Storczyk w wazonie /opinie i doświadczenia, komentarze/

Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczki szklane dla storczyków

Post »

Jest jeszcze kwestia przyzwyczajenia- rośliny które od dawien dawna są prowadzone w jakiś konkretny acz nie do końca poprawny sposób, lepiej będą rosły, niż rośliny które są prowadzone poprawnie i nagle da im się takie warunki jak temu pierwszemu. Gwałtowna zmiana zamorduje storczyka, a powolne drobne zmiany pozwalają roślinie się dostosować.

Zauważcie, że te rośliny o których się mówi, że np. stoją cały czas w wodzie a żyją, są to z reguły rośliny wieloletnie... Gdybym ja teraz całą swoją kolekcję zalała w ten sposób, zdobyłabym duuużo wolnego miejsca na parapetach ;:173
Pandora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 23 maja 2014, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczki szklane dla storczyków

Post »

Moja mama jest miłośniczką storczyków i sama trzyma je własnie w takiej szklanej doniczce, plusem jest to że można kupić kolorowe szkła i wtedy całkiem fajnie to wygląda. :)
Serdecznie wszystkich zapraszam: Do zapoznania się z Regulaminem Forum
Pavlos
50p
50p
Posty: 60
Od: 27 maja 2014, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczki szklane dla storczyków

Post »

Czy te szkła nie powodują poparzeń liście gdy pada na nie mocne słońce ? Ile jest stopni w takiej osłonce w południe ?
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Doniczki szklane dla storczyków

Post »

Osłonki szklane wyglądają bardzo ładnie szczególnie jeśli są kolorowe. Co do słońca. Liście zazwyczaj są poza osłonką i trzeba uważać tak na wszelki wypadek żeby nie popaliło liści. Zależy też jak długo grzeje słońce, czy storczyk jest przy samej szybie. Zdarza się że liście ulegną uszkodzeniu. Temperatura jak panuje w osłonce to nie wiem, nigdy nie sprawdzałam. Wiem ze swojego doświadczenia , że falki lubią mieć przepływ powietrza między korzeniami. Nie lubią być zbite, a jak się je jeszcze bardzo ogrzeje to może wyjść katastrofa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”