Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
Solarisu
 Tytuł: Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu
PostNapisane: 29 maja 2016, o 15:25 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witam, storczyka kupiłam ok. 8 miesięcy temu, zaczął po krótkim czasie zrzucać pąki kwiatowe. Teraz jego 2 łodygi są nadal zielone, ale nic się nie zmienia. Zauważyłam, że wypuszcza tylko nowe korzonki i listki, ale nie kwitnie. Zastanawiam się, czy ściąć te pędy, bo może wyrosną nowe.. jak myślicie?
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aniula85
PostNapisane: 9 cze 2016, o 15:40 
50p
50p

---
Ja na Twoim miejscu nie ścinałabym, może jeszcze na nim coś urośnie, ewentualnie można przyciąć troszkę, w miejscu gdzie kończył się ostatni kwiatek storczyka.
Ja u siebie zielonych łodyg nie ucinam i już kilka wypuszcza same łodygi albo pęd nowy, jak mu wygodnie. Jeżeli schnie to wtedy ucinam.

lena 21
PostNapisane: 9 cze 2016, o 18:03 
50p
50p

---
Według mnie może jeszcze odbić właśnie z tego ostatniego pączka, tak że ja bym nie ucinała. Już kilka razy tak miałam, a na dodatek storczyk wypuścił odbicie z bocznego oczka.

bratka
PostNapisane: 23 sie 2016, o 16:49 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
A ja mam pytanie odnośnie mojego storczyka, który kwitnie pięknie z dwóch nowych pędów. Ale dwa stare pędy zostawiłam jeszcze z tamtego roku(myślałam, że z tych starych coś wypuści, bo nie były uschnięte). Teraz moje pytanie, czy stanie się coś jeżeli przytnę te stare pędy? Czy lepiej poczekać aż opadną kwiatki?

Aniula85
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 18:29 
50p
50p

---
Potwierdzam , zielonych pędów nie ucinamy, tylko zaschnięte. U mnie to się sprawdza. A jak chcesz by szybciej wypuścił nowe pędy lub z oczek pędziki,to wstaw w chłodne miejsce na noc a na dzień na wystawiaj w pokojowej temperaturze i tak przez kilka dni. Mi ostatnio po takim zmienianiu temperatury dwa storczyki się aż " wściekły:- 1 -wypuszcza dwa pędy z dołu i dwa z oczek a jeszcze kwitnie na jednym pędzie .więc będzie ich miał 3 pędy i dwa pędy z oczek :) 2- ma dwa pędy kwitnące a teraz z dołu wypuszcza trzeci.

marchefa
PostNapisane: 3 lis 2016, o 20:37 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Moje storczyki już opadły i pędy usychają. To jest mój pierwszy storczyk, więc nie wiem, czy podlewać go tak jak zawsze, czy ograniczyć.

rena77
PostNapisane: 4 lis 2016, o 14:50 
200p
200p

---
Falenopsisy nie przechodzą wyraźnego okresu spoczynku. Kiedy korzenie będą srebrne, podlej/namocz.

stynka0207
PostNapisane: 24 lis 2016, o 08:25 
500p
500p

1 szt.
Ja swojego storczyka po zaschnięciu pędu (widocznie nie do końca on był tak uschnięty) obcięłam tak na byle, i taki to efekt jest. Wypuścił nowy pęd na niby uschniętym patyczku. :D Storczyki są nieprzewidywalne, jak każde rośliny chyba, potrafią nas zaskakiwać.

Obrazek

karuzelka
PostNapisane: 3 gru 2016, o 17:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Nieprawdopodobne ;:oj u mnie jeszcze nigdy o tej porze nie przytrafiły się nowe pędy.

stynka0207
PostNapisane: 5 gru 2016, o 08:37 
500p
500p

1 szt.
U mnie storczyki w tej chwili są wszystkie w pąkach, może będę miała pełne kwitnienie na święta ;:138
a taki przypadek z tym dziwakiem to też u mnie po raz pierwszy.

marina34
PostNapisane: 23 sty 2017, o 21:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Naprawdę jak dla mnie to fenomen:) Nigdy moje storczyki nie puszczają nowych pędów w miesiącach zimowych.. Za to dziś storczykiem w stanie uśpienia zajął się mój 3 latek. Doniczka wylądowała z parapetu na podłogę. Połamało się kilka korzeni. Mam nadzieję, że jeszcze coś z niego będzie na wiosnę... :?

Aguss85
PostNapisane: 23 sty 2017, o 22:56 
1000p
1000p

więcej niż 1
A moje zawsze kwitną obficie zimą, szczególnie po jakiś naszych dłuższych wyjazdach, gdzie wygaszamy ogrzewanie i mają chłodno przez kilka dni, tak ~naście stopni. W tym momencie na 15 storczyków 11 mam w pąkach lub kwitnące, a te co kwitły już wcześniej puściły po drugim pędzie. Pozostałe cztery to malutkie sadzonki pobrane z roślin matecznych, są za małe na kwiaty.
U mojej Mamy w kamienicy przy mocnym ogrzewaniu kwitnie zimą tylko kilka (a Ona ma ich ze czterdzieści :D ), może im za ciepło? Jej storczyki wyraźnie czekają na wiosnę.

Agnieszka

Aniula85
PostNapisane: 27 lut 2017, o 15:18 
50p
50p

---
Właśnie tak to jest ze storczykami, że lubią zmiany temperatur żeby super kwitły. Niektóre nawet lubią być zaniedbane , a wtedy same niespodzianki szykują. Mój jeden storczyk okazał się zalany w środku, nie ma stożka wzrostu, myślałam,że już po nim ale liście dwa miał sztywne. Więc go zostawiłam w spokoju, czasem podlałam. Po jakimś czasie okazało się , że wypuszcza mi z boku nowe listki- basal keiki to jest pewnie. Skoro roślina matka nie wypuści już pędu i nie zakwitnie to wydaje swój owoc.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 223 ]  Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vaphel i 12 gości