Uprawa storczyka nad wodą.

ODPOWIEDZ
Nashi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 maja 2014, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Nie pomyślałam o tym wcześniej i wsadziłam niestety do 11-stki. Ale użyłam bardzo grubej kory i skały wulkanicznej, w dodatku luźno włożonej. Zawsze też wycinam dość duże dziurki w doniczkach, także moje storczyki szybko przesychają. Mam nadzieję, że będzie dobrze ;:333
Kuriczka
200p
200p
Posty: 225
Od: 3 paź 2012, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skała

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Obrazek

Idzie następny korzeń! ;:134 Jest dobrze! ;:333 Młody listek chyba się zatrzymał. Może to jest spowodowane tym, że końcówka najdłuższego korzenia uschła. Ale raczej mnie nic nie zniechęci :D Miłego wieczorku :D ! !!! ;:136
,,Wiem, że nic nie wiem"
Radosław
izaka
50p
50p
Posty: 50
Od: 9 mar 2008, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dziemiany( woj. pomorskie)

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Jak się cieszę, że zobaczyłam ten wątek. Miesiąc temu kupiłam starczyka z przeceny, miał kilka ślicznych kwiatów jakich jeszcze nie spotkałam-w paseczki-ogólnie wyglądał dobrze. Niestety w domu opadły pączki ale to mnie nie zmartwiło- wiadomo przeprawadzka i to jeszcze zimą. Później niestrty odpadały kolejne liście. Wyjęłam go z osłonki i okazało się, że był kompletnie przelany a wszystkie korzenie przegnite. Usunęłam je , obsypałam cynamonem i ....nie wiedziałam co dalej. Do kory nie, to w co go włożyć. Spróbuję zrobić tak jak Ty może uda się go uratować. Dzięki za opis i zdjęcia. Życzcie mi powodzenia.
Izabela
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Hej Radku :wit Jak tam postępy?? Wrzuciłbyś jakieś aktualne fotki twojego reanimka. Czekam ;:65
katrin25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2015, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Witam,
do tej pory byłam anonimowa, ale stwierdziłam, że dołożę swoje trzy grosze do tego wątku z uwagi na przeprowadzaną od lutego reanimację kupionego na wyprzedaży storczyka, który w ciągu kilku dni stracił wszystkie korzenie. Postanowiłam więc przetestować metodę uprawy nad wodą. Zaczęłam 5 lutego 2015 r. a efekty dnia dzisiejszego przedstawiam na zdjęciu :-) Jest również zalążek listka w środku.
Metoda dla bardzo cierpliwych :-)))) Obrazek

Pozdrawiam
Kasia
duska808
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 kwie 2015, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

witam wszystkich :)
ja też postanowiłam się pochwalić moją reanimacją. mój storczyk został przelany i prawie wszystkie korzonki zgniły ;:222 tafiłam na ten wątek i postanowiłam, że spróbuje uratować go nad wodą :)))) i oto efekty: Obrazek Obrazek

poczekam aż korzonki podrosną i przesadzę go do kory. hmmm zastanawiam się tylko czy faktycznie wymagna jest zmiana wody co 3 dni???

Proszę pisać poprawną polszczyzną, używać dużych liter na początku zdania. Więcej szacunku dla czytających. Dziękuję. wanda/moderator
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Witam i ja.mój storczyk też stracił korzenie i postanowiłam od kilku dni trzymać fo nad wodą. Wcześniej był w keramzycie pod folią ale wdała się pleśń i ma czarne korzonki które przestały rosnąć. Teraz siedzi nad wodą. Zobaczymy czy coś się ruszy.A liście są wiotkie i nie wiem czy da radę.Czy spryskujecie liście wodą /mgiełka?
Awatar użytkownika
SGL79
50p
50p
Posty: 85
Od: 12 sty 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Ja w okresie zimowym przecieram tylko raz na kilka dni liście storczyków wodą lub sokiem z cytryny uważając, by nic nie spłynęło do stożka wzrostu. W nocy mam chłodniej w pokoju, więc o chorobę grzybową chyba dużo łatwiej i dlatego rezygnuję ze spryskiwania ;:131
Awatar użytkownika
Aniula85
50p
50p
Posty: 70
Od: 11 sty 2016, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Ja jednak wsadziłam mojego storczyka do kamieni ze względu na to, że strasznie opadł z sił. liście mu się pomarszczyły i oklapły, a wcześniej były sztywne. I jest sucho w domu gdyż grzejniki dają im w kość niestety.. a w szklanym wazonie moge go troche dokarmić.. okłady z wacików wilgotnych na liście i i spryskiwanie kamieni mgiełką. Zobaczymy jak mu będzie lepiej. Powodzenia Wam życzę.
hydroAgata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 lut 2016, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Witam wszystkich. Jestem nowa na forum i zaluje, ze nie trafiłam na ten wątek wczesniej. Moja przygodę ze storczykami rozpoczęłam kilka miesięcy temu, około października zeszłego roku. Zakup storczyków poprzedziłam godzinami badań o uprawie tych kwiatów. Sama teoria jednakże nie wystarczyla. Z trzech falenopsisow pozostał mi tylko jeden, padł tez jeden z dwóch mitonów i obie miniaturki. Falenopsisy zgniły a pozostałe straciły korzenie.
W ramach reanimacji postanowiłam obciąć pozostałym storczyków korzenie i umieścić w keramzycie z wysokim stanem wody. O dziwo wszystkie przeżyły:). Storczykom zajęło trochę wypuszczanie nowych korzonków ale wyglada na to ze wszystkim odpowiadają nowe warunki:)
W normalnej uprawie pozostał mi jeszcze jeden okaz, miltonia, ponieważ zaczął wypuszczać młoda bulwę i nie chciałam narazić jej na stres związany z przenosinami do keramzytu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Przeczytałam wszystko od deski do deski,super-gratuluję uprawy bez podłoża.
Ja na wiosnę swoje też pozbawiłam podłoża,ta kora nie jest im widocznie wcale potrzebna :heja ,trzymam je teraz w szklanych wazonach/fajne są w ikea,teraz po niecałe 9 zeta/,co kilka dni do wazonu leję im wodę aż pod liście i po 1-2 dniach wodę wylewam,jak jest gorąco to spryskuję korzenie i chyba nie narzekają,odpukać.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18582
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

Po liście? Czyli zalewasz trzon storczyka? To pierwszy krok do jego gnicia.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Uprawa storczyka nad wodą.

Post »

;:223 O...to będę lała mniej wody,dzięki.Ale jakoś żyją od wiosny. :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”