Co2 - co daje?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalenka88
100p
100p
Posty: 108
Od: 12 maja 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co2 - co daje?

Post »

Znalazłam pewną aukcję w Internecie, na której jest napisane, że do korzeni ma zaaplikowaną tabletkę Co2. Co to daje? Czy to może jakieś sztuczne popędzanie rośliny do kwitnienia, czy co?
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co2 - co daje?

Post »

CO2 jest potrzebne do życia rośliny.
W warunkach normalnej mieszkaniowej uprawy jednak mają TEGO.... aż nadto :lol:
Mogą natomiast występować niedostatki np. w dosłownym orchidarium, które jest z bogatą obsadą roślin zamkniętym obiektem.
W pełnym znaczeniu tego określenia nalezy to interpretować.
Nie jest nim pojemnik /akwarium otwarte od góry wykorzystywane dla storczyków.


Moim zdaniem :D należy pamiętać o zasadzie, w sumie prostej...Takiej :lol: w przełożeniu na żywy inny organizm -czyli :lol: "zasady ludzkiej":
- gdy, storczykowi aplikujemy składniki które moze sam pobierać występuje zjawisko...łatwego korzystania z suplementacji .
Nie trzeba mówić o tym, że nastepuje w roślinie stałe wyłączenia naturalnych funkcji, a wzrasta poziom uzależnienia.
Z tego powodu ...uważam ten gadżet za zbyteczny w amatorskiej uprawie , a wręcz szkodliwy w perspektywie stosowania.
Wazniejsze dla rośliny (każdej !)jest stworzenie właściwych warunków do jej prawidłowego funkcjonowania.

A cóż poradzimy ? ....sprzedający chce sprzedać...Więc.. niech będzie to jego problem.

Pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
Magdalenka88
100p
100p
Posty: 108
Od: 12 maja 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co2 - co daje?

Post »

Dziękuję za odpowiedź Jovanko. Zastanawiałam się, czy kupić takiego kwiatka, ale jeśli ma mi zdechnąć, gdy tego składnika zabraknie, to ja dziękuję :(
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co2 - co daje?

Post »

Magdalenko,
przepraszam...ale po pierwsze kwiaty nie zdychają - na to określeń jest innych wiele
A po drugie nie musi być tabletka do korzeni lub jej brak, aby roślina skończyła swój żywot.
Radzę nie kupować , bo żyć będziesz z przekonaniem ,ze lada moment zacznie marnieć.....

Każda taka nowość jest nośna, odpowiednio nagłośniona przez handlowców.Ale nierozważne stosowanie, przynosi więcej szkody niż pożytku.
Podobnie jak fala mody z pastą do keiki , farbowane storczyki, mgiełki , szczepionki mikoryzowe itp...

Storczykarstwo nie istnieje od dziś;to tradycja wieków ! - a jednak do tej pory udało się w warunkach normalnych warunków tworzyć piękne kolekcje.
To co proponuje się w kolejnych akcjach handlowców ,wydaje się uszczęśliwianiem na siłę.

Myślę i powtarzam...sukces w uprawie wcale nie zależy od różnych gadżetów. Najważniejsze jest opanować uprawę
w zakresie kultury danego storczyka.Czyli zgromadzić sobie wiedzę i praktykować.I nic odwrotnie.

Pozdrawiam JOVANKA
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Co2 - co daje?

Post »

Czy CO2 przyspiesza wzrost roślin ? Gdybym zrobił bimbrownie i podłączył do mini szklarenki rośliny powinny szybciej rosnąć ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”