drobnym żwirkiem. :wink:

effa
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 16:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Dziękuje Przemku za pomoc ;:168 Tak właśnie myślałam :? Przed obawą żeby nie zalać go w zimie tak się starałam, że na dobre mu to nie wyszło.
Niestety nadgorliwość nie zawsze popłaca :?
Mam nadzieję że uda mi się go postawić na "korzenie". Ziemię mam taką jak piszesz. Dzięki wielkie za diagnostykę.

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 17:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Ja jeszcze dodam, że z miejsc z których odpadły listki wkrótce zaczną wyrastać młode odnóżki. Więc nie ma tego złego....
Grubosz powinien Ci się zagęścić i tym samym wypięknieje :D

Talala
 Tytuł: Grubosz problemy w uprawie
PostNapisane: 12 lut 2009, o 16:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam, jakiś tydzień temu zakupiłam grubosza Hobbita, w sklepie wyglądał bardzo ładnie.
Po jakimś czasie pojawiły się białe kropki a dzisiaj zauważyłam że kilka listków zaczyna więdnąć. Na szczęście dopiero zaczyna i może uda mi sie go wyratować z Waszą pomocą.
Po przyniesieniu do domu nie podlewałam go w ogóle, przesadziłam go po jakiś 2 dniach ale korzonki były ładne, zresztą dużo nie ingerowałam tak naprawdę tylko delikatna podsypka ziemi i drenaż.
Załączam zdjęcia i baaardzo proszę o pomoc.
zdjęcia niedostępne

Talala
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 10:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
No tak tylko co to za paskudztwo i co z tym robić? :(

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 10:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Nie wydaje mi się aby to było robactwo. Zbyt regularnie rozmieszczone plamki (kropki).
Może przenawożenie.
Nie wiem co to, ale moja crasulka kiedyś też tak wyglądała. Potem minęło samo. :roll: :?
I napewno nie był to wełnowiec :D

Talala
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 11:06 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Kurcze tylko że ja go nie nawoziłam od kupna a w momencie kupna wyglądał pięknie. Dziś jest coraz bardziej zmarszczony ;:151

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 11:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Kurcze, no nie wiem co Ci radzić.
Podlewałaś go? Jaką ma ziemię?
Możesz też obejrzeć korzenie, może go coś w niej podgryza.
A te kropki możesz opisać. Czy to jest nalot, czy jakaś wypukłość? Czy to wygląda tak, jakby się kwiat spocił?

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 11:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Wiesz,co przyjrzałam się trochę dokładniej tym kropkom i powiem Ci ,że to może być jednak wełnowiec. Czy po roślince nie przechadzają się takie małe jakby umączone owalne robale?

Talala
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 11:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Dzięki za odpowiedź, tak jak napisałam 2 dni po przyniesieniu przesadzałam go i patrzyłam na korzonki, wszystko było bez zarzutu.
Przesadziłam go w mieszankę piasku i ziemi jakieś 5 dni temu, ale niewiele jej dosypałam bo nie było potrzeby dużo większej doniczki dawać.
Od kiedy jest u mnie nie podlewałam go do wczoraj, ale to może ze 100ml tej wody nie więcej bo pomyślałam że może mu brakuje. Ale starałam się z głową dlatego bardzo niedużo, tym bardziej że na 100% wiem że nie miał mokro bo widziałam jak przesadzałam.
Kropki ścierają się jak się je przeciera, wyglądają jakby ktoś pochlapał go farbą biała rozwodnioną. Nic po niej nie łazi. Obejrzałam nawet z lupą, czyściutko.
Pod lupą wyglądają tak jakby te kropki były w porach. Nawet bym się tym bardzo nie przejmowała gdyby nie to nagłe flaczenie ;:151

kati-1976
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 11:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Myślę, że nie jest to nic złego. Być może roślinka musi się zaklimatyzować do nowych warunków. Poczekaj jeszcze kilka dni. Jeśli stan jej się nie poprawi, będziemy dalej radzić :D.

k-arolka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 12:12 
1000p
1000p
tez tak miałam:) Zrobiłam się to gdy zmieniłamw arunki mojego grubosza. Gdy zmieniłam ziemie wynioslam na balkon. Ale gdy zabrałam z balkonu to za jakiś czas tez miałam takie kropeczki. Ale gdy wycierałam listki z kurzu, to te plamki znikneły:) Weź po prostu szmatke i zetrzyj wszystko. I bedzie odbrze. Moj grubos zteraz jest znow piękny:)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 51 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Magdula141 i 13 gości