Miękkie liście

Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Miękkie listki mojego storczyka

Post »

Spróbuj wyjąć go z doniczki i obejrzeć jego korzenie. Te korzenie, które są miękkie, zgniłe lub zdrewniałe trzeba odciąć zdezynfekowanym narzędziem. Kup mu nową ziemie nie wkładaj do tej samej. Najlepiej ze średnio grubą korą, żeby nie była zbyt drobna i nie podlewaj swojego storczyka przez 10-12 dni.
Po tym oglądaj jak wyglądają korzenie i podlewaj dopiero wtedy kiedy będą już srebrne, a doniczka wyraźnie lżejsza.

Niestety prawdopodobieństwo, że kwiaty spadną jest bardzo duże, ale przynajmniej zachowasz roślinę, która kolejny raz Ci zakwitnie.

Jeśli okaże się, że Twój storczyk nie ma żadnych zdrowych korzeni będziesz musiała zastosować reanimacje, o której więcej dowiesz się tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=35814 .

Więcej informacji na temat jak pielęgnować storczyka znajdziesz w sekcji Orchidarium: http://forumogrodnicze.info/viewforum.p ... &start=200

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
justa7
50p
50p
Posty: 99
Od: 12 maja 2013, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Uk / Leicester

Re: Miękkie listki mojego storczyka

Post »

Dziękuję za rady:) poczekam jeszcze tydzień i w sobotę mam nadzieję,że uda mi się kupić podłoże do storczyków. A jak nie- to będę go reanimować w kamykach :) szkoda mi tylko tego pięknego kwiatu :cry: jest to faworyt mojego męża:) w wolnym czasie postaram się pokazać resztę moich okazów:)
Pozdrawiam Justa :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Miękkie listki mojego storczyka

Post »

Myślisz, ze storczyk wytrzyma tydzień czasu? ja bym chyba nie czekała.. Po obcięciu korzeni musisz je zabezpieczyć cynamonem lub węglem aptecznym a doniczce najlepiej porobić dziurki aby podłoże lepiej przesychało. A tak na przyszłość, nie jest to miejsce na zadawanie takich pytań ;) tutaj prezentujemy swoje kolekcje, a pytania zadajemy w wątku problemowym :) Pisze to, bo prędzej czy później administrator zwróci Ci uwagę, więc nie ma co kusić losu ;)

Pozdrawiam! :wit
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Problem z storczykiem

Post »

Witam!
Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Coś się dzieje z moim storczykiem, ale nie wiem co. Zauważyłem, że ma dziwne lekko pomarszczone liście i są "miękkie",
więc wyjąłem go z doniczki i patrzyłem czy nie ma zgniłych korzeni, ale nie wiem, jak one wyglądają, więc go wsadziłem z powrotem.
Co może dziać się z moim storczykiem i jak wyglądają zgniłe korzenie u falenopsisów?


A i zapomniałem dodać: storczyk kwitnie.
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z storczykiem

Post »

Albo go przelałeś albo też ma za sucho. Na jakim oknie stoi ? Jak na południowym to może go przesuszyłeś, gdyż teraz są silne upały. Zgniłe korzenie są brązowe i wodniste .
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z storczykiem

Post »

Stoi na oknie wschodnim z innymi storczykami.Przez pewien czas storczyki pryskałem mgiełką do storczyków zielony dom
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Problem z storczykiem

Post »

Jak też pryskałem podobną mgła tylko jednego storczyka dla obserwacji, to mu też liście zmiękły i zwiotczały. Innym nie. Ale podlewane są tak samo.
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z storczykiem

Post »

i co ma teraz zrobić?
To trochę dziwne że wszystkie tym pryskałem i tylko mu coś się stało
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z storczykiem

Post »

zraszamy tylko wtedy kiedy wiemy jak to robić.. możliwe, że nalałeś wody do stożka wzrostu, który gnije albo w kąciki liści, storczyki tego nie lubią. Możliwe też, że przy częstym zraszaniu podłoże nie miało szans by ładnie przeschnąć, a przy stałej wilgoci korzenie po prostu zgniły. Przydałoby się zdjęcie ;:65
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Problem z storczykiem

Post »

Kamil, zamiast pryskać przetrzyj co 2-3 dni liście storczyka wacikiem lekko zwilżonym wodą z dodatkiem paru kropel cytryny, albo .... piwem.
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z storczykiem

Post »

Kupiłem specjalne chusteczki do przecierania liści może być?
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z storczykiem

Post »

Są takie? :shock: Ja liście przecieram roztworem wody i soku z cytryny...
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z storczykiem

Post »

Tak są taki firmy " agzecol chusteczki do pielęgnacji storczyków deliktne właściwości odżywcze głębokie nawilżenie liści" coś takiego raz na tydzień pisze żeby przecierać
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”