Kropelki cieczy i szkodniki na storczyku

Mery2
50p
50p
Posty: 57
Od: 8 gru 2008, o 13:05
Lokalizacja: Opole

Post »

Pani Edyto!
Myślę, że chodzi tu o przypadek żerowanie owadów. Cytuję "Pąki kwiatowe opuszcza".

Takie kropelki występujące na liściach storczyków wywołane są najczęściej żerowaniem jakiegoś szkodnika. Proszę pooglądać roślinę przez szkło powiększające.[Trzeba szukać malutkich "przecinków"-wciornastków, lub pajęczynki przędziorków, lub nawet tylko małych, czarnych kropeczek które są odchodami owadów].
W takim wypadku trzeba zastosować odpowiedni preparat chemiczny zwalczający "obcego"..
Powodzenia, Mery.
edith04
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 gru 2008, o 14:42
Lokalizacja: Lubań

Post »

dziękuje za dotychczasowe informacje ale jednak nie daja mi spokoju te przebarwienia od spodu liści. Bedę szukać szkodnika.Pozdrawiam
A na fotosiku otwiera sie ,chyba to był chwilowy strajk. Edyta
Mery2
50p
50p
Posty: 57
Od: 8 gru 2008, o 13:05
Lokalizacja: Opole

Post »

Pani Edyto!
Niestety nie mogę pooglądać zamieszczonych zdjęć. Mogę się domyślić jedynie o co Pani chodzi.
Gdy zmienia barwę znaczna część liścia, może to być spowodowane przedawkowaniem nawozów lub środków ochrony roślin .
Czasem jest wynikiem nadmiernego przechłodzenia lub przegrzania, albo nadmiernym nasłonecznieniem storczyka.
Proszę nie stosować żadnych środków chemicznych przez około 1- 2 miesiąca. A storczyki może trzeba postawić w innym miejscu.
Pozdrawiam, Mery.
edith04
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 gru 2008, o 14:42
Lokalizacja: Lubań

Post »

Witam! dziekuje za wszystkie rady, trudno bez zobaczenia w realu stwierdzić co któremu falkowi dolega ale metodą eliminacji wyleczę go.Pozdrawiam Edyta
Mery2
50p
50p
Posty: 57
Od: 8 gru 2008, o 13:05
Lokalizacja: Opole

Post »

Pani Edyto!
Moim zdaniem te zmiany i kropelki na liściach są wynikiem żerowania bardzo małych owadów.
Proszę pooglądać roślinę przez szkło powiększające.[Trzeba szukać malutkich "przecinków"-wciornastków, lub pajęczynki przędziorków, lub nawet tylko małych, czarnych kropeczek które są odchodami owadów].
Te słodkie kropelki można zmyć wodą przegotowaną przy pomocy waty, aby nie rozwijały się tam grzyby sadzakowe.

Ale po rozpoznaniu , KONIECZNE będzie zastosowanie preparatu zwalczającego tego konkretnego szkodnika.
Powodzenia życzę, Mery.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Może się mylę, ale mnie to wygląda na wełnowce. Kiedyś zaatakowały mi Hoyę i na spodniej stronie liści miała podobne białe jakby kłaczki. Zlikwidowałam spryskując i podlewając ją roztworem Actellik 500.
Mery2
50p
50p
Posty: 57
Od: 8 gru 2008, o 13:05
Lokalizacja: Opole

Post »

Pani Edyto!
Pierwsze zdjęcie nie jest wyraźne. Może to są właśnie wełnowce, tak jak pisze p. Wanda.
Proszę zobaczyć na zamieszczonej stronie i porównać:

http://www.storczyki.pl/forum/table_vie ... 1230022968
Powodzenia, Mery.
edith04
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 gru 2008, o 14:42
Lokalizacja: Lubań

Post »

Mery! to co zobaczyłam na załączonej fotce jest okropne i coś podobnego wczorej zauważyłam na innym storczyku, którego reanimuję z wyprzedaży, tylko że taką wełnę to on ma na pąku kwiatowym, który nie chce się rozwinąć i chyba odpadnie. Tamten wcześniej opisany nie ma takich nalotów. ta uprawa nie jest taka łatwa. wW inny storczyku pąki opadają i nie ma inny objawów, stoi przy oknie nie ma ani za ciepło ani za zimno wydaje się ok i nie ma kwiatów. Trochę się zaczynam w tym gubić. Dzięki za rady Pozdrawiam Edyta :roll:
edith04
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 gru 2008, o 14:42
Lokalizacja: Lubań

Post »

A jeśli na jednym mam ełnowce to pewnie powinnam go odizolować od pozostałych, czy mogą sobie razem egzystować?
Edyta :lol:
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeśli to wełnowce trzeba je jak najszybciej usunąć np. przy pomocy wacika, a jeśłi jest to "masowy atak" dobrze byłoby storczyka odizolować i użyć środka chemicznego Provado firmy Bayer.
Awatar użytkownika
ana_ana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lis 2008, o 13:54
Lokalizacja: Obojna, PDK

Krople "rosy" na liściach Phalaenopsis

Post »

Nie wiem co może dlegać jednemu z Phaneopsisów.Od spodu na listkach ma takie coś jak rosa, jest klejąca. Nie wiem czy to sok z liści, czy go coś podgryza. Mam nadzieje, że pomożecie mi z tym problemem.Obrazek
Obrazek[/code][/quote]Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Ania :)
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 96&start=0
Zajrzyj do tego postu:) i obejrzyj, czy nie ma mszyc;)
Awatar użytkownika
ana_ana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lis 2008, o 13:54
Lokalizacja: Obojna, PDK

Post »

dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam, Ania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”