Podwinięty pęd kwiatowy

Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

actus: co do nazwy to nie jestem pewna, ale chyba jest to Phalaenopsis.

Dufin: dziękuję za rady - następnym razem postaram się z nich skorzystać. Zawsze boję się żeby nie uszkodzić roślinki lub nie złamać jej pędu. Ja też jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać gdy zakwitnie - na pewno będzie to niecodzienny i ciekawy widok:)
Pozdrawiam:)
Kinga
Storczyki=> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=64508" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Zakwitł mój storczyk, ale tylko ta prosta łodyga. W zawiniętej dwa pączki podeschły i chyba już nic z nich nie będzie, ale został jeszcze jeden, może on zakwitnie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Bardzo proszę o identyfikację storczyka:)
Z góry dziękuję:)
Pozdrawiam:)
Kinga
Storczyki=> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=64508" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Dziękuję :D
A jaka jest nazwa tego storczyka? czy jest to Phalaenopsis?
Pozdrawiam:)
Kinga
Storczyki=> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=64508" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Tak to hybryda Phalaenopsis, chyba, ze miałaś jakąś etykietkę z dokładna nazwą, ale podejrzewam, że nie ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Nie było żadnej etykietki - stąd moja prośba o identyfikację.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Pozdrawiam:)
Kinga
Storczyki=> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=64508" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Mam bardzo podobnego phalaenopsisa o nazwie Leningrad. Te falki chyba tak mają. W tamtym roku pęd rósł prosto w liścia, zaczął w niego wrastać. Musiałam interweniować i wyszedł na prostą. W tym roku pęd bardzo wcześnie zaczął się zawijać i wrastał w to miejsce, z którego wychodził. Nie dało się nic zrobić i musiałam go urwać. Mam nadzieję, że do wiosny wypuści kolejny pęd.
Awatar użytkownika
kinga0044
50p
50p
Posty: 82
Od: 18 cze 2009, o 16:21

Re: storczyk - proszę o pomoc

Post »

Wniosek z tego taki, że musimy obserwować storczyki, by móc (jeśli się da) odpowiednio interweniować.
Dziękuję :D
Pozdrawiam:)
Kinga
Storczyki=> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=64508" onclick="window.open(this.href);return false;
dotie288
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 sie 2015, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podwinięty pęd kwiatowy

Post »

Witam. Próbowałam znaleźć informacje co zrobić gdy pęd storczyka się zawija i właściwie jedyne co znalazłam to to, żeby go nie tykać bo może pęknąć.. jednak w przypadku mojego storczyka pęd zaczął pękać i zastanawiam się co z tym faktem zrobić. Poniżej dołączam zdjęcia i może ktoś kto miał podobny przypadek mógłby podzielić się radą :)
Pozdrawiam

Obrazek


Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Podwinięty pęd kwiatowy

Post »

A może stał na ostrym słońcu dlatego pękł lub ktoś z domowników mu pomógł?? ;:224
barwla
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 maja 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podwinięty pęd kwiatowy

Post »

Ja bym zostawił, u mnie też było pęknięcie. Są dwie opcje albo odpadnie albo będzie kwitł i może jeszcze wypuści z tego nowe pędy, u mnie tak bynajmniej było.
dotie288
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 sie 2015, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podwinięty pęd kwiatowy

Post »

Storczyk stoi na komodzie przy oknie zachodnim więc raczej nie pada na niego ostre słońce. Wcześniej faktycznie stał na oknie ale zachodnie słońce padało na niego wybiórczo i chyba nie było ostre ale jeden z listków zaczął wybarwiać sie na bordowo więc go przestawiłam twierdząc, że miał światła jednak za dużo. Pęknięcie pojawiło sie dwa dni po tym jak go przyczepiłam do patyka, żeby się zaczął prostować, wcześniej rósł na bok, może to go nadwyrężyło i przez to pękł :(. Nieświadomie go uszkodziłam :(. Pytanie tylko czy sobie z tym pęknięciem jakoś poradzi i czy ewentualnie mogę mu jakoś pomóc (chociaż może lepiej jak już mu nie będę pomagać, żeby nie pogorszyć jego stanu :roll:). Chyba tylko pozostaje jedna opcja - czekanie co z niego wyrośnie :wink:. Dziękuję za odpowiedzi :wink:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”