Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
Olinka91
 Tytuł: Orchidea nie wypuszcza pędów kwaitowych
PostNapisane: 22 lut 2017, o 14:08 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dzień dobry, mam problem ze swoją orchideą. Dostałam ją w tamtym roku w styczniu i wtedy kwitła około miesiąc. Następnie gdy pęd uschnął obcięłam go. Roślina więcej noe wypuściła pędu i nie kwitła. Około 3 miesiące temu utworzyła się nowa bulwa z której rosną tylko liście, niedawno utworzyła się nowa bulwa z której też rosną tylko liście. Nie mam pojęcia co zrobić żeby orchidea zakwitła. Stare bulwy są całkowicie usunięte i nie wiem czy je wyciąć czy zostawic. Będę wdzięczna za pomoc.
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
 Tytuł: Re: Brak kwitnienia
PostNapisane: 22 lut 2017, o 14:29 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Dużo odpowiedzi znajdziesz w tym wątku, ale przyczyn może być wiele. Praktycznie wszystkie storczyki do kwitnienia potrzebują np. różnicy w temperaturze nie tylko między dniem, a nocą ale również między latem i zimą. Czyli nocami i zimą powinno być parę stopni chłodniej. Druga sprawa duża ilość światła przez cały rok, niektóre potrzebują nawet trochę słońca. Oczywiście do tego dochodzi prawidłowe podlewanie. Inna sprawa, że są storczyki, które w mieszkaniu trudniej kwitną.
Co do bulw, ja bym je zostawił, gdyż tylko z wierzchu mogą być suche. Taka bulwa to źródło dodatkowych składników odżywczych dla storczyka. Chyba, że uschły całkowicie wskutek błędów uprawowych.

toldi
PostNapisane: 22 lut 2017, o 23:41 
500p
500p

1 szt.
Ten rodzaj storczyka szybko przerasta bryłę korzeniową i wymaga częstszego przesadzania, również bardzo istotne jest odpowiednie podłoże oraz zapewnienie krótkiego okresu spoczynku późną jesienią. Kwiaty utworzą się na nowych przyrostach. Dla mnie jest to trudniejszy w uprawie storczyk niż np. Phalaenopsis.Tu szczegóły jak przesadzać, http://www.storczyki.org.pl/uprawa/how2 ... esadzanie/

norbert76
PostNapisane: 23 lut 2017, o 02:02 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Ważna uwaga, jeśli chodzi o uprawę Cymbidium i zawiązanie kwiatów. Te storczyki preferują nawet latem temperaturę w okolicach +20 stopni, więc na okres wiosny, aż do jesieni dobrze je wystawić na zewnątrz w lekko zacienione miejsce - np. na balkon. W zimie z kolei max temperatura dzienna powinna być z kolei w okolicach +15 stopni.

beata22
PostNapisane: 24 lut 2017, o 14:03 
100p
100p

1 szt.
Z mojego doświadczenia mogę doradzić, że storczyk ten nie zakwitnie jak nie będzie miał dużo światła wobec czego ja trzymam je zawsze na parapecie.

Aniula85
PostNapisane: 27 lut 2017, o 15:51 
50p
50p

---
Ja tez mam jednego delikwenta ,który nie kwitnie od marca zeszłego roku. Nie przejmuje się tym wielce, ponieważ każdy storczyk jest inny i widocznie potrzebuje więcej czasu niż inne. Jest z nim wszystko ok, bo ma nowe korzenie, ma nowe piękne jędrne liście, kolor zielony, Nic nie gnije i nie schnie. Poprostu potrzebuje czasu na regeneracje po ostatnim kwitnieniu i tyle.Jeżeli nie chce bardzo długo kwitnąć, to wstawiam w chłodniejsze o kilka stopni miejsce na noc . Niższe temperatury zmuszają storczyki do szybszego kwitnienia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 272 ]  Idź do strony nr...        1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości