Podlewanie storczyków /czym podlewać? jak?..../

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ja podlewam podobnie jak Gelka. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jak długo woda musi stać. Uważam,że jak już ma pokojową temperaturę, to można używać. Bezpieczniej na pewno na drugi dzień.
Waleria
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Witaj :)
Ja podlewam przegotowaną wodą odstaną 5 dni, przy czym zwracam uwagę na osad znajdujący się na dnie pojemnika. Wodę trzymam w pojemnikach 5 l.
Życzę powodzenia w uprawie.
Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
edith04
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 gru 2008, o 14:42
Lokalizacja: Lubań

Post »

Ja podlewam roztworem nawozu ale co 7 dni, te storczyki, które kwitną. Czy dobrze robię? :D
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Co 7 dni zimą to może być trochę za często - podłoże i korzenie powinny przeschnąć przed następnym podlewaniem, Podobno dobrym wskaźnikiem przeschnięcia jest kolor korzeni-jeśli sa zielone to maja wody tyle ile im trzeba, a jak robią się srebrno-szare to trzeba podlac. Mojemu storczykowi od dnia przybycia do mnie (nie wiem kiedy był podlewany) zajęło to jakieś 16 dni :shock:
Pozdrawiam,
Basia
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Ja podlewam wodą ze studni co 10-14 dni, zależy kiedy przeschną. Przegotowana też może być, ale często jest w niej kamień. Poza tym jak się ma dużo storczyków, to by trzeba bardzo dużo wody nagotować. Ja mam chyba 52 storczyki, przegotowana jest dobra, jak się ma poniżej 20.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Częstotliwosć podlewania powinna być dobierana indywidualnie. Wszystko zależy od rodzaju podłoża, wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Nie zawsze kolor korzeni jest dobrym wskaźnikiem ich przeschnięcia. Mam storczyki, których korzenie znajdujące się w podłożu nigdy nie robią się srebrne i pomimo, że wymagają podlanai nadal są zielone.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ja natomiast, za radą Bogumiły robię miksturę z drożdżami, stoi sobie z tydzień i w niej moczę storczyki. Jedne częściej, inne rzadziej, w zależności od potrzeb.
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

A ja kupiłam dziś wode destylowaną. Jak podlewałam nia storczyki wcześniej to wydaje mi się,że rosły lepiej. Teraz podlewam odstałą, bo taniej, ale chyba warto zainwestować :)
Awatar użytkownika
Mylenne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 29 lis 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Podlewanie storczyków-dyskusje o sposobach

Post »

Witam,
Mam storczyka Phalaenopsis, przez jakis czas stał na parapecie i niestety pewnego dnia spadł mi on na podłoge... Było to na poczatku października, po tym wydarzeniu opadły mi wszystkie jego kwiaty lecz liscie pozostały bez zmian zielone az do tej pory.Czytałam gdzies w internecie że na zime kiedy kwiaty opadna nalezy wstawic kwiatka do ciemnosci i rzadziej podlewać oraz podciac łodyzke z kwiatkami, a wystawic dopiero na wiosne z wieksza iloscia podlewania.Czy rzeczywiscie po takim wypadku mam wstawic go do ciemnosci i czekac do wiosny az cos wypusci czy zachowywac sie tak jakby kwiaty były?? Dodam że był w ciemnosci az do dzis, liscie nadal sa zielone jedynie lodyzka jest bardziej podschnieta ale nie zupelnie sucha ( dodam że ją podciełam ).Dziekuje z góry za rady.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Zapytanie - storczyk Phalaenopsis

Post »

Witaj!
Zielone liście to dobra oznaka, gorzej, gdyby zasychały lub opadały. Indukowanie kwitnienia w ciemnym miejscu to mit!

Więcej o Phalaenopsis poczytaj tutaj raz na naszym forum :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Mylenne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 29 lis 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapytanie - storczyk Phalaenopsis

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedz oraz za pomocne nakierowanie teraz będe mogła cos z nim zrobic, a jest on prezentem od mojej miłości więc tym bardziej mi na nim zalezy :D :roll:

A jak w koncu z tym podlewaniem? Czy tak jak z innymi mimo że nie ma kwiatów czy mniej?

Inne storczyki w domu mam w plastikowych doniczkach od kupna ale dodatkowo w szklanych i głebokich , w których doniczka z kwiatem nie wchodzi do konca i na dnie tej wiekszej szklanej jest woda przez co storczyk bezposrednio nie stoi w wodzie, doniczka super sie paruje i kwiaty rosną świetnie, polecam :wink:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Zapytanie - storczyk Phalaenopsis

Post »

Teraz storczyk będzie wymagał mniej wody, bo wiele jej tracił przez kwiaty. Zauważysz to po wolniejszym wysychaniu kory, korzenie dłużej będą zielone. Pamiętaj podlewać go, gdy korzenie będą srebrzyste, a doniczka lekka.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Mylenne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 29 lis 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapytanie - storczyk Phalaenopsis

Post »

Właściwie korzenie sa srebrzyste, liscie zielone i doniczka zdecydowanie jest lekka i wrecz wysuszona.Zaczełam go podlewac od wczoraj ( tzn wsadziłam go do przezroczystej szklanej doniczki z woda ) i zobaczymy co będzie dalej :) wiec bezposrednio w wodzie nie stoi i nie jest podlewany od góry.
Kiedy mam oczekiwac na kwiaty? Okolo wiosny czy dłuzej?
Czy sa wskazane jakies nawozy tym bardziej, że teraz jest dosc osłabiony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”