Kwiaty zwiędły - co dalej ?

orlinka1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Dzięki za szybką odpowiedź.
Oj z tym storczykiem to na prawdę kiepściutko:( pokazałam go tutaj (to ten drugi - fioletowy)http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=182
Od momentu napisania tego postu miał kolejne przejścia, które opisałam na dalszych stronach i w wątku o robalach. Ponieważ pleśniał w keramzycie, wsadziłam go po prostu w korę, korzonki zaczęły rosnąć, ale znalazłam ziemiórki i inne zżerające go białe maleńkie robaczki (nie wełnowce). Przesadziłam w korę z OS, potraktowałam chemią. Teraz ma już tylko dwa liście ( tego najmłodszego ze zdjęcia i wyrósł kolejny malutki), z czego ten ze zdjęcia już też się cały pomarszczył.
AnkaBasia
50p
50p
Posty: 65
Od: 6 lut 2015, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Skoro wyrósł kolejny listek to jako tako się trzyma, mój storczyk podobnie bardzo długo nie kwitł, był totalnie przelany,teściowa go podlewała 2x dziennie a ja z braku wiedzy myślam że to prawidłowe, gdy się nim zainteresowałam poszłam do kwiaciarni a tam kobieta tak doradziła, że bardziej mu zaszkodziła ;:145( kazała wlać wodę do osłonki, zasypać korą i włożyć storczyka) , ale suma sumarum samemu udało mi się go odratować, mam keika i duże pędy( kwiatu jeszcze nie).

Mojemu pomogło przesadzenie do zwykłej kory, pałeczki nawozowe, ściereczki do liści storczyków i....duuużo cierpliwości :D
Nigdy nie wypróbowywałam różnych nawozów.
A jak się miewa ten pierwszy storczyk ze zdjęć?
Storczyku wyzdrowiej!!:)
orlinka1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Od czasu zamieszczenia tamtego postu stracił eszcze jeden liść a ten większy lekko się pomarszył, na szczęście przestał już więdnąć. Teraz ma jeden większy liść i dwa nowe mlutkie. Po zrezygnowaniu keramzytu (dowiedzialam się tu, że niewłaściwego) i wsadzeniu do kory tamte korzonki odzyskały lepszą kondycję, do tego właśnie go moczę i widzę, 3 nowe korzonki i malutki pędzik więc chłopak dobrze się trzyma:-) nie wiem tylko czy cieszyć się z tego pędu. Niby czekam już ponad dwa lata na kwitnienie ale pęd może być obciążeniem dla jeszcze słabej rośliny. Podobnie ten fioletowy- od października 2014 próbuje zakwitnąć już trzeci raz. Ani razu się mu to nie udało za to roślina co raz słabsza.
Za to widzę, że w moim przypadku pozostawienie kwiatów w spokoju w korze najlepiej wpływa na ich reanimację. No i kupiłam nawóz do lepszego ukorzenienia w OS. Ale to temat do innego wątku:-)

Swoją drogą może lepiej nie chodź więcej do tej kwiaciarni:-P ja swojej sprzedawczyni w ogrodniczym na początku nie wierzyłam, bo kazała nie kombinować tylko kwiaty zostawić w spokoju tylko trochę inaczej podlewać. No i okazało się, że jej rady się sprawdziły:-)
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Po opadnięciu wszystkich kwiatków mojego storczyka zaczęły rosnąć bardzo szybko i w dużej ilości korzenie. Wygląda bardzo ciekawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Orlinka1, wielkość kwiatów jest wyłącznie dziedzictwem po przodkach, w DNA rośliny. Więc jeżeli roślina ma duże kwiaty, to tak będzie zawsze przy każdym kwitnieniu. Zaś intensywność koloru, od czynników zewnętrznych takich jak nasycenie światła słonecznego. Ilość pąków, od różnicy temperatury między dniem, a nocą, oraz oczywiście odpowiedniego składu nawozu, z przewagą fosforu. Który także wpływa na ilość pąków, jak i intensywność koloru.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
orlinka1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 mar 2015, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Dzięki Emilio, zawsze mnie to bardzo ciekawiło, zwłaszcza, że w żadnym sklepie nie widziałam nigdy storczyka z tak dużymi kwiatami. Wczoraj odważyłam się i obcięłam mu ten nieszczęsny lichy pędzik, bo przecież i tak roślina nie ma siły zakwitnąć a on tylko stanowi dla niej obciążenie. Może teraz trochę bardziej odbije? Poczekamy zobaczymy:)
joopi333
50p
50p
Posty: 62
Od: 13 maja 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwiaty zwiędły - co dalej ?

Post »

Ile czasu minęło od przekwitnięcia tego pędu? Pytam, bo storczyk czasami odpoczywa po kwitnieniu dłużej lub krócej. Ja bym go całego nie wycinał. Ale mam nadzieję, że niedługo odbije nowym pędem z liści .
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”