Promenaea

Zablokowany
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Promenaea

Post »

Witam :wit

Mam pytanko do osób, które mają w swojej kolekcji i hodują promenaee. Jak odróżnić pęd kwiatowy od nowej bulwy... mam ją od kilku tygodni i coś wypuszcza z boku ale nie jestem pewna co :)

Byłabym bardzo wdzięczna za porady w tej sprawie (odnośnie uprawy również, bo w internecie są skąpe informacje, a i w moich książkach nie mam tego rodzaju storczyka opisanego) :wit

Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Promenaea

Post »

nikt nie ma Promenaei??? :wit
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Promenaea

Post »

Witaj natka_211,
-Widzę ,ze najłatwiejszą metodę wybrałaś : pisać, pytać a nie korzystać z zasobów forum.

Tak się zdarzyło w przeszłości ,ze powstała sekcja storczykowa .I... od 2006 roku naprawdę jest stos materiału.
Wiele na tyle... że :D :roll: wystarczy do przejrzenia. Prawie same przypadki z "życia"
Brak jest akceptacji dla dublowania tematyki .Pozostaje to w porządku ze stylem pomocowym sekcji .I z Regulaminem Forum,który jasno określa sposób korzystania z zasobów .
Takie pytanka sobie darujemy jako temat w sekcji :
natka_211 pisze:Mam pytanko do osób, które mają w swojej kolekcji i hodują promenaee. Jak odróżnić pęd kwiatowy od nowej bulwy... mam ją od kilku tygodni i coś wypuszcza z boku ale nie jestem pewna co :)
Bo... są nawet zdjęcia..- do tego zatrudnić trzeba "szukajkę" w sekcji /po lewej stronie nad ziel. belką - strona gł.sekcji/

Promenaea jest storczykiem występującym u nas w kolekcjach Przejrzenie spisu
wątków z prezentacją czy rozmów o niej, przybliży temat uprawy - vide np.wątek i zdjęcia /z marca/ u wielomanki.
Nie stoi nic na przeszkodzie, aby...rozmawiać o problemie na forum z właścicielami roślin prezentowanych w ich wątku.

W praktyce, podstawą uprawy są opracowane i ustalone zasady dla storczykarzy. To arkusze upraw
Uprawa od A-Z oraz Przewodnik dla początkujących czy ogólnie w internecie.
Nie ma powodu ani miejsca... by :roll: tworzyć u nas kalki materiałów dot.uprawy storczyków wg doraźnych potrzeb.
Storczykarstwo nie jest dziką dziedziną - korzystamy z wiedzy utrwalonej, opracowanej i wypraktykowanej.

Temat zamykam - nie wymaga dalszej dyskusji.
Po odczytaniu wskazań, zostanie skasowany .
- moderator JOVANKA
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”