Storczyki renatas

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Storczyki renatas

Post »

Witam wszystkich storczykomaniaków !!!
Od kilku miesięcy bardzo uważnie studiuję to forum, śledzę nowe wątki, analizuję, oglądam zdjęcia?Trzeba przyznać, że dużo już się od Was nauczyłam, ale też coraz bardziej się ?zarażam?, a moja lista wymarzonych niebezpiecznie się powiększa. Długo zaglądałam tu tak po cichutku, nie chcąc się wtrącać w fachowe dyskusje, ostatnio zaczęłam się wypowiadać w Waszych wątkach, a teraz myślę, że przyszedł już czas , aby się przedstawić i założyć własny wątek.
Moja miłość do storczyków zaczęła się dosyć dawno, bo jakieś 12 lat temu. Były to czasy, kiedy nie było jeszcze hybryd w marketach, storczyki bywały jedynie w kwiaciarniach. Ale przede wszystkim było bardzo mało informacji na temat uprawy tych pięknych roślin. Pamiętam, że prenumerowałam ?Kwietnik? ,gdzie czasami zdarzały się artykuły o storczykach, do dzisiaj przechowuję w segregatorze wycinki z tych gazet?no i nie było internetu (u mnie bynajmniej). Byłam wtedy szczęśliwą posiadaczką 2 phalaenopsisów i 1 cymbidium?.niestety z braku wiedzy o ich wymaganiach, a może z nadmiaru opieki nad nimi (zamęczyłam biedaki :cry: ) długo u mnie nie mieszkały?zostały po nich tylko zdjęcia...
Zrażona tymi niepowodzeniami na dłuuuuugi czas dałam sobie spokój ze storczykami. Stwierdziłam, że są zbyt piękne, abym je uśmiercała, wobec czego przerzuciłam się jedynie na ich podziwianie.
?Nawrót choroby? wrócił dzięki mojemu M , który dokładnie 3 lata temu podarował mi na urodziny cudnego falka, chyba sam nie wiedział wtedy ,co robi?...teraz chce mnie już leczyć i wciąż nie może uwierzyć w to , że jedynym lekarstwem na ?storczykozę? jest zakup kolejnego storczyka.
Moja kolekcja jest dosyć skromna?i pospolita w porównaniu do tych, które tutaj codziennie oglądam, w większości to hybrydy, ale i tak cieszy oko, no i co tu dużo mówić-kocham je po prostu!

A oto portret zbiorowy moich aktualnie kwitnących.

Obrazek

Wkrótce przedstawię każdego z osobna...

Na potrzeby własnego wątku przeprowadziłam małą inwentaryzację i tak wygląda lista moich ukochanych roślin:
20 hybryd phalaenopsisów, w tym 2 miniaturki
2 hybrydy pierwszorzędowe -Barbara moller x Venosa i Mini Mark
3 botaniki: cornu-cervi, equestris, mannii (wszystkie FS) oraz bellina x amboinensis (przedszkolak)
5 dendrobium phalaenopsis (w tym 2 niespodzianki kolorystyczne)
9 cambrii (w tym wilsonara, beallara,odontoglossum, 2 oncidia żółte i 1 kasztanowe )
1 cymbidium


Tyle na powitanie, do zobaczenia jutro :wit
Pozdrawiam
Renata
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczyki renatas

Post »

renatas pisze:Moja kolekcja jest dosyć skromna?

no faktycznie dosyć skromna ta Twoja kolekcja....40 szt to rzeczywiście niewielka ilość ;:112

witam wśród nas, teraz to kolekcja jeszcze bardziej się Tobie rozrośnie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
gejzerka

Re: Storczyki renatas

Post »

Witaj Renato między nami :wit
Moja kolekcja jest dosyć skromna?i pospolita w porównaniu do tych, które tutaj codziennie oglądam, w większości to hybrydy, ale i tak cieszy oko, no i co tu dużo mówić-kocham je po prostu!
Hmm, twierdzisz, że Twoja kolekcja jest skromna, to powiedz w takim razie ile storczyków i jakie mają być, żeby kolekcja była nieskromna? :wink: a zdjęcie rodzinne zapowiada się bardzo interesująco, wręcz kolorowo. Szykuj zdjęcia ulubieńców, bo spokoju od nas nie zaznasz ;:65
Awatar użytkownika
kinga_232
200p
200p
Posty: 352
Od: 11 paź 2010, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki renatas

Post »

Reniu witaj :wit
Kolekcja licząca 40 storczyków wcale nie jest skromna ;:138 , przy takiej ilości na pewno będziemy mogli podziwiać piękno Twoich ulubieńców. Czekamy na zdjęcia ;:108
Pozdrawiam Kinga.
Moje storczyki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki renatas

Post »

