Żółte korzenie storczyka

Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: zolte korzenie u storczyka

Post »

Mam rozumieć, że wyciągałaś go z doniczki? Suche i zgnite powinnaś usunąć, aby nie zarażały zdrowych korzeni.
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Magdalena001
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2015, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

żółknięcie korzeni

Post »

Witam, od końca lutego jestem szczęśliwą posiadaczką tego cuda, niestety po dzisiejszym podlaniu zauważyłam, że korzenie zaczynają żółknąć :cry: . Storczyka podlewam raz na tydzień, albo nawet rzadziej, po prostu jak widzę, że podłoże jest suche, a korzenie srebrne. Storczyk stoi na wschodnim oknie i jest nawożony raz na miesiąc, co mogłam zrobić źle? :( Oprócz tego dwa dolne liście zaczęły więdnąć ( nie wiem czy to ma coś wspólnego z korzeniami czy już nadszedł ich koniec i się tym nie przejmować). chciałabym dodać, że storczuś wypuszcza jeszcze gałązki (nie wiem jak to fachowo nazwać) i widzę, że będzie jeszcze kwitnął :D W dodatku zauważyłam dzisiaj, że z jednej starej łodygi zaczęło się rodzić coś nowego i nie wiem czy to będzie kolejna łodyga czy korzeń, bo w innym korzeniu również coś takiego zaobserwowałam. No i zaczął wychodzić mały listek, który ma brązowe plamki, czy to normalne?
Bardzo proszę o pomoc bo nie chciałabym go stracić :cry: tym bardziej, że zaczął się rozwijać..


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
AnkaBasia
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 lut 2015, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żółknięcie korzeni

Post »

Ja przesadziłabym go do większej doniczki, wg mnie korzenie się ściskają:)
Listki na dole z czasem zółkną żeby ustąpić miejsca nowym, nie przejmuj się, u mnie było podobnie i wychodzą nowe.
Storczyku wyzdrowiej!!:)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: żółknięcie korzeni

Post »

Piękny system korzeniowy. Żółknięcie dolnych liści jeśli roślina jest wolna od szkodników to normalne zjawisko. Co do żółknących korzeni to wynik spalenia nawozem lub zbyt twardej wody. Czy jak podlewasz storczyka wodą z nawozem to uprzednio przelewasz doniczkę samą wodą? Jeśli podlewasz z nawozem suchego storczyka to on zbyt "łapczywie pije" tę wodę z nawozem i korzenie palą się. Ten cosik który zaznaczyłaś na zdjęciu to korzonek. Ogólnie kondycja rośliny jest niezła i ja bym zaczekała z tym przesadzaniem aż roślina przekwitnie.
Magdalena001
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2015, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółte korzenie storczyka

Post »

N ie :( zawsze lałam tylko wodę z nawozem.To już wiem co się dzieje. Czy w takim wypadku, na tą chwilę mogę coś dla niego zrobić, żeby mu pomóc?

Zaczynamy zdania dużą literą. Dziękuję. wanda/moderator
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Żółte korzenie storczyka

Post »

Przy kolejnych podlewaniach proponuję przelewać storczyka wodą a dopiero potem użyć wody z nawozem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”