Biały nalot na korze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Biały nalot na korze

Post »

Witam wszystkich.
Jestem tu od niedawna. Większość tematów czytałam, ale mogło coś mi umknąć po drodze. Z góry przepraszam. Niedawno zakupiłam w supermarkecie pierwszego własnego storczyka Phalaenopsis Multiflora (tak mi się wydaje, że to jego nazwa). Mam taki problem na doniczce było trochę tego zielonawego mchu, potem w miarę przysychania pojawił się biały nalot na korze. Z korzeniami też widzę, że chyba nie jest najlepiej, bo nie które są uschnięte. Te zdrowe a przynajmniej jeden wystający ma brązową plamę. Dzisiaj zauważyłam po wyjęciu drewnianego patyczka, że łażą po nim takie małe muszki ze skrzydełkami podłużne, chyba to ziemiórki? A to chyba nie jedyni lokatorzy mojego storczyka.. :(
Dodam jeszcze że akurat pięknie kwitnie. Chciałabym go przesadzić, ale waham się, czy mu czasem nie zaszkodzę. Kupiłam już nawet podłoże, doniczki oraz nawóz do storczyków Biohumus :D
Zdjęcia postaram się dodać później.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Biały nalot na korze, oraz na donice zielony..

Post »

Biały nalot na podłożu to zapewne osad spowodowany podlewaniem twardą wodą. Z przesadzaniem poczekaj do czasu, gdy przekwitnie, a najlepiej wstaw zdjęcie - czy w ogóle jest ono potrzebne. Korzenie Falenopsisów często nie wyglądają idealnie, szczególnie te które nie są zagłębione w podłożu.
Pozdrowienia
mila27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 paź 2015, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

storczyki z białym nalotem, czy to coś poważnego?

Post »

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie moich dwóch storczykow. Mają taki bialy nalot na korzeniach i korze , jeden ma tego dość sporo ale kwitnie, natomiast drugi mniej, ale rośnie mu lisc z czarnymi kropkami. Boję się, że to jest jakaś poważna choroba, nie wiem czy izolować je od innych, zdrowych storczykow. Uratuje je jeszcze?
Obrazek

Obrazek
Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi

-- 23 paź 2015, o 13:08 --

Reszta kwitnie bez zarzutów; (
Obrazek
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Biały nalot na korze

Post »

Bały nalot pochodzi od wody i soli w niej zawartych. Nie należy się niczym przejmować. Co do liścia z czarnymi kropkami - nie widać na zdjęciu. Ciężko powiedzieć. Jak wyglądają korzenie w doniczce? Widzę że rosną nowe zdrowe korzenie
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Biały nalot na korze

Post »

Mila27, a jak w doniczce wyglądają korzenie, są zielone, czy uschnięte? Może powinnaś przesadzić je na wiosnę do nowego podłoża..
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”