Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Mój poprzedni wątek: Storczyki TULIPANA998

Oj, oj.. , chyba całkiem juz o storczykowym zapomniałem.. , u 3storczyków cos tam zaczyna sie dziać.. , 3 storczyki kwitna po 1 kwiatku... :roll: , na pocieszenie.. :tan :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieelkie liscie :shock:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój wczporajszy wypad z T. do Leroy Merlin , mój wymarzony falus z białą warżką i biało , rózowyawymi kwiatami . Z ogromnymi liśćmi , w duzej donicy , piękny , lściący , wysoki za 49 zł .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Ależ ma rozgałęzień! Będzie długo kwitł!
Ja sobie takiego giganta kupiłam z przeceny latem, a teraz już ma nowy pędzik. Już nie mogę się doczekać kwiatów :)

Widzę nasiona cyni, dobry wybór! Będą Ci kwitły całe lato, aż do mrozów. Lubię te kwiatki, bo są kolorowe, wytrzymałe i przyciągają mnóstwo motyli! Siejemy je u siebie od lat :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Witaj Bayczko , dziekuje , a te nasiona to przez przypadek mi sie wkleiły , ale tez kupione wczoraj , ja lubie wszczelakie kwity i w przyszłym sezonie działeczka bezie onać w kwiatach , bardziej niż w tym roku :D . Mysle co by tu zrobic bo za tydzien przyjeżdzza mama i będę sie przeprowadzął do innego pokoju wkońcu i jak by swoje storczyki uphać.. , przydało by mi sie akwarium.. na moje keiki i inne. , juz widze że za wcześnie je oddzieliłem od storczyka od Halinki bo maja ledwo korzenie ..... :oops: , ale trzymaja sie dobrze w korze i spryskuje podłoze często i siedza w takim plastikowym pojemniku na dnie troche wody i keramzytu . U was wszystkich sie cos dzieje ze storczykami u mnie stoją no moze ostatnio cos ze 2 czy 3 , ale bee musiałjeszcze długo poczekac.. , duzo moich roślinek jest nie duzych rozmiarów i będę musiał poczekac długo..
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Ja też musiałam oddzielić keiki z maleńkimi korzonkami. Dziś, po 3 miesiącach, wyglądają zdrowo, jedno z nich trafiło do nowego właściciela. Wiem już, że sobie poradzą, ale wtedy bałam się, czy w ogóle przeżyją. Powiem Ci tylko, że trzeba zaopatrzyć się w cierpliwość :)
U mnie wśród Phal. nie dzieje się aż tak wiele, mam kilka pędów i odbić, ale przyznam, że liczyłam na więcej. Jednak może lepiej, gdyby moje storczyki zaszalały wiosną, bo teraz usycha mi wiele pąków :(
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Arturze...nareszcie się odezwałeś.Twój nowy nabytek bardzo mi się podoba...jeden pęd i tyle ma odgałęzień.Jak wszystkie zakwitną to naprawdę będzie co podziwiać.
A co do pozostałych storczyków to wcale bym się nie przejmowała,że nic się u nich nie dzieje.Ważne,że są zdrowe.Dni są krótkie i ciemne,a to nie sprzyja naszym storczykom.Byle do wiosny,a wtedy i pąki nie będą zasychać,a i kwiaty będą mocniej kolorowe.
Szkoda twojej miltoni.No ale tak już jest,że bez strat się nie obejdzie.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Delikatny róż falka...prześłiczny...wielki i rozgałęziony, jak drzewo ;)
A co do nasion...widzę, że Masz przypołudnik, lubię tę roślinkę a sieję ją razem z portulaką. Oba gatunki są bardzo podobne do siebie i się dopełniają na grządkach. Miałam posane wprost do gruntu<przykryte włókniną>, między mieczykami...pięknie i długo kwitły, bodajeże do połowy października ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Witaj Artur :wit
No niesamowity jest ten nowy storczyk,bardzo lubię taki delikatny róż ;:63
Ale liście to ma kolosalne hehe..
Powiem Ci że mam już swojego wymarzonego którego masz od dawna w swojej kolekcji,dzięki dziewczynom z forum udało mi się kupić bo dały cynk gdzie są :heja
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki TULIPANA998

Post »

Fajnie, że wróciłeś do działu storczykowego :) .
Bladoróżowy Phalaenopsis jest cudowny, zwłaszcza, że taki ogromny, a mi się bardzo podobają duże storczyki, szkoda, że zajmują tyle miejsca. A te liścia... Jak ja uwielbiam wielkie, szerokie liścia... I ma dużo pąków, więc pewnie długo pocieszysz się kwiatami.
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Artur, wątek jest podzielony. Dziękuję za współpracę.
Marek
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Śliczne falki ;:138 ;:138 ;:138
Ja wiosną i latem "inwestuję" w ogród a zima jest dla storczyków :lol: :lol: :lol:
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Witam was kochani w 2 części
Markowi - dziękuję za podzielenie wątku :D .
Dorotko - dziękuję bardzo :D . Tez tak robie :D .

Zauważyłem że jeden storczyk wybija na starym pedzie , przedłuża i wypuszcza pęd ;:138 ten bordowawy z kremowym , pachnacy , nasteppny wybija zboku i 3 puszczaja nowe pedy ! ;:138 .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Chyba znalazłem jeszcze jeden pęd ;:138 , albo korzen.. , na razie cieżko w ogóle fotki zrobić takie ciupinki :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczyki TULIPANA998 cz. 2

Post »

Z rozpedu nie odpisałem Baryczce , Danusi , Justynce , Agatce i Dusi , przepraszam , zabiegany jestem :lol: :oops: .Dziekuje wam bardzo za odwiedziny :D .

Kochani :
Nasionka postaram sie zbierac różne do wiosny :P , bedzie dużo siania . Wiem , ze Agatka dostała swojego wymarzonego i super , on ślicznie pachnie , tez go mam a Dusia to ma 3 :shock: . Krakałem , że nic sie nie dzieje a 6 pędów jak nic :lol: .
Również sie cieszę , ze wkońcu zajrzałem do działu storczykowego . Tez lubię takie giganty , ale miejsce to problem najwiekszy :lol: . A na keiki sleciłem cos w rodzaju szklarenki.. , mam nadzieje że bedą żyły..
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”