Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Zablokowany
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

:wit Witam wszystkich Forumowiczów !!! :wit
Czytając z uwagą wasze posty, postanowiłem że tez pokarzę światu moje kochanie storczyki :D

Sorka że was troszkę pozanudzam ale cóż :]

Wszystko zaczęło( tak jak i u większości z was ) od jednego storczyka kupionego w Realu( i to jest właśnie ten - zdj. z przed chwiluni )

Obrazek

Następnego dostała moja mama na imieniny 2 lata temu ale dopiero tego lata zakwitł tak obficie :tan

Obrazek

Obrazek Obrazek

Następne 2 okazy kupiłem na wyprzedaży ( tak jak dla większości i do mnie wyciągnęły rączki :D i musiałem wziąć )
oto pierwszy :]

Obrazek Obrazek Obrazek

a to drugi -
Obrazek Obrazek

A teraz czas na ostatniego - którego przyznam się szczerze znalazłem na śmietniku ;:108 :D No cóż, serce mi sie kroiło jak na niego patrzyłem i wziąłem go takiego bez niczego tylko z jednym korzeniem
Postanowiłem go zreanimować, po czym odwdzięczył mi się pięknym kwitnieniem ale potem znów zmarniał i wstawiłem go do akwarium z kamyczkami i w wilgoci puszcza sonie nowe korzonki( potem wrzucę ich zdj. )
1 zdj z czasów kwitnienia
2 zdj stan obecny :tan

Obrazek Obrazek

I to już tyle :] mam nadzieje że nie usnęliście przy monitorze czytając moich wypocin ale nie mogłem się powstrzymać :D
Pozdrawiam czytających :)
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

:wit Witam Cię serdecznie :D
Ładne masz storczyki. Bardzo mi się podoba pierwszy i landrynkowaty peloric ;:138
Napisz trochę na temat ich uprawy, jakie okna masz, jaką wodą podlewasz itd ;:108
Jak masz na imię ?
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Lucyno, bardzo dziękuję za odpisanie ( już myślałem że się nie doczekam :D :lol: )

Jako że, jestem nowy na forum nie dopracowałem kilku szczegółów profilu i już naprawiłem mój błąd :)
Mam na imię Piotr. Jak już pewnie wiesz kocham storczyki.

hmm... cóż mogę napisać o ich uprawie. Musze przyznać, że kiedy kupiłem pierwszego storczyka nie wiedziałem że ich uprawa nie należy do najprostszych :wink: , lecz wydaje mi się że ją poskromiłem i na przykładzie moich okazów nauczyłem się rozumieć storczyki. :P

Muszę powiedzieć że mam szczęście- okno na którym stoją roślinki to okno południowo-zachodnie, z częściowym jego zasłonięciem przez drzewa owocowe :D Tak, że problem światła mam z głowy i ogólnie jestem z niego zadowolony.

Woda jaką podlewam falenopsisy, to woda wodociągowa niechlorowana a przed podlaniem odstana. Przyznam szczerze, że podlewanie taką wodą to był czysty eksperyment, ponieważ bałem się aby nie uszkodzić rośliny jej twardością, jednak przekonałem się że nic im nie jest. Do tej pory nie zaobserwowałem żadnego wykwitu soli na korze. Podlewam oczywiście z dodatkiem nawozu specjalnie do storczyków.

Podlewam nieregularnie - po prostu wtedy kiedy zauważę przeschnięcie podłoża .
Najgorszym momentem mojej jak i pewnie waszych upraw jest zima - centralne ogrzewanie daje się we znaki roślinkom. Wtedy po prostu rozkładam podstawki ze żwirkiem w ich pobliżu i jakoś żyją. :D

Teraz moim oczkiem w głowie jest storczyk z akwarium. Kiedy go znalazłem wyglądał tragicznie ale zauważyłem że większa wilgotność jednak robi swoje. ;:138 ;:138
Tak wyglądał 12 sierpnia 2010 roku znaleziony na śmietniku :oops: :D
Obrazek

A tak wygląda teraz - widać że puszcza nowe korzonki i nowy listek.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
KarolaW
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 sty 2011, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witaj Piotr :wit Śliczne masz okazy:) ale uważaj bo choroba storczykowa jest podstępna i jak dopadnie to nie odpuszcza i jest coraz "gorzej" :;230 u mnie już półek brak :;230 mam nadzieję, że śmietnikowe biedactwo odwdzięczy Ci się pięknym kwitnieniem jeszcze nie raz:)
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

