Nowy pęd kwiatowy stoi w miejscu

ODPOWIEDZ
justynka852
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 kwie 2014, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nowy pęd kwiatowy stoi w miejscu

Post »

Nie wiem co się dzieje z moim nowym pędem. Przez około 2 miesiące rósł do około 25-30 cm i nic stoi teraz w miejscu uparciuch od jakiegoś czasu i ani drgnie :(
Co robię nie tak ? I jaki może być powód zastoju takiego nowego pędu?
Kwiatek ładnie rośnie, wyrósł mu nowy listek, ze starego pędu coś mu wyrasta, prawdopodobnie pęd albo keiki.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Swoją normę już wykonał. Urósł ile trzeba. Teraz musi odpocząć. Teraz oddał miejsce starszemu pędowi niech się wykaże. Jak rośnie to znaczy że dobrze wszystko robiłaś, nic nie zmieniaj.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość ..od.. ..do.. kolejnego kwitnienia. ;:173
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
wisienka2069
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 maja 2014, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

z mojego storczyka ostatnie kwiaty odpadły końcem marca i do tej pory nic :( wypuścił nowy liśc,powoli na łodygach też tam się coś dzieje ....wydaje mi się że kwiat ma się dobrze ale czemu to tak długo trwa?rośnie do góru cały czas a kwiatów zero ;(
Oto stan faktyczny storczyka:

Korzenie moczone 4 dni temu:
Obrazek
Obrazek
Stan storczyka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co o nim sądzicie,będzie coś z niego?Martwię się również stanem korzeni na zewnątrz,choc od góry widac że w środku są zielone.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Czy nie za dużo od tego storczyka wymagasz. Nie ma motorka i nie będzie bez przerwy kwitł. Sama napisałaś, że ostatnie kwiaty zgubił w marcu a przecież to dopiero 2 miesiące minęły. On bez czynnie nie siedzi przecież wypuścił młodego liścia i młode pędy. Przyjdzie czas na kwiaty. A co do korzeni to ja bym zobaczyła czy w samym środku nic się złego nie dzieje. Korzenie wyglądają zdrowo ale zawsze lepiej sprawdzić środek. Zobacz co się dzieje wśród korzeni i daj znać.
wisienka2069
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 maja 2014, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Wielkie dzięki za odp.Boję się w nim grzebać no ale będę musiała,za tem zajrzę tam dzisiaj i dam znać :)
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Patrząc na te korzenie, to ja bym nie grzebała, chyba, że już długo masz go u siebie i nigdy nie miał nowego podłoża.
Co do wzrostu, to storczyki są dla baaaardzo cierpliwych :oops: :cry: . Szczególnie po kwitnieniu sklepowym, gdzie był w szklarni faszerowany środkami wzrostu, potrzebuje dużo czasu, żeby dojść do siebie i przestawić się na nowe warunki. To może trwać i do 1 1/2 roku. Byle by rósł i miał ładne korzenie, no i oczywiście liście. Kiedyś zakwitnie. I lepiej żeby miał za sucho niż za mokro.
Pozdrawiam Ania(była storczykomaniaczka)
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
wisienka2069
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 maja 2014, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy ped kwiatowy i problem

Post »

Storczyka mam od stycznia.Powiadasz że dla baardzo cierpliwych upssss do takich nie należę ;( Miałam właśnie dziś do niego zaglądnoc tak jak sugerowała sylwik ale zabrakło mi czasu i doszłam do wniosku że skoro rośnie to po co tam grzebac więc odpuściałam.Tylko te wierzchnie korzenie mnie nie pokoją,są brązowe lecz w środku jak widac od góry są zielone.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”