Phalaenopsis dwupędowy

Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Phalaenopsis dwupędowy

Post »

Witam serdecznie :D , Jestem tu nowa i mam pytanie. Kupiłam storczyk 19 czerwca i ma dwa pędy. Co zrobić, by po przekwitnięciu znowu wypuścił dwa pędy.
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem

Post »

Szczerze powiem, że dziwiło mnie to pytanie :shock: A dlaczego akurat dwa? :shock:
Jeśli przekwitnie to trzeba czekać na kolejny pęd i opiekować się nim zgodnie z zasadami dla gatunku storczyka, którego masz.
Ewentualnie nie obcinać pędów jeśli storczyk sam ich nie zasuszy, to istnieje prawdopodobieństwo, że przedłuży pęd i będą nowe kwiatki jeśli mówimy o Phalaenopsis.
Niestety nic nie piszesz na temat gatunku storczyka, którego masz, więc nie wiele jestem w stanie Ci pomóc, bo w myślach nie umiem czytać :roll:
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem

Post »

Pati bardzo dziękuje za odpowiedź ;:138 to prawda za mało napisałam ale to jest Phalaenopsis. Jutro postaram się wkleić fotkę a tak na marginesie to mam 9 storczyków i chyba będę mieć problem co do gatunku bo nie na wszystkich doniczkach mam etykietki ( kilka dostałam od znajomych niby żeby je uratować i udało się ;:138 wszystkie kwitną )
Pozdrawiam Mariola :wit
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem

Post »

To jak masz storczyki to wiesz jak z nimi postępować jak masz 9 ;:215
Więc na pęd Phalaenopsisa musisz po prostu poczekać i roslinke pielęgnować cały czas tak samo :D
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem

Post »

Witaj Pati dziękuje za rady dużo czytam o storczykach i co jakiś czas dowiaduję się coś nowego ja o moje storczyki dbam tak : podlewam je przegotowaną wodą raz w tygodniu w każdą sobotę i zostawiam wodę na podstawce około pół godzinki żeby się napiły,następnie wylewam wodę z podstawki i wycieram ją do sucha.Trzymam je na parapetach okien wschodnich ( mam cały dzień słońce ) obecnie kwitną mi 4 storczyki :D jeden mi mąż złamał przy zaciąganiu rolet ale chyba nie ucierpiał za bardzo bo wypuścił jeden kwiatek ;:138 a oto moje storczyki mam nadzieję że uda mi się wkleić fotki :D Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Mariola :wit
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem

Post »

Czy ten ostatni storczyk ma tylko jeden liść? :roll:
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
mara
200p
200p
Posty: 475
Od: 24 lip 2013, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem

Post »

A nie mają one za mało wilgotności? Mam jakieś takie dziwne nieodparte wrażenie.
Awatar użytkownika
Marta25
500p
500p
Posty: 567
Od: 4 lis 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem

Post »

Rybcia63, trafiły Ci się bardzo ładne egzemplarze phalaenopsisa. Jeśli mogę Ci coś poradzić, to na Twoim miejscu nie trzymałabym się schematu podlewania 1 raz w tygodniu, tylko wtedy, gdy korzenie będą srebrzyste, co oznacza, że podłoże zdążyło przeschnąć. Możesz wsadzać doniczkę do osłonki, napełnić ją wodą do wysokości podstawy stożka wzrostu i pozwolić się "napić" roślinie przez 30-40 min, a później odsączyć wodę.
Zaopatrz się koniecznie w jakiś nawóz dla storczyków, osobiście polecam guano - nie powoduje zasolenia podłoża. :D
Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem

Post »

Witam,Aniu tak ten ostatni storczyk ma faktycznie tylko jeden liść i jeden kwiatek bo : coś zaatakowało mi liście tzn.od spodu były takie lepkie ale już wypuszcza nowy listek ;:138 a kwiatek ma tylko jeden bo mąż przy spuszczaniu rolety mi go złamał :) teraz wygląda tak :) Obrazek Obrazek kwiatka już nie ma ale liczę na to że wypuści mi z oczka tak jak ten ;:138 Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Mariola :wit
Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem

