Nowy storczyk - pierwsze kroki

Awatar użytkownika
Aga26
50p
50p
Posty: 54
Od: 14 kwie 2012, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/ Norwegia

Re: Moj "pierwszy raz" ze storczykiem

Post »

Dawno mnie nie było. Doczekałam się chyba w końcu 2 pędu przy moim storczyku. Zdjęcie troszkę niewyraźne ale na pewno widać. Czy to na pewno ten drugi pęd ?
Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moj "pierwszy raz" ze storczykiem

Post »

Tak to pęd. :) Zastanawiający jest jednak ten żółty liść, a raczej plama na nim.
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Aga26
50p
50p
Posty: 54
Od: 14 kwie 2012, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/ Norwegia

Re: Moj "pierwszy raz" ze storczykiem

Post »

Ten żółty liść już odpadł. Myśle , że to od nadmiernej ilosci słońca. Stał na parapecie w miejscu szczególnie nasłonecznionym i zaczoł żółknąc. Na szczęscie tylko ten jeden.
Pozdrawiam Agnieszka :)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moj "pierwszy raz" ze storczykiem

Post »

Storczyki gubią najstarsze liście - to normalne zjawisko - po wyciągnięciu z nich wszystkich dobrych rzeczy, plamy od slońca wyglądają troszke inaczej. Warto jednak zacieniować lub przestawic roślinkę w mniej nasłoniecznione miejsce żeby uniknąć poparzenia liści
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowe storczyki

Post »

:wit Chciałam się dowiedzieć co zrobić z nowymi storczykami. Wiem że powinno się je odizolować od reszty, ale problem pojawia się przy zakupie 4 nowych sztuk ;:215 Mam w domu 4 storczyki z czego 1 kwitnie sobie spokojnie w sypialni, 2 stoją w pokoju i próbuję je wskrzesić, ponieważ mają po jakieś 3 lata i powiem szczerze że bardzo je zaniedbałam ;:223 a ostatni stoi sobie w kuchni, maluteńki z paroma korzonkami ;:223 Został mi 1 pokój który aktualnie jest malowany i łazienka ale jest od strony północnej więc odpada... Myślałam aby dać wszystkie do jednego pokoju ale porozstawiac aby nie stały obok siebie?
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe storczyki

Post »

Mam niewielkie doświadczenie, bo zaledwie od pół roku zaczęłam "znosić" do domu storczyki ;) ale nigdy specjalnie nie izolowałam ich od siebie. Poszczególne storczyki stoją w sporych odległościach od siebie, w różnych pokojach i jak na razie nic złego się nie dzieje, tzn. nie "wyszły" żadne choroby ani szkodniki. Zawsze dokładnie oglądam rośliny przed zakupem i wybieram te "czyste", choć wiem że nie wszystko da się wypatrzeć od razu i różne niespodzianki mogą być też w podłożu. Mimo tego myślę, że to choć w pewnym stopniu minimalizuje "ściągnięcie" jakiejś zarazy do domu.

Jeśli storczyki są wizualnie zdrowe, nie ma nich żadnych plamek, pajęczynek, robali lub czegokolwiek co może zaniepokoić, to myślę, że można je od razu dostawić do reszty.
Bardziej drastyczną metoda jest prewencyjny oprysk od grzyba i za jakiś czas od robali.
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe storczyki

Post »

Dziękuję za odpowiedź!
Storczyki oczywiście dokładnie obejrzałam w sklepie, dodatkowo po powrocie do domu zajrzałam w korzenie. I dobrze zrobiłam, bo w środku w każdym była gąbka :? Oczywiście storczyk z promocji w Auchan miał zgniłe korzenie (przez doniczkę były ok, środkowe do wycięcia). I na 2 doniczkach był mech (?) na ściankach. Ja nie wiem co oni z tymi kwiatkami robią, bo ja swoje kilkuletnie olewałam i dalej żyją :wink:
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowe storczyki

Post »

Ja w pewnym markecie kupiłam storczyka w folii (czyli standardowe zapakowanie), a na dnie tego foliowego opakowania było pełno wody. Różne cuda robią :D
Ja nowych nabytków raczej nie izoluję - nie mam wolnego pokoju :) ale ponieważ kupuję na przecenach, zawsze dokładnie oglądam roślinę :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Nowe storczyki

Post »

Ja jednak izoluje nowe rośliny. Nie musi to być oddzielny pokój ale stawiam je dalej od moich na jakiś miesiąc czasu.
dota1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 29 kwie 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowe storczyki

Post »

Ja również izoluję nowe rośliny albo przynajmniej staram się postawić je daleko od starych, nie moczę w tej samej wodzie
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe storczyki

Post »

Nowe storczyki poszły do malowanego pokoju. Na sam czas malowania były wynoszone, więc żyją i nie są w kolorze ścian :wink: Nic się nie dzieje, wszystkie są ok. 2 już powędrowały do sypialni, 2 zostały w wyremontowanym pokoju :)
A czytałam kiedyś, że kwitnące storczyki nie potrzebują takiej ilości światła co te nie kwitnące. Jest to prawda? Myślałam, żeby chociaż jednego przenieść na szafkę, ponieważ tv zawisł na ścianie więc stolik wolny i więcej miejsca :lol:
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
asiaowcz
50p
50p
Posty: 93
Od: 16 paź 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe storczyki

Post »

Widziałam dzisiaj w sklepie storczyka w moim wymarzonym kolorze. 2 pędowy a każdy z nich jeszcze się rozgałęział i cała roślina wyglądała dobrze, zaniepokoił mnie tylko czarny korzonek... Zrezygnowałam i nie wzięłam, bo bałam się choroby. Dobrze zrobiłam? A może nie powinnam się martwić tym korzonkiem i po niego wracać?
Pozdrawiam, Joanna

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=81333" onclick="window.open(this.href);return false;
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Nowe storczyki

Post »

Joasiu tu nikt za Ciebie nie zadecyduje, nie do tego służy to forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”