:wit Reniu
Ładny początek kolekcji i czekam na więcej zdjęć bo na pewno przy tej ilości storczyków coś tam jeszcze masz
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki renatas

Post »

Witam :wit

Przyłączam się do poprzedników...jeśli Twoja kolekcja jest skromna to jak nazwać moją??? Mam 28 szt....
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki renatas

Post »

Renatko, witaj ;:108

Piekne falki na zdjęciu ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
gosiiiaczek
500p
500p
Posty: 621
Od: 11 sty 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z domu

Re: Storczyki renatas

Post »

auspex pisze:Witam :wit

Przyłączam się do poprzedników...jeśli Twoja kolekcja jest skromna to jak nazwać moją??? Mam 28 szt....


a ja mam 7 :lol:

renatas poprosimy więcej fotek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=80675" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Storczyki renatas

Post »

gosiiiaczku, Elu, Kingo, Kasiu, Alicjo, justus27 witam w moim wątku.
Dziękuję za tak miłe powitanie :D

gosiiiaczku
40 szt to rzeczywiście niewielka ilość
z Twoich 7 na pewno niedługo zrobi się co najmniej 17.
moim marzeniem jest 99 szt!...więcej się nie da ,bo mój M powiedział,że jak w domu będzie 100 storczyków,to on się wyprowadza ;:65 .Ale już coś wymyśliłam, można by posadzić po 2 sztuki w 1 doniczce, pewnie się nie zorientuje :;230
A tak poważnie to marzy mi się uporządkowanie i ukierunkowanie kolekcji -głównie phalaenopsisy i zdecydowanie więcej botanicznych.Ale muszę im najpierw przygotować lepsze warunki-moim marzeniem jest mini oranżeria....ale na to muszę poczekać :(

Elu
Szykuj zdjęcia ulubieńców, bo spokoju od nas nie zaznasz ;:65
Ja nie chcę spokoju, ja chcę wreszcie mieć z kim rozmawiać o storczykach! Moja rodzinka zaczyna się pukać w czoło, kiedy znowu chcę coś powiedzieć o kwiatach.Synek: "mamo znowu storczyk" :roll: Jedynie córka trochę mnie rozumie i choć ma dopiero 7 lat to sama ma już 2 storczyki i sporo wie o ich uprawie-jak dobrze mieć bratnią duszę!

Alicjo
Przyłączam się do poprzedników...jeśli Twoja kolekcja jest skromna to jak nazwać moją??? Mam 28 szt....
...ależ Twoje są cudne,moje jeszcze nigdy tak obficie nie kwitły :cry: Co Ty z nimi robisz? Twoje koszowe dają mi do myślenia, cudnie wyglądają tak naturalnie puszczone gałązki, muszę to przekombinować u mnie.

To teraz zacznę Was męczyć :wink:
Mój pierworodny-phalaenopsis hybryda nr 1-od którego wróciła cudowna pasja storczykowa. Przez 3 lata rosły mu tylko liście,w zeszłym roku okazało się,że korzenie są w kiepskim stanie i od sierpnia 2010 reanimuję go a pomimo tego teraz tak pięknie zakwitł.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Pomocy! jak wstawić zdjęcia,żeby były obok siebie?

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego ten phalaenopsis w moim kwitnieniu ma dużo mniejsze kwiaty niż w kwitnieniu sklepowym, za to są jakby bardziej wybarwione.Czy też Wam się to zdarza? Może to zasługa nawozu?-ale od czego zależy wielkość kwiatów?
Kwitnienie sklepowe
Obrazek

Pozdrawiam Renata
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki renatas

Post »

Witaj Renatko , masz bardzo ładną kolekcję a 40 sztuk to już ogrom :D
Awatar użytkownika
renatas
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 906
Od: 25 paź 2010, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Storczyki renatas

Post »

Jak się podliczy sztuki to może i dużo, ale wcale nie jest tak kolorowo -3 z nich są właśnie reanimowane w kamykach, a kolejne 3 kwitną ale ich korzenie też nie są w dobrym stanie :(
Pozdrawiam Renata
Awatar użytkownika
sama
500p
500p
Posty: 877
Od: 28 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki renatas

Post »

Piękna kolekcja :D Ze :D skromnością ma mało wspólnego :D
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki renatas

Post »

Reniu ja mam ich 60 sztuk regularnie kwitnie mi 5 -7 sztuk nigdy więcej , zauważyłam że nie warto trzymać roślin które u mnie nie kwitną dwa lata , oddaję , i gdzie indziej zakwitają. Zostawiam tylko te co kwitną regularnie :) to naturalna selekcja. Ostatnio nawet zaczynają mnie nudzić maluchy , czekać aż zakwitną parę lat ? a miejsca niestety brak :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”