Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 58, 59, 60, 61, 62
Autor Wiadomość
Aniula85
 Tytuł: Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku
PostNapisane: 30 sie 2016, o 09:53 
50p
50p

---
Można też zastosować mini szklarnie.Włożyć wilgotne waciki na dno słoika i na to storczyk. Codziennie zraszac górę(mgiełka delikatna) uważając by nie zalac środka storczyka. Potem zamknąć go folią,nie wieczkiem ! Codziennie odkrywać, żeby się przewietrzyl na godzinę-dwie.Najlepiej zraszac rano a po południu wierzyć. nie może stać na słońcu,najlepiej okno wschodnie.Wietrzyc by nie zgnil i i nie dostal grzyba.
Ja tak robiłam i po kilku tygodniach zaczął wypuszczać korzonki małe.
Teraz mam storczyka w korze i spryskuje codziennie i te korzenie mi rosną,liście ujedrnily się;) Storczyk wypuścił dwa listki. Powodzenia życzę :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Lucyjka_
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 15:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Wyjęłam dziś storczyka, żeby sprawdzić co dzieje sie pod keramzytem :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

podkusiło mnie i delikatnie oberwałam uschniętego liścia, zastanawiam się, czy resztę też oberwać, czy poczekać aż samo odpadnie? Póki co storczyk wietrzył się około godziny i włozyłam go znów do keramzytu.

asiula13
PostNapisane: 5 wrz 2016, o 11:10 
1000p
1000p

więcej niż 1
Niech sobie siedzi spokojnie w keramzycie.

Lucyjka_
PostNapisane: 7 wrz 2016, o 06:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
No i chyba po storczyku ... :( odpadł ten jedyny, mały, zielony listek. Wszystko zrobiło się jakby zdrewniałe .

;:222 ;:145

werutka
PostNapisane: 20 mar 2017, o 13:04 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
/Cześć :)
Kocham się w storczykach, ale przyznam,że w nazwach dobrze się nie czuję ;:174 narazie wszystkie są w korze i całkiem sobie radzą, wypuszczają i korzenie i liście. Mam natomiast jedną miniaturę, która ku mojemu zdziwieniu wypuściła pąki i nawet zakwitła, natomiast spadła mi ostatnio i kwiaty zaczęły więdnąć a pączki, które były zasuszać się. Widzę natomiast w korze, białe kuleczki obawiam się , że to grzyb. czytam o Waszej reanimacji i zastanawiam się czy kamienie bierzecie z rzeki? :lol: Próbowałam swego czasu hydroponiki i przyznam, że albo coś robiłam nie tak i moja wiedza była za mała, albo to nie sposób dla mnie. Korzenie w tej wodzie gniły, śmierdziało pleśnią, wskaźniki cały czas pokazywały ten sam poziom, jakby wody nie ubywało i zastanawiam się czy jeśli spróbuję Twoje reanimacji Trzynastko nie będę mieć takiego samego efektu. Rozumiem, że trzymasz te storczyki na stałe w takim podłożu, bo jest ono bardziej czyste?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 859 ]  Idź do strony nr...        1 ... 58, 59, 60, 61, 62

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Vaphel i 10 gości