Kolekcja Arlety cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Kochani nastał Nowy Rok a u mnie czas był na kolejną część mojego skromnego wątku.
Pierwszą część zobaczycie tu

Podsumowując moją obecność na forum od początku maja 2010 roku z kolekcją zawierającą 8 szt. phalaenopsisów obecnie wygląda ona tak :D
26 phalaenopsisy w tym trzy miniaturki, mini mark, equestris i philadelphia :D

Obrazek

Dwa sabotki

Obrazek

Będą cztery dendrobia jak podrośnie jeszcze jedno maleńkie keiki :wink:

Obrazek

Dwie cambrie

Obrazek

I po sztuce różnych odmian :roll:

Obrazek

No to takie posumowanie w skrócie :D
Awatar użytkownika
goskle
500p
500p
Posty: 931
Od: 18 sie 2010, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Super zestawienie zrobiłaś :wit ;:196
Wszystko tak przejrzyście opisane ;:108

Ja chyba nie mam ręki do miltonii - coś mi marnieje ;:223
Pozdrawiam
Gosia
moje storczysie
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

..to na dobry początek masz ode mnie.. Obrazek
Awatar użytkownika
SunFlower
500p
500p
Posty: 673
Od: 8 lis 2009, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arletko przepiękny pokaz storczyków w jednym miejscu ;:138 Ja także życzę, aby kolekcja się powiększała( najlepiej wraz z miejscem na nie ;:112 ).
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arleto :wit i ja w końcu zawitałem w twoje storczykowe progi.
Sobotnio ?Niedzielna noc, Nowy Rok, w sam raz na przejrzenie Twojego wątku, a jest co czytać ;:132 . Muszę Ci powiedzieć, że błyskawicznie rozrasta się Twoja kolekcja ;:63 . Jednak na wyszczególnienia zasłużył Phalaenopsis promiennie krzaczasty żółtasek , fioletowy peloric , philadelphia niesamowita i oczywiście kanon storczykowy MM który pokazywał swoje piękno ;:224 .
Świetnie sobie radzisz z reanimkami które się odwdzięczają pieknymi kwiatam.

W Nowym Roku 2011 życzę Tobie dużo zdrowia i spełnienia wszystkich ,,chciejstw?? storczykowych.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arleto, jeszcze raz napiszę,że masz piękną kolekcje. I ;:196 za informacje przeciw wełnowcom. Jutro kupię provado a kompiel roślinki już otrzymały. Mam nadzieję,że ten jeden był samotnikiem :evil:

A tak przy okazji zapytam :oops: w jakiej ziemi rośnie u Ciebie Ludisia? Takiej szalejące nie wiedziałam nigdzie :shock:
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Gosiu ;:196 też nie wiem jak będzie z moją miltonią, kupiłam ją z przeceny za 5 zł i jak na razie przyrastają nowe psb a czy zakwitnie to zobaczymy :wink:

:wit Kasiu teraz to już tak szybko nie pójdzie, bo i miejsca mało a i wybredna już się zrobiłam no i nie wszędzie można dostać to co jeszcze bym chciała :roll: więc zobaczymy co i ile będzie w maju :;230

Aniu ;:196 oj przyszły, przyszły.

Igorze ;:196 MM polecam to bardzo piękny i bezproblemowy phal. dendrobia i cambrie w sumie u mnie rosną bez problemu zobaczę tylko czy zakwitną jeszcze :wink:

Agatko, Kasiu ;:196

Józefie ;:196 takiego jeszcze nie mam :wink: śliczna fotka.

Rysiu ;:196 tak by było cudownie :;230

Marku witam Cię bardzo serdecznie :D dziękuję za miłe słowa i życzenia no i zapraszam częściej.

Edytko dziękuję ;:196

Małgosiu ;:196 trzymam kciuki za Twoją wygraną w walce z wełnowcem, a ludisia moja rośnie w tym w czym ją kupiłam czyli w podłożu kokosowym. U nas można to było kupić w kauflandzie. Jest to takie sprasowane podłoże doskonałe jako domieszka też do innych roślin doniczkowych np. hoi.

A tu mały przedłużył pęd i zakwitł mi ponownie no i jedno z ostatnich pewnie zdjęć MM

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arlet- i ja przybiegłam sie przywitać w drugiej części Twojego wątku ;:108

Pieknie Przedstawiłaś swoich podopiecznych. Niezła kolekcja już jest, zwlaszcza, że Zaczynałaś zaledwie z 8 sztukami ;)

Falki Masz bardzo kolorowe, w wesołych barwach. Takie - uwielbiam.
No i różnorodność gatunków zaczyna się poszerzać.

