Guciowe storczyki - gucia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Guciowe storczyki - gucia

Post »

Odwiedzałam wszystkie wystawy storczyków w Łódzkiej Palmiarni, robiłam zdjęcia i marzyłam, że kiedyś też kupię sobie chociaż jednego. Marzenia były, ale odwagi niestety brakowało.
Kiedy w sierpniu, M kupił mi na urodziny pierwszego storczyka, byłam pewna, że po miesiącu z kwiatka zostaną tylko wspomnienia i kilka zdjęć na CD.
O dziwo, storczyk kwitł prawie cztery miesiące, teraz sobie odpoczywa, a ja mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zakwitnie.
W październiku, zupełnie przypadkiem kupiłam Ludisię. Nie wiedziałam, że to też storczyk, ale byłam już wtedy z Wami, więc "Ludwisia" pięknie kwitnie i wypuszcza nowe odnóżki.
Obrazek Obrazek


Dzisiaj mam już cztery nowe phalaenopsisy i cymbidium.
To ostatnie kupowałam z dużymi oporami, ale......"do odważnych świat należy", może się uda!! ???

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Piękności!!! Po takich tekstach może i ja wreszcie odważę się? Ja z kolei zakochałam się w Nobile.
Waleria
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Brawo Guciu!!!!

Cieszę się że i Ty tutaj dołączyłaś ... cuda masz u siebie .. tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące się pytania ... więc ... ciesz się długimi i obfitymi kwitnieniami.
Ten cytrynowy - po prostu boski ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Witaj Guciu :lol:widzę,że dorwała Cię storczykowa pasja , ha,ha !!! i pewnie nie puści ogladając dzisiaj Twój Guciowy ogród , myślę, że na dobre :wink: bo masz ,,samozaparcie"

Bardzo podoba mi się ten czerwony falek...czy on jest może raczej ciemnym ciepłym różem?

A żółcioszek śliczny jak ;:2

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

zuzulec pisze:Brawo Guciu!!!!

Cieszę się że i Ty tutaj dołączyłaś ... cuda masz u siebie .. tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące się pytania ... więc ... ciesz się długimi i obfitymi kwitnieniami.
Ten cytrynowy - po prostu boski ;)
Lucynko, dziękuję, trzymaj mocno kciuki, nie ukrywam, bardzo się boję czy dam sobie radę!

Walerio, myślę, że warto, z problemami nie będziesz przecież sama.
Ewo, nie potrafię dokładnie opisać tego koloru, jest bardzo ciemny, raczej czerwony.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Guciu one są przepiękne!!!
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ale Guciu, oczywiście, że dasz radę. Nie taki diabeł :twisted: straszny jak go malują.. bedzie dobrze. Teraz ciesz oczka tym pięknym widokiem...
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Noooooo,Guciu!Jestem pod wrażeniem.... ;:215
Pewnie,że dasz radę!Przecież jesteś z tych ,co to ze wszystkim sobie poradzą! :D Cymbicuim śliczne (ja też mam identyczne).Prawdę powiedziawszy ,czaję się na jeszcze jedno, ale dużo ciemniejsze - jest u mnie w OBI....
Z prawdziwą niecierpliwością czekam na zdjęcia nowych okazów!
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Guciu :!:
Masz przepiękne storczyki ;:50 wspaniałe falenopsisy (ten ciemny mnie urzekł :P ) a cymbidium aż dech zapiera :wink:
Na pewno dasz radę, sama miałam obawy jak stawiałam swoje pierwsze kroki w uprawie tych niezwykłych roślin ;:113 choć właściwie też jeszcze "raczkuję" bo moje 7-miesięczne doświadczenie to prawie nic w porównaniu z resztą osób na tym forum :oops:
Warto zawsze pytać a ktoś życzliwy na pewno rozwieje Twoje wątpliwości i w razie czego pomoże :D
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

..a tu miałam napisać jeszcze o tym czerwonym falku ... bo dzisiaj widziałam bardzo podobnego u mojej przyjaciółki :lol: , tyle że on u niej jest już na pewno ponad miesiąc i chciałam Ci powiedzieć, że bardzo dobrze się trzyma. Był kupowany równocześnie z 3 innymi i wydaje się nam, że jest z nich najtrwalszy :wink:
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Gucia -ślicznie kwitną -fajnie popatrzeć na takie cuda :D ,ale nie kuś mnie kobieto :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Guciu w storczykowym gronie.
Przecudowną masz kolekcję ;:111 Cymbidium marzenie ;:113 Ten pierwszy różowy falek cudny - taki delikatny. Poza tym czaję się na takiego jak masz - białego z różowym środkiem.... Jednak obiecałam sobie, że na razie STOP! :? Hihi łatwo powiedzieć, gorzej zrobić...
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziewczyny Kochane, dziękuję za wsparcie i dobre słowo.
Kupiłam wszystkim falkom przezroczyste, szklane osłonki i teraz ciągle oglądam, czy wilgotność jest ok. Aż się boję, że przesadzę z tą troskliwością! Ale może się opamiętam!
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”