Warto ratować storczyki:))

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Warto ratować storczyki:))

Post »

Czasami czytam na forum wątpliwości czy uda się uratować jakiegoś storczyka, nigdy nie wiadomo czy się uda, ale warto spróbować. Moje storczyki bardzo ciężko przeżyły zimę, miltonia i cambria odmówiły wszelkiej współpracy i niestety jeden z nich poległ, ale jeden miał basal keiki (tak się chyba nazywa coś co rośnie od korzenia z boku?) niestety nie opisałam doniczek, i po przekwitnieciu miliłam się który jest który. Rosliny macierzystej nie uratowałam, ale keiki wsadziłam do podłoża i bez zmian stało w podłożu ok 2 miesięcy. Kilka dni temu z ciekawości oglądałam go dośc dokładnie a z głównej bulwy idzie maleńskie coś (na zdjęciu) ;:138 , czyli roslinka żyje, dalsza ciekawość pchnęłą mnie żeby zajrzeć czy może jakiś malutki pęd kwitowy nie wyrasta spomiędzy liści, pęd nie wyrasta, ale za to ukazał mi się maleńki listek ;:138 . Więcej radości mam z tego niż z nowego zakuionego storczyka. Swoją drogą mam mała refleksję, moje serce dość żle znosiło ostatnią zimę i moje storczyki również tak się więc zastanawiam, czy storczyki nie zaczanają chorować wraz z właścicielem????.....
Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Katleja72
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 5 cze 2013, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warto ratować storczyki:))

Post »

cashmir1975 podzielam twoją radość bo sama w lutym znalazłam falaenopsisa przy śmietniku , wzięłam go chodź po pobycie na dworzu dawałam mu nikłe szanse na przeżycie, ale nie okazało się że to twardy zawodnik i puszcza 3 nowe korzenie i malutki listek ;:138 te uratowane najbardziej cieszą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”