Chora miniaturka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Chora miniaturka

Post »

To wygląda jakby mech zaczął się rozkładać :?: .. Kiedy ostatni raz był przesadzany? Podłoże czasem nie wydaje niemiłego zapachu? Może wyjmij go z tego mchu i oczyść korzenie. Zobaczmy jak to wygląda w środku.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora miniaturka

Post »

Kupiłam go niedawno więc nie sądzę, żeby miał stare podłoże.
Pozdrawiam Paula
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Chora miniaturka

Post »

Co roku mech powinno wymieniać się na nowy. Tak naprawdę kupując roślinę, nie wiesz ile tkwiła w nim, dal tego należy zawsze o tym pamiętać. Może przesusz roślinę bez tego mchu i tak mocno nie podlewaj, najlepiej niewielką ilością wody. Gdyby to był duży storczyk, doradziła bym usunąć popsute części do żywej tkanki(w zależności od jakiej części zaczęła się infekcja) i zabezpieczyć ranę np. nierozcieńczonym Bioseptem, lub spirytusem, ewentualnie miedzianem. Następnie na przyschniętą ranę posypać sproszkowany węgiel drzewny, lub do miejscowo cynamon naniesiony patyczkiem. Ale z takim maleństwem, nie wiem czy to coś może pomóc.. Wszystko zależy jak daleko infekcja wdała się i od jakiej części zaczeła.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Pola22
100p
100p
Posty: 178
Od: 8 lip 2013, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chora miniaturka

Post »

Dobra podsuszę go troszku :) Zobaczymy przeszkadzać nie przeszkadza to może do wiosny posiedzieć u mnie może wtedy coś ruszy. Dziękuje wszystkim za rady oraz życzę Wesołych Świąt :)
Pozdrawiam Paula
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”