Więdnące storczyki

ODPOWIEDZ
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Mniej więcej co tydzień, czasem co 1,5 tyg takim kubeczkiem 0,5 l.
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

To zdecydowanie za mało.Gdy storczyk ma srebrno-białe korzenie należy zanurzyć roślinę w naczyniu z wodą do wysokości ok.2cm poniżej brzegu doniczki i zostawić na 15-30 minut żeby roślina porządnie się napiła..
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Zanurzyłam go wczoraj w wodzie tak jak pisała Lady H. DO tej pory ma zielone korzenie. Gdy robią się takie sine to znaczy, że czas podlać go ponownie, tak? Wtedy mamy pewność, że podłoże wyschło? Doradźcie jeszcze co z tymi korzeniami napowietrznymi? Czy jeśli poobcinam tylko tą uschniętą część to miejsce ucięcia muszę zasypać węglem? Czy tak robi się tylko w przypadku tych korzeni w podłożu? I czy to na pewno normalne, że gubi coraz więcej kwiatów? Na dwóch łodygach zostały mu po 3 kwiatki na każdej:/ Teściowa powiedziała, że jej kwitł cały rok (ale jej wszystko tak kwitnie:PP)
Awatar użytkownika
chrupka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 wrz 2014, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Ana, gdy korzenie rosnące w podłożu robią się srebrzyste, to wtedy podlać ;:108 , tak jak wspomniała Lady H. Co do kwiatów, to normalne, na zdjęciach widać, że podłoże jest nadmiernie przesuszone. Storczyk nie miał czym wyżywić kwiatów więc zaczął je zrzucać.
Co do korzeni to utnij tylko uschniętą część nie naruszając tkanki żywej, jakieś pół centymetra nad tkanką żywą powinno być ok wtedy nie musisz zasypywać węglem drzewnym.
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Ok, podcięłam korzenie. Czyli to znaczy, że jakby miał dobre warunki to kwitł by cały rok?:(
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Cały nie ale kilka miesięcy na pewno :)
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Może jeszcze uda się go zachęcić do kwitnięcia:P
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

To mój pierwszy storczyk - Kupiłam na wyprzedaży zwiędniętego storczyka. Na h zanurzyłam doniczkę w wodzie i odrobinkę wody zostawiłam do następnego dnia. Liście są jeszcze jeszcze odrobinkę pomarszczone, ale już sztywne, kwiaty nadal zwiędnięte. Czy kwiaty odżyją? Są już rozchylone pąki (zwiędnięte) i na końcach małe pączuszki. Czy wyciąć pędy kwiatowe, żeby szybciej stanął na nogi?
Cz na razie zostawić
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyk więdnie, czy przesadzać?

Post »

Moim zdaniem powinnaś go zostawić tak jak jest. Mam zasadę: wszystko co żywe i zielone jest nie do ruszenia. Skoro liście powoli wracają do siebie tzn że roślina sobie radzi. Czy zwiędnięte pączki się rozwiną? Tego nie wiem na 100% ale obstawiam, że mogą opaść. Stres związany z przeprowadzką storczyka do Ciebie do domu oraz sam fakt, że nie był w najlepszym stanie przy zakupie wskazuje na to, że pączki mogą uschnąć i opaść tak jak przywiędnięte kwiaty. Storczyki to zaskakujące rośliny, więc może jeszcze jakoś da radę, zaskoczy Cię i zakwitnie? Kto wie? :wink: Jednak dopóki nie uschnie pęd, nie ucinaj niczego ani nie obrywaj. Storczyk sam dojdzie do siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”