Ratowanie storczyków,reanimacja cz1.

Zablokowany
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

kalyna84 pisze: Czy to wypuszczanie liścia to dobry znak?? :roll:
Nie. To nie jest dobry znak. To jest BARDZO DOBRY znak ;:138
Awatar użytkownika
kalyna84
100p
100p
Posty: 151
Od: 27 wrz 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

Dzięki za podpowiedź, cieszę się, w końcu jakieś znaki życia, bo korzenie stare zasuszone, nic nowego nie widzę :) Tylko bałam się, że taki nowy liść oznacza, że osłabi go jeszcze bardziej :) Moje codzienne poranne zraszanie nie idzie na marne :tan
Zielono mi...Pozdrawiam.
Kalyna z Zielonego Wzgórza..;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47714" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kalyna84
100p
100p
Posty: 151
Od: 27 wrz 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

Witam, zrobiłam dziś parę zdjęć, co prawda, nie najlepszej jakości, ale coś tam widać na nich. Porównując do zdjęcia z pierwszej strony, w stożku pojawiło się coś zielonego-chyba nowy listek..To prawdopodobnie dobry znak, storczyk się reanimuje, a walczę o niego mocno, choć praktycznie całkowicie pozbawiony jest normalnych korzeni..:/ Codziennie z rana zraszam go przegotowaną i odstaną wodą, wykorzystałam też pomysł z nasączonymi , wilgotnymi płatkami kosmetycznymi, plus -od rana do późnego po popołudnia-"szklarnia" z podziurkowanego worka..Oczywiście, później go ściagam i wietrzę, a następnego dnia od rana kolejny cykl :) Proszę o porady doświadczonych Storczykowców, dziękuję :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Zielono mi...Pozdrawiam.
Kalyna z Zielonego Wzgórza..;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47714" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

pokazuje się nowy listek :)
po takim zraszaniu dobrze jest powycierać stożek wzrostu żeby nie zalegała tam woda, bo może zacząć gnić.
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
kalyna84
100p
100p
Posty: 151
Od: 27 wrz 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

To tak od razu po zraszaniu wycierać, czy poczekać aż sam odparuje?? :) Staram się, żeby na noc nie miał wilgotno. Tak mnie ucieszył ten widok, małe, a cieszy..;) Nabrałam nadziei, że może uda się odratować ten beznadziejny przypadek :)
Zielono mi...Pozdrawiam.
Kalyna z Zielonego Wzgórza..;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47714" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

można np użyć do tego chusteczki higienicznej, rozłożyć i złożyć w taki trójkącik i tym najwęższym dzubkiem powycierać wodę ze środka stożka wzrostu, tam gdzie wychodzi listek, żeby ona tam nie zalegała. Można użyć nawet papieru toaletowego :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
kalyna84
100p
100p
Posty: 151
Od: 27 wrz 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

Liść robi się co raz większy..Mam nadzieję, że to nie osłabi storczyka bez korzeni.. :?
Obrazek
Zielono mi...Pozdrawiam.
Kalyna z Zielonego Wzgórza..;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47714" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kalyna84
100p
100p
Posty: 151
Od: 27 wrz 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Marne początki..Pomocy!

Post »

Postępy mojego storczyka: młody liść się rozrasta, a co najważniejsze, około tygodnia temu pojawił się zawiązek pierwszego nowego korzenia :D
Obrazek Obrazek
Zielono mi...Pozdrawiam.
Kalyna z Zielonego Wzgórza..;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47714" onclick="window.open(this.href);return false;
madejek86

Przelanie storczyka

Post »

Witam jestem nowy na forum obecnie posiadam 7 storczyków.W jednym z moich najładniejszych storczyków odpadł nagle cały "trzon" czyli środek z liśćmi. Została tylko dziura i dwa małe listki po bokach które po kilku dniach tez odpadły.Dzisiaj wysypałem ten storczyk na gazetę, wyciąłem 3/4 zgniłych korzeni, zostały ze 4 takie zdrowe zielone. Podłoże było wilgotne ,nie miałem nowego wiec je podsuszyłem i na nowo włozyłem storczyk. Co mogło się z nim stać. Wszystkie storczyki podlewam raz na 2 tyg zlewam mocno je wodą,która stoi kilka dni w pokoju, po czym po odsączeniu wody wkładam je z powrotem do osłonek.Co drugi tydzień podlewam z nawozem do storczyków. W innych mam problem z ciągłym żółknięciem liści.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc

Post »

Jestem początkującą storczykomaniaczką, ale po tym co napisałeś, jak dobrze rozumiem trzymasz storczyki przez kilka dni w wodzie... Myślę, że to o wiele za długo (jeżeli to Phalaenopsis) i pewnie dlatego żółkną liście. Ja teraz mam podobny problem i myślę, że to z powodu przelania, bo strasznie 'mokrego' go kupiłam ponad tydzień temu w sklepie. Do tej pory go nie podlewałam bo wciąż ma rosę w doniczce, no ale listek zaczął mi właśnie żółknąć. Musisz ograniczyć trzymanie ich we wodzie, tak tylko do godz czasu (jak się mylę to proszę kogoś bardziej doświadczonego w tej kwestii o poprawienie mnie i wypowiedzenie się w tej sprawie) w innym przypadku po prostu korzenie zaczną powoli gnić i możesz stracić kolejnego storczyka jak i tego pierwszego co opisałeś. Pewnie dobrze by było gdybyś wkleił fotki storczyka wtedy inni z forum będą mogli coś bliżej ci pomóc.
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Proszę o pomoc

Post »

Witaj
Wystarczyło że trochę wody dostało się między liście i dlatego taki efekt.Podlewanie w ten sposób co napisałaś może też być zabójcze dla storczyka.Najlepiej jakbyś napisała w jakich warunkach uprawiasz i dała zdjęcia .
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
madejek86

Re: Proszę o pomoc

Post »

Storczyki podlewam bardzo obficie wodą z kranu która stoi ok 5 dni(w butelce) raz z odzywka raz samąPodlewając omijam liście nie moczę całych doniczek w wodzie tylko leje do środka poczekam aż woda ścieknie i wkładam je do osłonek.Wczoraj po 2 tyg podlałem te kwitnące te ,które są w stanie spoczynku zobaczyłem że na dnie "kora" jest jeszcze wilgotna co bardzo mnie zdziwiło bo podlewane były 2 tyg temu dlatego jeszcze z tydzień poczekam.Storczyki stoją po wschodniej stronie na komodzie obok okna.Te dwa bez liści postawiłem bezpośrednio na oknie nad grzejnikiem i ich nie podlewam później stawie zdjecia
Awatar użytkownika
Bozena S
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 paź 2007, o 12:20
Lokalizacja: Legnica

Re: Proszę o pomoc

Post »

Phalenopsisy moczę w wodzie przefiltrowanej z dodatkiem nawozu 1 raz na miesiąc. To wystarczy w zupelnosci. Kwitną przepięknie.
Pozdrawiam. Bożena.
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”