Ludisia discolor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

Rubi to nie jest korzonek, to nowa roślinka tzw. keiki (wyraz się nie odmienia). Po prostu Twoja Ludisia się rozrasta, będzie czym oczy nacieszyć :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

ja też jestem posiadaczką maleństwa o nazwie ludisia dostałam odnóżke niedawno oto ona , zobaczymy co dalej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

Witam :wit
Ja również mam Ludisię ;:173 rośnie u mnie z małej gałązki ok. roku. Nim się dowiedziałam co posadziłam, podpierałam jej gałązkę bo się kładła na doniczkę :;230 Teraz już rośnie po swojemu i chyba doczekam kwitnienia bo coś wychodzi nie tak jak listek ;:173 chyba... czy ktoś potwierdzi moje przypuszczenia ;:224
A oto moja Ludisia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

Witam Zuzanno,
-zerknij na stronę 2 i 3 tego wątku...tam są prezentowane storczyki z pędem kwiatostanowym/różne fazy...
i kilka przydatnych informacji....
Jest nadzieja :lol: ,ze będziesz miała swoje kwitnienie.;nie gratuluję aby nie zapeszyć.
To taka "adrenalinka" dla każdego miłośnika storczyków..

Pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

moje maleństwo rośnie w normalnej ziemi na wierzch położyłam kore ale zastanawiam się nad ziemią dla storczyków .
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

oto ono.
Obrazek
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ludisia discolor... pomocy!

Post »

Witam,
Moja rośnie w ziemi torfowej z dodatkiem piasku i drobniutką korą . Z przesadzaniem do podłoża dla storczyków poczekaj do wiosny ale domieszałabym czegoś drobniejszego bo Ludisia ma kruche korzonki i raczej w podłożu z kory będzie jej chyba mało "przytulnie".
Zresztą poczytaj wypowiedzi tych co dłużej hodują tą roślinkę: ona dobrze rośnie w zwykłej ziemi do doniczkowych tylko lekko rozluźnionej perlitem albo styropianem pokruszonym.
Dziękuję Jovanko tak robię w każdej wolnej chwili ;:173 czytam i czytam i znowu... a ta adrenalina to jest to ;:215
:wit
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Czy to storczyk?

Post »

Dostałam dzisiaj w prezencie kwiatka. Obdarowująca mnie osoba powiedziała mi, że nie zna nazwy kwiatka, że nawet sprzedawczyni w kwiaciarni nie wiedziała tylko powiedziała jej, że to z rodziny storczykowych odmian. No i teraz mam problem, bo dość że nie wiem jak się nim opiekować to i nie znam nazwy i nawet nie wiem czy wierzyć sprzedawczyni czy to na pewno storczyk. Jak możecie to pomóżcie mi :)

Obrazek

Obrazek
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to storczyk?

Post »

Tak,to storczyk....Ludisia
ale blizej nie określę co do nazwy...../jest dicolor, inne /
U nas pewnie znajdziesz trochę informacji- wielu użytkowników ją ma/miało.

JOVANKA

Wątek zostanie włączony do właściwej i istniejącej tematyki na forum ./J
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Czy to storczyk?

Post »

Wiedziałam, że na kogoś mogę tutaj liczyć. ;:167 Dziękuje Jovanko. Już się biorę za poszukiwania jak się nim opiekować no i żeby dowiedzieć się o nim coś więcej.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy to storczyk?

Post »

Piękna, dorodna Ludisia. Mam w swojej kolekcji Red Velvet. U mnie rośnie bezproblemowo, a kupiłam po kwitnieniu i w nie najlepszej kondycji. Zaaklimatyzowała się błyskawicznie. Po upływie pół roku zakwitła ponownie. Podoba się też moim znajomym, toteż obdarowałam już kilka osób, ponieważ bardzo łatwo się rozmnaża. Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Czy to storczyk?

Post »

Nigdy nie miałam takiego storczyka dlatego tak jakoś niepewnie do niego podchodzę. Wydaje mi się, że ma złą ziemię (jak to przy kupnie kwiatów). Z tego co widziałam na zdjęciach to powinna mieć również średniej wielkości korę jak każdy inny storczyk. Teraz będzie kwitł to dopiero przesadzę go na wiosnę.
Awatar użytkownika
mysza007
100p
100p
Posty: 123
Od: 3 gru 2011, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ludisia discolor...

Post »

Witajcie :wit ,

widze, że od dłuższego czasu w wątku cisza, więc pozwoliłam go sobie odświeżyć :D

Kochani mam pytanie...
Otóż moja Ludisia zrobiła mi niespodziankę i wypusciła dwa nowe przyrosty, jednak doniczka w której się znajduje jest dla niej już mała i zaczyna się ona w niej rozpychać, mam więć problem czy kwiata już przesadzić do nowej czy poczekać, że kwiat przejdzie w stan spoczynku. boje sie, że zaburzę jej wzrost przez przesadzenie, który jak widac własnie się zaczął...co robić? ;:196 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”