Problem z liśćmi - różne

migoti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2012, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Musiałam wspomóc się Google by zrozumieć o co chodzi :D.. Już sama nie wiem co z nimi robić.. Straciłam już do nich serce, po tej niespodziance z liśćmi.. Czy komuś się to przytrafiło, a storczyk przetrwał i "odżył" ?
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczyk

Post »

Dobrze by było gdybyś jeszcze napisał nam o jaki rodzaj storczyka chodzi, bo każdą odmianę inaczej się podlewa.

[K][a][t][a] - nie każdy storczyka (phalaenopsis) musi mieć po wyschnięciu srebrne korzenie. Czasami niektórym zostają w kolorze zielonym.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

migoti - jasne, że się udaje i że jest spora szansa żeby storczyk odżył. Ma piękne korzenie w podłożu a i trzon nie jest suchy więc jest szansa, że i listka wypuści. Zobacz tutaj jak dziewczyna reanimuje storczyka w wazonie któremu też odpadły wszystkie liście: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=70
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Mnie taż się udało w zeszłym roku - suchy trzon z jędnymi korzeniami wydał basal keiki. Rośnie ono sobie już samodzielnie :D Liczę,że w tym może zakwitnie?
pomelo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Można go zostawić i spróbować czekać, w sumie co ci szkodz. Przekonasz się sama za parę tygodni, czy to miało sens, sama jestem ciekawa, bo miałam tak jak ty i niestety poddałam się. Życzę powodzenia.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk

Post »

Witam. Za ta odmianą storczyka będzie lekki problem, nie wiem jaka jest to odmiana. Mogę tylko powiedzieć że ma żółte kwiaty.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyk

Post »

Wklej zdjęcie to podpowiemy Ci odmianę choć pewnie chodzi o hybrydę Phalaenopsis - jest najbardziej popularna.
migoti
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lut 2012, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowi odpadły wszystkie liście

Post »

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi :). Zrobię jak mówicie i po prostu poczekam :). Co do tej miniaturki liczę, że może coś się zacznie dziać, o tyle do tego dużego nie jestem już taka optymistką, choć był piękny..
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam. Przepraszam za tak długi brak odpowiedzi z mojej strony. Z moich storczyków już chyba nic nie będzie bo od tamtego momentu nic się nie zmieniło.Dla potwierdzenia wklejam zdjęcia http://imageshack.us/content_round.php? ... 60795g.jpg , http://imageshack.us/content_round.php? ... 60797p.jpg
Mam czekać na dalszy rozwój sytuacji czy już mogę dać sobie spokój? Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

A dlaczego uważasz,że nic z nich nie będzie? Jeśli chcesz się przekonać jak wielka jest wola walki Phalaenopsisów to zaglądnij do mojego wątku a zobaczysz jak z suchej "brody" wyrasta basal keiki. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki a zobaczysz jak się odwdzięczą. I niestety błędy w uprawie nie da się naprawić od razu, często liście już nie wracają do poprzedniej kondycji ale nowe, wyrastające podczas odpowiedniej opieki są już zdrowe. Poza tym storczyki, jak żadne inne rośliny, wymagają wielkich pokładów cierpliwości.
Tutaj znajdziesz wiele rad jak pielęgnować Phalaenopsisy więc warto trochę poświęcić czasu na poczytanie. Powodzenia :wit
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam. A możesz powiedzieć co należy zrobić w pierwszej kolejności ? Storczyki były podlewane dwa tygodnie temu. Liście są bardzo wiotkie i nie wiem co mam dalej robić. Czy na to po prostu potrzeba czasu? I jeszcze jedno pytanie w jakim miejscu lubią przebywać storczyki bo u mnie stoją przy oknie tarasowym. Jeszcze raz przepraszam że tak długo nie odpisywałem. Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Jeśli system korzeniowy jest w porządku to więdnięcie liści może być wynikiem za małej ilości wody i niskiej wilgotności wokół rośliny. Dobre namoczenie po jakimś czasie pozwoli roślinie wrócić do sił.
Wiele informacji możesz znaleźć tutaj w odpowiedniej zakładce. Opisz też dokładnie jak się nimi zajmujesz, nasłonecznienie miejsca, częstotliwość podlewania, nawożenia itp. Tak krok po kroku.
arek001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 paź 2011, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyk - opadające kwiaty

Post »

Witam. Jak zakładałem ten wątek to pierwszą diagnozą było że storczyki są przelane i po tej radzie nie były namaczane tylko delikatnie podlane jak normalne kwiaty.A przed cała tą sytuacją były namaczane raz na dwa tygodnie po 1 godzinie.(przegotowana zimna woda plus nawóz)Storczyk stoi w nasłonecznionym miejscu w oknie tarasowym. Co mam robić dalej? Jutro dobrze je namoczyć razem z nawozem? Jeśli tak to jak długo maja być moczone? Z góry dziękuje za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”