Storczyk w tubie

Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

zawsze jakieś rozwiązanie, przynajmniej będzie miał trochę powietrza i pąki/kwiaty nie będą się obijać :) powodzenia
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

Tez kupilam tego storczyka. Od razu go wyjelam z tuby.i na moim bylo widac, ze przebywanie w tubie mu szkodzi.liscie byly nadlamane ,kwiatki pourywane.a paczki zeschniete.ardzo ladnie to wygada ale mi szkoda falka bo jest na prawde sliczny. :
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

Te storczyki bym wyjęła :) ale wazony wsam raz do uprawy wandowatych :D
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

krystyna2801 pisze: a mój mężuś stwierdził, że wygląda to tak jak bym nawaliła tam "gnoju" narobiłam sobie tylko roboty
Dlatego doradzałam ozdobne kamienie ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

A czy ktoś może mi powiedzieć nazwy moich kwiatuszków dla mnie jest to za ciężkie żeby odnaleźć jest tak dużo odmian, że się pogubiłam może wtedy będzie mi łatwiej szła ich uprawa:) wyślę zdjęcia każdego z nich : Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

Jeśli nie masz żadnej etykietki to są to hybrydy Phalaenopsis, najłatwiejsze w uprawie, także nie powinnaś się obawiać :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

Myślałam o czymś takim czy jest ktoś w stanie mi pomóc zrobić coś takiego z moimi kwiatkami mam nadzieję, że moja odmiana się do tego nadaje ale proszę o poradę Obrazek
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

A ja stawiałam na falenopsis -ćmówki czy coś takiego tak bynajmniej znalazłam na internecie i wyczytałam też, że one lubią takie klimaciki jak terrarium czyli moje tuby nie były by takie złe ?
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

Dufin pisze:Jeśli nie masz żadnej etykietki to są to hybrydy Phalaenopsis, najłatwiejsze w uprawie, także nie powinnaś się obawiać :)
z tego co wyczytałam nie mogą to być hybrydy bo podobno cechuje je monopodialny typ wzrostu a ja mam po dwie łodygi poprawcie mnie jeżeli się mylę :) dopiero się uczę
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

poodwiedzaj wątki forumowiczów, większość z nas ma głównie falenopsisy właśnie,
zobacz jak oni je traktują , uprawa jest łatwiejsza niż wielu myśli, żadne teraria nie są potrzebne :) zresztą terarium a taka tuba to raczej dwa inne światy
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

planuję wlać im na dno wodę żeby im parowała w tej tubie porobię im więcej dziurek w doniczce zahaczę na dwa druciki jak będzie czas ich podlewania po prostu zanurzę je w tej wodzie na tych drutach a potem je podciągnę troszkę do góry tak żeby zwisały nad tą wodą i cały czas były w tej tubie myślę, że będą miały dość wilgotno tam i będzie im dobrze . Taki mam plan a co z tego będzie zobaczymy miejmy nadzieję, że się uda :tan nie chce ich za każdym razem do podlewania wyciągać z tej tuby bo myślę, że najbardziej przez to mogą się poniszczyć a jeżeli będzie im się coś działo w tej tubie to je po prostu z niej wyciągnę i na tym się skończy moja uprawa w niej ;:145
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

krystyna2801 pisze:
Dufin pisze:Jeśli nie masz żadnej etykietki to są to hybrydy Phalaenopsis, najłatwiejsze w uprawie, także nie powinnaś się obawiać :)
z tego co wyczytałam nie mogą to być hybrydy bo podobno cechuje je monopodialny typ wzrostu a ja mam po dwie łodygi poprawcie mnie jeżeli się mylę :) dopiero się uczę
to są hybrydy :wink:
nie chodzi tu o pędy na których rozwijają się kwiaty, tylko o kłącza, czy bulwy w innych typach storczyków

krystyna2801 sorry, ale strasznie kombinujesz :) rozumiem, że to prezent i w ogóle, ale znacznie ułatwisz sobie uprawę wyciągając je z tych wazonów :) tym bardziej, że to chyba Twoje pierwsze storczyki w domu (tak można wywnioskować z postów);
serio, wejdź na nasze wątki i zobacz, że nie trzeba niewiadomo jakich zabiegów, żeby falenopsisy odwdzięczyły się pięknymi kwiatami
pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
krystyna2801
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 8 mar 2013, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: STORCZYK W TUBIE

Post »

krystyna2801 sorry, ale strasznie kombinujesz :) rozumiem, że to prezent i w ogóle, ale znacznie ułatwisz sobie uprawę wyciągając je z tych wazonów :) tym bardziej, że to chyba Twoje pierwsze storczyki w domu (tak można wywnioskować z postów);
serio, wejdź na nasze wątki i zobacz, że nie trzeba niewiadomo jakich zabiegów, żeby falenopsisy odwdzięczyły się pięknymi kwiatami
pozdrawiam i życzę powodzenia[/quote]

przepraszam nie chce żebyś mnie źle zrozumiał nie jest dla mnie sztuką postawienie na parapecie storczyka i niech sam sobie rośnie niestety jestem osobą, która w życiu stawia sobie wysoko poprzeczkę nie lubię specjalnie utrudniać sobie w życiu po prostu jestem bardzo ambitna i lubię wyzwania i wchodząc na to forum liczyłam, że spotkam kogoś kto również tak jak ja będzie chciał spróbować czegoś nowego oczywiście nie kosztem kwiatów :) wyobraź sobie jaka będzie radość jak taka hodowla się powiedzie :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”