Wysiewanie kaktusów cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Najszybciej kwitnące po wysiewach kaktusy to rodzaje Rebutia i Frailea. Z kupowaniem w kwiaciarniach kwitnących kaktusów wcale nie jest tak łatwo. Większość tych, które można kupić trudno kwitną albo wcale.
Co do opłacalności to na pewno taniej uzyskuje się rośliny z nasion. Porcja ok. 20 nasion kosztuje 1-3zł, czyli przy odrobinie szczęścia wychodzi ok. 10-15 groszy za roślinkę. Tylko trzeba być cierpliwym.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Post »

blabla pisze:Najszybciej kwitnące po wysiewach kaktusy to rodzaje Rebutia i Frailea. Z kupowaniem w kwiaciarniach kwitnących kaktusów wcale nie jest tak łatwo. Większość tych, które można kupić trudno kwitną albo wcale.
Co do opłacalności to na pewno taniej uzyskuje się rośliny z nasion. Porcja ok. 20 nasion kosztuje 1-3zł, czyli przy odrobinie szczęścia wychodzi ok. 10-15 groszy za roślinkę. Tylko trzeba być cierpliwym.
No i jaka to frajda samemu wyhodować piękną roślinke :) Mi nawet tak bardzo nie zależy na kwitnieniu,sam kaktus bez kwiatów potrafi zdobić.Właśnie ciekawi mnie po jakim czasie osiąga swój typowy wygląd.Co do gatunków,to nie wiem,nie były podane,ale rzeczywiście to się opłaca,bo koszt był bodajże 6 zł za 20 gatunków,a ostatnio w kwiaciarni widziałam mikroskopijne kwitnące kaktusiki za 7 zł sztuka....
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Zależy co się rozumie pod pojęciem swój typowy wygląd. Generalnie pierwsze ciernie kaktusy mają po ok. 2 tygodniach od wysiewu. A po roku to na pewno nikt ich już nie pomyli np. z rzodkiewką.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Post »

blabla pisze:Zależy co się rozumie pod pojęciem swój typowy wygląd. Generalnie pierwsze ciernie kaktusy mają po ok. 2 tygodniach od wysiewu. A po roku to na pewno nikt ich już nie pomyli np. z rzodkiewką.
No właśnie chodzi mi o to,żeby było widać,że to kaktus :) I żeby jak najszybciej zaczął zdobić,a nie straszył maleńkim kiełkiem w prawie pustej doniczce
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Średnio po roku od wysiewu kaktusy mają ok. 1cm średnicy. I średnie przyrosty to też tak ok. 1cm rocznie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Anastazja324
50p
50p
Posty: 98
Od: 24 wrz 2008, o 23:45

Post »

To chyba dam sobie spokój,to strasznie długo :(
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Post »

Ale jaka satysfakcja!
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
desertrose
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 31 paź 2008, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Radomia

Post »

Anastazja324 pisze:To chyba dam sobie spokój,to strasznie długo :(
Chyba nie wszystkie tak po woli rosną?
Mój 7 letni syn w practikerze poprosił nas o maleńkiego kaktusika za 4,5 zł :)
Do dzisiaj nie wiem co to za kaktus bo nie było nazwy, albo Młody ją zerwał??
Na kaktusie są małe żółte kwiatuszki- podejrzewałam, że sztuczne- ale że Młody ma chęć na kolejne kaktusy- zaczęłam się trochę interesować.
Tak czy siak- kupiliśmy nawóz do kaktusów. Podlewamy delikatnie, ale często i kupiony 2 miesiące temu kaktus urósł około 2 cm w górę i troszkę przytył ;)
Czyli aż tak źle nie jest :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Nie znam kaktusa, który byłby w stanie zakwitnąć szybciej niż 2-3 lata po wysiewie nasion. Chyba, że siewkę się zaszczepi na szybko rosnącej podkładce. Wtedy roślinka może zakwitnąć nawet w tym samym sezonie, w którym była wysiewana.
Oczywiście są kaktusy, które mogą przyrosnąć nawet około 50cm w ciągu roku. Ale najczęściej kwitną one po osiągnięciu około 2m wysokości albo po utworzeniu całej kępy pędów. Więc i w tym przypadku kwiaty nie pojawią się szybciej niż po kilku latach od wysiewu.
Oczywiście zakładam najlepsze z możliwych warunki wzrostu - czyli szklarnia.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

po jakim czasie kielkuje melocactus?
oloix
200p
200p
Posty: 201
Od: 12 gru 2008, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łosice

Post »

podłączam się do pytania :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Standard, czyli pierwsze kiełki po ok. tygodniu, ostatnie po jakimś miesiącu. Jeśli w ciągu miesiąca nic nie wykiełkowało to nasiona można wyrzucić.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Dziękuję za odpowiedz:)
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”