Storczyk bez korzeni

ak8906
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 mar 2014, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk bez korzeni i liści

Post »

Dziękuje:))

I właśnie dlatego szukam jakieś osoby, która miała taki przypadek, aby mogła się podzielić ze mną swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Storczyk bez korzeni i liści

Post »

A więc proszę :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0
Tu masz 41 stron podobnych przypadków :;230
Na innym forum już nie będę odpowiadał, czytaj cierpliwie info z linka, tam jest wszystko czego potrzebujesz. Może ktoś pokieruje Cię indywidualnie, chociaż podobnych przypadków dziennie jest kilka więc może być różnie. :)
Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak uratować storczyka beż korzeni?!

Post »

Jak uratować takiego storczyka?Przyjaciółka przyniosła mi storczyka mini,wyciągnąłem go z tego sprasowanego mchu.Nie miał żadnych korzeni.Przeczytałem o reanimowaniu w kamieniach,więc poszedłem nazbierałem trochę,wyparzyłem i teraz schną.Co dalej mam zrobić?
asii
50p
50p
Posty: 53
Od: 27 gru 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak uratować storczyka beż korzeni?!

Post »

Kamil50kk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak uratować storczyka beż korzeni?!

Post »

Ok,dzięki właśnie tego wątku szukałem ;:196
Awatar użytkownika
LittleSol
50p
50p
Posty: 70
Od: 13 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Witam, mojemu storczykowi zgniły wszystkie korzenie więc je poobcinałam, przez to stracił też prawie wszystkie liście a te które zostały są pomarszczone, teraz powyżej wypuszcza dużo młodych korzeni i nawet z oczek na starej łodydze wypuszczają się dwie młode łodygi, ale problem mam z tym, że nie wiem w jaki sposób umieścić go w podłożu. Zasypać go korą tak żeby przykryć te młode korzonki? Czy może lepiej pozostawić je na wierzchu? No i jak go traktować żeby przetrwał i się pozbierał. Poniżej przedstawiam zdjęcia jak to wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obrazek
Pozdrawiam, Ewelina
Zapraszam do mnie: Moje kaktusy - LittleSol
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Zasadzić w podłoże do storczyków,nie ugniatać podłoża,podlać przegotowaną,chłodną wodą i...czekać.
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Hm, spróbuj zamontowac go na podkladce z kory z mchem torfowcem.(Nalezy pilnować odpowiedniej wilhotnosci wiec co najmniej raz dziennie trzeba porządnie spsikać mech) Ja w ten sposób reanimuje jednego ze storczyków i daje to zadowalające efekty.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Ja bym go włożyła do jakiegoś pojemnika (na przykład słoja) z mchem lub keramzytem na dnie. Na tym zrobiłabym mu "platformę" na przykład z doniczki odwróconej do góry dnem. Przykryłabym to wszystko folią i wietrzyła codziennie. Oczywiście mech powinien być wilgotny. W takich warunkach korzenie zaczną rosnąć bardzo szybko. Oczywiście taką szklarenkę trzeba postawić w widnym miejscu ale nie na słońcu.

Życzę powodzenia :)
a-moroso
200p
200p
Posty: 439
Od: 26 lis 2008, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Możesz go posadzić do podłoża dla storczyków i absolutnie nie podlewać - storczyk nie ma korzeni, wiec po podlaniu istnieje ryzyko zgnicia. Przez to, że ma odwodnione liście to najlepiej włożyć go do worka, spryskiwać ścianki worka, nie storczyka i czekać na nowe korzenie. Oczywiście storczyka należy wietrzyć raz dziennie przez kilka minut. Jak tylko pojawią się korzenie, możesz zacząć go podlewać i stopniowo przyzwyczajać do warunków domowych, czyli z dnia na dzień wydłużać czas wietrzenia, aż do całkowitego pozbycia się worka. Życzę powodzenia.
Moje storczyki ; Moje hoye i inne
Moje nadwyżki
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Awatar użytkownika
Iga123ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 19 maja 2011, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

cytryna24 pisze:Ja bym go włożyła do jakiegoś pojemnika (na przykład słoja) z mchem lub keramzytem na dnie. Na tym zrobiłabym mu "platformę" na przykład z doniczki odwróconej do góry dnem. Przykryłabym to wszystko folią i wietrzyła codziennie. Oczywiście mech powinien być wilgotny. W takich warunkach korzenie zaczną rosnąć bardzo szybko. Oczywiście taką szklarenkę trzeba postawić w widnym miejscu ale nie na słońcu.

Życzę powodzenia :)
Dopytam bo mam podobny problem:-)
czyli storczyk powinien być na tej odwróconej doniczce? dobrze rozumiem>?
Moje różne : storczyki, adenium , dziwadła i inne:-) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=87910" onclick="window.open(this.href);return false;
Pavlos
50p
50p
Posty: 60
Od: 27 maja 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Tak. Ma mieć wilgoć dookoła ale nie może mieć mokro bo zgnije.
Awatar użytkownika
cytryna24
200p
200p
Posty: 324
Od: 13 lip 2012, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyk stracił korzenie, co dalej

Post »

Tak. Roślina nie może dotykać wody :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”