Gratuluję opieki i pięknych kwiatuszków ;:138
I życzę, by za rok, kolekcja była conajmniej dwa razy większa :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Justynko ;:196 te 8 szt. to było to co zostało z 16 szt. po walce z wełnowcami :( ale już w tym roku doszedł do mnie cudny okaz :tan

Asiu ;:196

Henryku ;:196 właśnie dziś rozpoczęło się powiększanie :wink:

Wioletko ;:196

Dusiu, Jagódko ;:196

A teraz news dnia ;:1 moja siostra dziś sprawiła mi superową niespodziankę :heja zszokowała mnie dosłownie, ale ona zna mój gust :D i oto do mojej kolekcji dołączył cudny okaz Vandy z jednym kwitnącym i drugim małym pędem, z ładnymi korzonkami i w wazonie. Fotkę niestety jedną i to taką ogólną mogę dziś wstawić bo skończył nam się limit na internet i słabo chodzi ale nie wytrzymam do pojutrza aby się pochwalić bo jeszcze do siebie dojść nie mogę :tan

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arletko gratuluję drugiej części tak pięknie rozpoczętej oraz pokaźnej już kolekcji storczyków ;:63
Wspaniały prezent w postaci vandy - życzę powodzenia i dłuuuugiego kwitnienia :uszy
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Śliczny prezent. Gdyby nie pewne moje postanowienie też bym może taką miała. Mąż obiecał mi spełnić moje marzenie (za wszycie ręcznie długiego zamka do kurtki skórzanej) i mam coś sobie wybrać - oczywiście ze storczykowatych ale ja stwierdziłam,że kwiaty to sama sobie kupię a mąż sprawi mi orchidarium - takie w/g moje projektu. Wiem,że to dłużej potrwa ale storczyki nauczyły mnie cierpliwości...

Chętnie zaś pooglądam vandę z kwiatami i pąkami u Ciebie więc czekam na sesję ;:65 ;:65 I pozdrowienia dla siostry, ma dziewczyna gust i gest ;:63

Ps. Z tym limitem to masz tak jak ja :evil:
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Po małych problemach z internetem wreszcie jestem z nową porcją fotek :wink:

Asiu, Jagodo, Jolu, Agatko, Kasik, fragolotta ;:196

Małgosiu no gdybym miała taki wybór jak Ty też pewnie wybrałabym orchidarium, ale to od męża co mógłby zrobić, a siostra wiedziała, że sama to się pewnie nie zdecyduję na tak kosztowny wydatek. No i sprawiła mi cudny prezent imieninowy :wink:

Marto ;:196 miło mi, że zajrzałaś i tu.

Justynko ;:196

Marku dzięki i ja myślę, że bardziej siostry, bo vandę możesz sobie kupić ale takich sióstr to raczej nie sprzedają :wink:

Kasiu ;:196 no to był prezent mega super niespodzianka to jak miałam go nie przyjąć? :shock: Vanda na razie stoi sobie w wazonie, ale zastanawiam się czy nie jest on za mały? jak spotkam gdzieś większy w mądrej cenie to na pewno jej kupię większe lokum.

Reniu, Moniko, Joasiu, Roksik, Grażynko, Justynko, Henryku ;:196 dziękuję za słowa uznania dla vandy, siostrę mam extra.
Tak jak wcześniej wspomniałam jest to prezent imieninowy, od męża dostałam tylko kasę na nowego kwiatka, bo stwierdził że najlepiej jak sama sobie kupię to co mi się podoba, tylko mam dylemat czy szukać teraz na siłę coś czy poczekać na wiosenną wystawę i kupić coś fajnego?
no rozpisałam się strasznie a teraz pora na fotki :D
Takie ma kwiaty

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wygląda w całości :D

Obrazek

Tu drugi pęd kwiatowy :heja

Obrazek Obrazek

I na koniec korzenie, tylko proszę o radę jak je namówić do rośnięcia w dół? :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam tymi fotkami ;:79
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Kolekcja Arlety cz.2

Post »

Arletko znów powiem, że okaz piękny ;:63
Ja jednak ulokowałabym ją w większym wazonie, a na wyrastające w górę korzenie raczej rady nie ma :? Taka już czasem ich uroda i wydaje mi się, że częściej się to zdarza właśnie przy hodowli w wazonie. Choć u mojej jednej wiszącej korzenie sięgają już prawie najmłodszych liści :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”