Post »

Marta 25 jak już wcześniej pisałam kwiatki stoją na wschodnim oknie ( mam cały dzień słońce ) podlewam je raz na tydzień i po około niecałej godzinie gdy się już "napiją" wody to wylewam resztę i wycieram podstawkę a nawozu używam takiego Obrazek
Pozdrawiam Mariola :wit
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Problem

Post »

Witaj Rybcia63. :wit Wilgotność powietrza też trzeba zapewnić roślince. ^^
A jeżeli chodzi o nawóz to najlepiej stosować na przemian raz taki, a raz inny. Osobiście mam na razie naturalny Biohumus, ale zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jakiegoś innego. Należy uważać przy podlewaniu roślinki nawozem chemicznym, najlepiej co trzecie podlanie przelać roślinkę czystą wodą. U mnie to wypadało by co jakiś półtora miesiąca. Czyli co trzecie "podlanie". Tu też trzeba stosować dawkę dwa razy mniejszą, niż zalecana przez producenta. Bo czasem przenawożenie jest gorsze, od jego braku. :wink:
Rybcia63 pisze:Witaj Pati dziękuje za rady dużo czytam o storczykach i co jakiś czas dowiaduję się coś nowego ja o moje storczyki dbam tak : podlewam je przegotowaną wodą raz w tygodniu w każdą sobotę i zostawiam wodę na podstawce około pół godzinki żeby się napiły,następnie wylewam wodę z podstawki i wycieram ją do sucha.Trzymam je na parapetach okien wschodnich ( mam cały dzień słońce ) obecnie kwitną mi 4 storczyki :D jeden mi mąż złamał przy zaciąganiu rolet ale chyba nie ucierpiał za bardzo bo wypuścił jeden kwiatek
Dlaczego je podlewasz raz w tygodniu? :shock: Storczyki podlewa się jak im korzonki przyschną. Czyli jak najrzadziej niż normalne roślinki ;)
Najpierw przelewamy podłoże czystą wodą. Później moczymy je na ok. od 15min. do 30min., a nawet nie którzy trzymają je 1godz. w wodzie z nawozem naturalnym, lub innym. Jeżeli to nawóz chemiczny uwzględniamy że trzeba przelać roślinkę raz np. co trzecie podlanie czystą wodą. Wilgotność podłoża można określić na trzy sposoby. Pierwszy wygląd korzeni. Srebrzyste mówią nam że roślinka przyschła. Drugi sprawdzenie na głębokość ok. 2cm. palcem, lub trzecia patyczkiem. Jeżeli patyczek po paru minutach "z ciemnieje" w skutek wilgoci, znaczy że należy się wstrzymać z podlewaniem jeszcze ok. dzień, dwa.^^
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Rybcia63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem

Post »

Podlewam raz w tygodniu, bo wtedy widzę , że są podsuszone korzonki i doniczka lekka. Cały czas tak robię od kilku już lat i tak się przyzwyczaiły. :D Obecnie przekwitły mi kwiatki, ale wiem że znowu będą ładnie wglądać jak ostatnio, o tak : Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Mariola :wit
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Problem

Post »

Wybacz Mariolu, ale odniosłam takie właśnie wrażenie.. :roll:

Żeby roślinka pięknie zakwitła trzeba najpierw o nią zadbać, wtedy nie tylko kwiaty pięknie się prezentują, ale i całość. :wink: Tutaj nie jestem pewna, o którą z nich ci chodziło. Mało je opisałaś. :( Te trzy na górze to dostałaś je? Może mają za mało wilgotnego powietrza, przez co tak marnie wyglądają, w szczególności ten pierwszy. ;:131
Nie chciałabym cię w żaden sposób urazić, ale takie jest moje zdanie na ten temat. Opisz po kolei, tak by można było się w tym połapać. ;:333
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”