Zraszanie storczyków

Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Dostaniesz.Najpewniej i najszybciej na stacji sobie kup.Podjedź z jakimś kierowca jak będzie chciał tankować samochód.
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Przegotowana i odstana powinna wystarczyć, przy niewielkiej kolekcji kupno demineralizowanej to jeszcze nie wydatek przy dużej ilości roślin to już na pograniczu bankructwa, może filtry do wody załatwią sprawę, na początku jest to wydatek ale uzdatniona woda i nam wyjdzie na dobre
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zraszanie storczyków

Post »

A skoro Mieszkasz na wsi...to Wynieś czasami na prysznic - na deszcz swoje podopieczne. Ale tylko te, które nie kwitną ( bo od deszczu plamy "lubia" się robić) i po takim prysznicu trzeba dobrze wytrzeć stożek falka, ja to robię złożonym w trójkąt papierem toaletowym lub patyczkiem do czyszczenia uszu.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Damiankowa19
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 lip 2011, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zraszanie storczyków

Post »

O dziękuje za podanie pomysłu ;)

Trwa akcja reanimacyjna :( mam nadzieje że sie uda ;)< nie miałam go do czego włożyć haha :;230 >

Obrazek
Obrazek
Penduka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 sty 2012, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Próbowałam przeszukać forum, ale nie znalazłam żadnych wyników pod hasłem: lód, kostki lodu, więc żeby nie otwierać nowych wątków piszę tutaj (proszę mnie odesłać do właściwego miejsca jeśli to nie tu).
Rozmawiałam wczoraj o uprawie storczyków z moją bratową, która mieszka w Kalifornii. Pokazywała mi swoje okazy, powiedziała, że ma je z plantacji storczyków. Zaczęłyśmy rozmawiać o uprawie Falenopsisów i powiedziała mi bardzo intrygującą rzecz, do której podochodzę dosyć sceptycznie, ale chciałam zapytać Was o zdanie.
Otóż bratowa z plantacji dostała następującą radę: zamiast podlewania powinna raz w tygodniu kłaść kostkę lodu na podłożu - dodatkowo nie należy zraszać, nie moczyć w wodzie.
Czy spotkaliście się z podobnymi praktykami? Dla mnie brzmi mi bardzo brutalnie... i nie mogę sobie wyobrazić, żeby takie praktyki były stosowane przez hodowców....
Dodatkowo znalazłam potwierdzenie takich praktyk np na takiej stronie:
http://justaddiceorchids.com/watering
Czy ktoś z Was podlewa w ten sposób Falenopsisy?
Kasia
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Ja zawsze daze do natury. Wątpię , zeby w tropikach , skąd pochodzą storczyki , padały lodowate deszcze :wink: .Zawsze Podlewam storczyki woda leciutko podgrzana , moim zdaniem one to uwielbiają , szczególnie gat.botaniczne.
Wracając do tej kostki lodu , moim zdaniem storczyk przeżywa szok . Znając Amerykanów , to ta kostka lodu to pewnie z lenistwa sie wzięła , po co latać z butelka , jak mozna wrzucić lód , ktory sam sie roztopi.
Aga
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Moje storczyki zraszam codziennie rano wodą z akwarium o kilkunastu lat i mają się świetnie.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zraszanie storczyków

Post »

Nawiązując do informacji,którą przekazała Penduka....o kostkach lodu...powiem tak:
metoda jest mi znana z opisów oraz rozmów wśród posiadaczy bardzo zaawansowanych kolekcji .

Podobnie jak w przypadku farbowanych lisów - falenopsisów ,dendrobium....nawet trudno o opinię .
Jest po prostu zbyt, zapotrzebowanie na "nowości" ; dopóki ono będzie, to będą takie zjawiska okazjonalne.

W przypadku obkładania kostkami lodu...zamysł na "metodę" zrodził się zapewne z tradycji radzenia sobie od dawna w Australii
z uprawą cymbidium.
U nas opisywałam ten fakt znany mi z bezpośredniego przekazu .Klimat, niestety nie pieści amatorów tych kwiatów ,które wymagają schłodzenia. Jedyny ratunek ...obkładanie lodem pozostaje i stosują ,bo innego wyboru nie mają..

Penduka również przekazuje informację o metodzie w Kalifornii - to też gorąca strefa nawet na wys.600m przeważają upały, a większość Kalifornii to klimat śródziemnomorski.
więc ..może trzeba sobie i tak radzić.

U nas..jednak "walczymy" zazwyczaj o wyższe temperatury;większość roku to długi sezon chłodów jesienno/zimowo -wiosennych. A... nasze storczyki borykają się z :roll: "zimnymi nogami" .
Wydaje się więc, że mamy wystarczająco dużo powodów, aby chronić storczyki od nadmiaru infekcji.
Ponadto...podejrzewam ,że krótkie lato nie jest miarodajnym czasem dla ...testowania takich eksperymentalnych metod...

Ale :D jakby ktoś chciał i taka "sztukę" próbować, to czemu nie.
Tylko..czy nie szkoda narażać storczyka ?

Pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
bo1rek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 kwie 2012, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Zraszanie storczyków

Post »

Witam.
Mam pytanie o zraszanie. Używam wody kranowej - bardzo miękka, praktycznie bez kamienia. Falenopsisy zraszam dwa razy dziennie tylko spodnie strony liści. Cambrię zraszam dwa razy dziennie w całości. Czy dobrze robię?
borek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moje pytania ( prosba o pomoc ) i moje storczyki.

Post »

Witam wiem że moja Żona zrasza storczyka również wodą z kranu tylko po samych liściach. Łodyżkę i kwiaty zostawia w spokoju :)
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Moje pytania ( prosba o pomoc ) i moje storczyki.

Post »

Tylko nie zraszaj jeżeli będą kwitły, bo kwiaty mogą dostać grzyby (botrytis). Ja nie zraszam moich w ogóle, pomiędzy mam zawsze podstawkę z wodą która paruje.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Ewa
Ettariel
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 25 kwie 2009, o 12:34

Spryskiwać czy nie?

Post »

Przeczytałam, że storczyki lubią pryskanie, więc zaczęłam.
Potem wyczytałam, że lepiej nie robić tego, bo woda może dostać się do stożka wzrostu i może zgnić.
Jak pryskać, żeby storczyk był zdrowy? :) Jaką wodą? :) I jak często? ;)
Awatar użytkownika
Magdalenka88
100p
100p
Posty: 108
Od: 12 maja 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Spryskiwać czy nie?

Post »

Spryskiwać tak, aby woda nie dostała się do stożka wzrostu ;) A jeśli się dostanie to wytrzeć chusteczką i już. Przez taką chwilę nic się stożkowi nie stanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”