Proszę o radę - storczyk

wiolaz23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 23 wrz 2014, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Proszę o radę- storczyk

Post »

Witam wszystkich jestem nowa na forum.Mam małe pytanko gdzy dzis wyjełam z doniczki jednego z moich storczyków -doniczka była strasznie "zielona" i miałam pewne watpliwosci co do korzeni .... po wyjeciu taka malutka niespodzianka sadzonka, której w ogóle nie było widac. Teraz moje pytanie co mam z nia zrobic .. włozyc z powrotem do doniczki zasypac podłozem (inaczej roslina wypada) moze macie jakies inne pomysły ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/url]

Obrazek


Poprawiłam rozmiar zdjęć. Były zbyt duże.
Jednocześnie bardzo proszę o poprawną pisownię na forum :idea:
bab...
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: prosze o rade ... storczyk

Post »

Jakie to podłoże?, domyślam się że jakieś rozdrobnione kokosowe, które trzyma zbyt długo wodę. Twoja roślina powoli umiera, te kilka marnych korzonków są tego potwierdzeniem, tak jak i basal keiki. Powinnaś zmienić podłoże i posadzić roślinie powyżej keiki.
Jeśli będzie się kiwać wbij po obu stronach patyczki aby ją usztywnić. Po kilku miesiącach, kiedy wytworzy nowe korzenie podpórki nie będą potrzebne.
wiolaz23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 23 wrz 2014, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Proszę o radę- storczyk

Post »

Roślinkę przesadziłam do podłoża składającego się z kory, torfu i kokosa.
Faktycznie korzenie nie są zachwycającym stanie za to wypościła sporo na powierzchniowych korzonków.
Mam jeszcze jeden problem z innym storczykiem pokazują się jakieś czarne plamki i żółknie liść- proszę o rade. Obrazek
I jeszcze jedna fotka storczyka, jeden liść chyba został poparzony słońcem - zaczyna żółknąc .

Obrazek
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Proszę o radę- storczyk

Post »

Te czarne plamy wyglądają jak infekcja grzybowa.Opryskaj całego storczyka Topsinem lub miedzianem i to powinno pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”