Koniec wakacji dla storczyków

Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Koniec wakacji

Post »

wnęka balkonowa bardzo dużo daje, bo w lecie miałam storczyki na oknie zachodnim, gdzie bardzo marniały a później na oknie zachodnim z wnęką balkonową i ślicznie rosną, bo słońce pada na nie od południa :) U mnie w pokoju natomiast jest to okno południowe odsłonięte, w dodatku storczyki stały do tej pory gdzieś w głębi pokoju i mimo, że wydawało mi się, iż słońce nie operuje już tak mocno to dla nich było za dużo. Co innego jeśli storczyki od początku są "przyzwyczajone" do większej ilości światła.

Ten jest w najgorszym stanie, spaliło go we wrześniu

Obrazek

Te, które przestawiłam na parapet w październiku mają się lepiej, ale widzę zmiany. Mają ciemnofioletowe/brunatne zmiany na trzonie bądź listkach, po stronie zwróconej do okna.

Na przykład te dwa. Nie są to jakieś drastyczne zmiany, ale ewidentnie są to objawy zbyt dużej ilości światła, większej niż storczyk jest w stanie przyjąć.

Obrazek Obrazek

Czasem cieniuję je kartką, ale zazwyczaj nie ma mnie jednak w domu. U mnie w cieplejsze dni słońce świeci bezpośrednio już od godziny 9 do 15 nawet ;:219

Przepraszam za niewyraźne zdjęcia, ale robiłam je na szybko, myślę, że coś widać ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”