Ziemiórki w doniczce

ODPOWIEDZ
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

rosarita znowu polecę Ci szkło powiększające do obserwacji :D
Prawdopodobnie tam gdzie są/były w podłożu muszki tam też w okolicy/ podstawek/ w miejscu wilgotnym powinny być larwy.

Swoją drogą przypomnij sobie co Ci pisałam o pająku :D
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

Pamiętam, pamiętam :) Podejrzewam, że tak podłoże jest zainfekowane, że wydaje mi się, że albo tylko bardzo dobry preparat pomoże albo zostaje mi wymiana na inne podłoże, tylko czy nowe podłoże nie okaże się znowu z jajkami ziemiórki w korze? tego nikt nie wie.

Z tego co się doczytałam to ziemiórki (zarodniki) lubią być tam gdzie są grzyby o którym mi pisałaś i podejrzewasz/łaś w moim storczyku czyli grzyb Pythium :x
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki

Post »

Odwrotnie jest rosarito :lol:
- to nie jest tak,ze ziemiórki są gdzie jest grzyb !

Grzybowa infekcja jest tam, gdzie są w nadmiarze larwy ziemiórek.
To one są sprawcami wystąpienia możliwej infekcji .I wszelkich skutków.
Przy ich nadmiarze ...
- rośliny najczęściej doznają infekcji grzybowych (np.: Verticillium czy Pythium).
To właśnie sprawia, że roślina traci kondycję, korzenie gniją.
Pozostawiona sama sobie ,może zginąć.

JOVANKA

.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

Widocznie musiałam przeczytać jakieś bzdury :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

Rosarita wytęp robactwo, nowa ziemia może być ok ale przeniesiesz z roślinami. Musisz podlać (i ew. opryskać) wszystkie rośliny bo sie pewnie juz rozlazło.
Najczęściej niestety przynosi się ze sklepu (czytaj market) z roślinami, bo tam jest siedlisko wszelkich choróbsk jak w przychodni lekarskiej :?
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

Jasne że tak zrobię, bo nie mam innego wyboru.
Czy jest wiadomo jak wyglądają korzenie podżarte przez ziemiórki? (jakaś fotka) Czy one je całe zjadają czy tylko wysysają środek gdy podłoże jest suche?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

sama chciałaś :D
Obrazek
http://www.insectimages.org/browse/subt ... ?sub=13831
jakie suche podłoże? one uwielbiają wigoć
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

o rany! ;:154 co za fota

Moniko - chodzi mi właśnie o storczyki. Ziemiórki lubią wilgoć, ale gdy storczyk nie jest długo podlewany i jest suchy wtedy takie ziemiórki żywią się ich korzonkami, no i że się nie określiłam dokładnie to właśnie chodziło mi o fotę zjadanych przez nie korzeni falenopsisów, bo zastanawia mnie czy one je całe zjadają czy tylko wysysają wszystko ze środka.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

Rosarita, jak storczyk nie jest długo podlewany to nie znaczy, że ma 'suche' korzenie, prawda? one zżerają, nie wysysają. Innego zdjęcia nie mam, ale to chyba nieistotne, że nie jest to korzeń Phalaenopsis.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

Monia - przecież to logiczne, że storczyk nie ma suchych korzeni, bo gdyby tak było to ziemiórki nie miałyby się czym żywić gdyby kora była w większości sucha.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

W życiu bym tak nie pomyślała, jesteś bardzo mądra kobitka i zadajesz bardzo mądre pytania. To ja jakoś tak napisałam durnowato z rozpędu. Chodziło mi o to, że one zawsze znajdą jakies wigotne miejsce i muszą jeść fizycznie. Na tym obrazku widać co one mają wewnątrz

A tak mi przyszło do głowy - nie masz jakiegoś 'muchozolu' w spray'u (Raid czy coś w tym stylu)? Może spróbuj tym obok rośliny czy zadziała, wg mnie powinno
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ziemiórki

Post »

Monia - już próbowałam i pryskam no ale one i tak siedzą w glebie więc tylko te latające moje jakoś zabić. Storczyki rozdzieliłam, bo te z Kauflanda nadal kwitną i mają się super tylko te co przenosiłam do nowego podłoża i po moczeniu po 2 tyg. nagle w nich to dziadostwo się pokazało. ;:223
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ziemiórki

Post »

To by było tylko na latające, żeby jaj nie składały, a podlejesz jakąś chemią na larwy, będzie dobrze, nie martw się :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”