Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

ODPOWIEDZ
Patrcja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2015, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Wczoraj zauważyłam, że mój storczyk zwija płatki kwiatów. Zwinął się dopiero jeden, ale widzę że już drugi zaczyna powoli "zamykać" płatki i bardzo mnie to martwi. Pozostałe kwiaty wyglądają w porządku, myślę, że z liśćmi też jest wszystko ok.

Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o storczyki, a w internecie widzę tylko informacje o zwijających się liściach, nic o płatkach. Co może być tego powodem i co powinnam teraz zrobić?
Załączam fotkę, żeby łatwiej było go zdiagnozować :D

Proszę o radę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Twój storczyk najprawdopodobniej po prostu przekwita.
Patrcja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2015, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Vaphel, od razu się uspokoiłam, dzięki! Moja wiedza równa się -1 :D
A jak mogę ocenić czy jest to normalne przekwitanie storczyka czy coś jest nie tak? Niestety, moja mama przesadziła go do zwykłej doniczki (nie takiej 'osłonki') i zastanawiam się czy to może mieć związek?
:)
Awatar użytkownika
Vaphel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2014, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Storczyki nie lubią zmian, czasem nawet potrafią odchorować przestawienie o metr albo obracanie a po przesadzeniu bardzo często gubią kwiaty. Dlatego powinno się czekać z przesadzaniem do przekwitnięcia.
Samo posadzenie storczyka do zwykłej doniczki nie szkodzi mu, jeżeli ma grube podłoże i dużo przestrzeni pomiędzy nim. Ułatwia to wentylację korzeni. Utrudnia natomiast nam obserwowanie korzonków i to jest główny minus nieprzezroczystych doniczek.
Patrcja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2015, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Fakt, korzeni nie zobaczę :( Teraz mogę chyba tylko zostawić go w spokoju i zobaczyć co się będzie działo... Gdyby coś się jeszcze przypomniało, to wszelkie rady chętnie przyjmę :D

dzięki! :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Czasami jest tak, że przymusowo trzeba przesadzić storczyka przez inwazję np ziemiórek czy skoczkonogów...
Patrcja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2015, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dlaczego Phalaenopsis zwija płatki kwiatów?

Post »

Myślę, że to mnie akurat nie dotyczy, bo nic nie zauważyłam (żadnych pajęczynek, muszek itp.)
Kwiatki kontynuują więdnięcie i tego, który był na zdjęciu już nie ma na roślince. Wszystko wydaje się dziać zwyczajnie, ale ja zawsze panikuję :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”