Moje storczyki Paweł,,< z pytankiem do Jovanki

Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witam
U mnie na razie jeszcze kwitnie ten storczyk, wypuscił nowe korzenie boczne i ma zgrubienie o innym kształcie- bordowego koloru (myślę, że to będzie nowy boczny odrost tej rośliny).
Gdzieś wyczytałem od Jovanki, że jest to efekt modyfikacji genetycznych jakie przeprowadzono na tym Phalaenopsis. Ciekaw jestem, czy zakwitnie??
w ogóle ciekaw jestem, czy moje Phalaenopsis zakwitną, bo jak na razie to jeden wypuścił zimą pęd kwiatowy z pączkami i tak mu zostało (wstrzymał aktywność związaną z rozwojem pędu) wszystkie wypuszczaja teraz korzenie i liście (jeden za drugim)-dużo tych liści już po 2 od wiosny.
Pozdrawiam
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Witam Was
Właśnie mam nowego storczyka, kobieta w kwiaciarni mówiła, że to Oncidium, ale jakieś duże. Czy to nie jakaś Cambria.
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny.
Przeglądałem różne strony internetowe ale nie mogłem znaleźć zdjęcia takich kwiatów. Dodam, że średnica kwiatu ok. 5-6 cm, cała roślina ma wys. ok 1,5 metra; pachnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Paweł,,< pisze:Witam Was
Właśnie mam nowego storczyka, kobieta w kwiaciarni mówiła, że to Oncidium, ale jakieś duże. Czy to nie jakaś Cambria.
Proszę o pomoc w identyfikacji rośliny.
Przeglądałem różne strony internetowe ale nie mogłem znaleźć zdjęcia takich kwiatów. Dodam, że średnica kwiatu ok. 5-6 cm, cała roślina ma wys. ok 1,5 metra; pachnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... a może to ta sama, o której pisze Agasta :?:
agasta pisze: ...upragniona NELLY ISLER.
Obrazek Obrazek

... można poczytać o pielęgnacji ... Burrageara Nelly Isler 'Swiss Beauty'er


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Pawle ! Rzuciłeś takie wyzwanie z tym storczykiem, że chcąc Ci pomóc, nie tylko naoglądałam się
mnóstwo storczykowych cudowności, ale przy okazji zidentyfikowałam 2 swoje, których nazw nie znałam :) :!:
Twój, to najprawdopodobniej Vuylstekeara Cambria 'Plush'. Mogę się oczywiście mylić, bo fachowcem nie jestem,
ale wydaje mi się najbardziej podobny do Twojego. Wpisz w Google... i sam sprawdź :wink:
Pozdrawiam, Joanna :)
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To jest jedyna :P która ma w nazwie *CAMBRIA*

- z dużym prawdopodobieństwem powiem , że masz

Wuylstakeara Cambria 'PLUSH'
/Vuylstekeara Cambria Plush --->taki zapis w necie/

Obrazek


Tak więc, wiadomo o co chodzi-generalnie uprawa jak wszystkich cambrii oncidiowatych.

Powodzenie w uprawie i zadowolenia życzę, te storczyki potrafią cieszyć.
Niektóre pachną, pisze niektóre, bo drugą *zimową* też miałam i nie pachniała.

Dla mnie te storczyki ,to..... już historia.



pozdrawiam J ;:74 VANKA
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Dziękuję za identyfikację
Jovanko- ja dopiero zaczynam ze storczykami- dla mnie to nowość.
Mój storczyk pachnie (ale nie umiem opisac tego zapachu- jest dobrze wyczuwalny)
Pozdrawiam
P.S. Jovanko Twój przepis na ukorzenienie dendrobium sie sprawdza. Uzyłem jeszcze Asahi SL i jest nieźle wypuszcza dużo korzeni wiec można smiało polecać jako preparat, który ułatwia ukorzenianie.
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Witaj Pawle,

dopiero tutaj sobie zajrzałam i pooglądałam Twoje nowe cudo. Przepiękne, niech Ci długo kwitnie, bo jest na co patrzeć, a jeżeli do tego pachnie - to dopiero luksus. ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Paweł,,<
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 lip 2007, o 20:27
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Dzięki
kwitnie i miała (chyba jest to Cambria jak piosała Jovanka) małą łodygę ze środka tej samej pseudobulwy, z której wypusciła te wielką - rozkwitaja na niej kwiaty
Pozdrawiam
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”