KarolaW obawiam się że choroba już mnie dopadła :D:D:D:D :;230 Mam ich już 5 ale żeby było parzyście to juto idę na łowy do ogrodniczego, może coś upoluję po promocyjnej cenie:D :P ;:138
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

No to jeszcze raz :lol: Witaj Piotrze :D
Żeby formalności stało się za dość :wink: to zmień kolor w ''stopce'' na jakiś inny. Na zielono piszą moderatorzy ;:108
Zazdroszczę idealnego miejsca dla storczyków. Moje się przypiekają na południowych parapetach :(
Bardzo lubię wyciągać storczyki z tarapatów tak jak i Ty. Widać, że Twój śmietnikowy już sobie dobrze radzi dzięki Twojej pomocy. Może uda mu się jesienią wypuścić pędzik, będę mu kibicować :uszy
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

ale gdybyście mnie wtedy widzieli :;230 :;230 to był totalny spontan :;230 Ale dziękuje Wam wszystkim za zrozumienie bo przecież nie mogłem go tam zostawić takiego biednego i samego :D

A tak poważnie to ciesze się że wraca do zdrowia :D a osobę która go wywaliła to bym ;:14 ( myślę że że emotikon powiedział wszystko :D)
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witam wśród storczykomaniaków.
Ładnie sobie radzisz ze znajdą śmietnikową. ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witajcie drodzy czytelnicy :wit

rysia13 miałaś rację :D Dziś po prostu nie mogłem się oprzeć i tak jak zapowiadałem udałem się na łowy :tan ;:108
I Stał tam taki jeden przeceniony i wołał " weź mnie " . I takim sposobem to juz mój 6 storczyk :heja

Teraz troszeczkę opisu: Jak widać na zdj, jest on koloru białego. Stan jego korzeni oceniam na nie najgorszy a nawet dobry. Po zakupie podlałem obficie jednak szybko odsączyłem nadmiar wody . Liście są jędrne i twarde oprócz kilku ( są lekko przywiędnięte)
Największym teraz problemem są kwiaty. Jak myślicie podniosą się choć troszkę ??? :?

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
goskle
500p
500p
Posty: 931
Od: 18 sie 2010, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witam na forum :wit
Tak to się zwykle zaczyna najpierw jeden, dwa, teraz już sześć storczyków... A niestety paprapety z gumy nie są,... :;230 więc trzeba szukać nowego miejsca.... coś o tym wiemy.... :;230
A kolekcja ładna i zyczę powodzenia w reanimacji "śmietnikowego" storczyka.... :uszy
Pozdrawiam
Gosia
moje storczysie
Awatar użytkownika
wanda_23
100p
100p
Posty: 143
Od: 9 mar 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witaj Piotrze :)
Piękne masz te storczyki, a ten śmietnikowy przepiękny.
Ja też ostatnio zauważyłam pewne uzależnienie storczykowe i co gdzieś jestem to jakimś dziwnym trafem zawsze trafię do pobliskiej kwiaciarni czy do działu kwiatowego :) Niestety mój mąż nie podziela mojej fascynacji. Tym większe moje zdziwienie, jak czytam posty faceta, który z taką pasją pisze o kwiatach :)
Pozdrawiam.

.....................................................................
dodano:So 25 cze 2011 00:29
--- A tak BTW, to moje storczyki stoją na komodzie, ani jeden nie jest na parapecie.
Ale mam bardzo jasny pokój, więc myślę, że będzie dobrze
Awatar użytkownika
Klaudia89
200p
200p
Posty: 223
Od: 16 maja 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

Witaj Piotrze :wink: Piękna kolekcja. Storczyk z śmietnika jest cudny. To miniaturka?
Ja również mam mały szpital w akwarium :) Przykrywasz czymś akwarium?
Szczęśliwie zarażona od 12.05.2011 :)
Mój storczykowy wątek
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Falenopsisowy fan i jego rośliny :]

Post »

wanda_23 - Witam :wit i bardzo dziękuje za miłe słowa. :) Moi rodzice też nie do końca podzielają moje zainteresowanie - szczególnie jak przyniosę nowy okaz do domu :D O nowym jeszcze nic nie wiedzą więc ciii ;:112

Klaudia89 również Cię witam :wit
Już odpowiadam na twoje pytanko - TAK, przykrywam akwarium, ale tylko na okres dnia, bo boję się żeby w nocy nie miał zbyt wilgotno.
Wygląda na miniaturkę ale nie jestem jeszcze do końca pewien :wink: :D
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”