Europejski Kongres Storczykowy

Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Post »

Ach...piękne i moja wymarzona bellina jest...
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dusiu, dokładnie tak samo myślę - tylko po co wprowadzać innych w błąd? :roll: Chyba że to jakaś wyjątkowa odmiana Phal. lueddemanniana :lol:

Justynko, życzę Tobie, żeby marzenie o Phal. bellina się spełniło - wąchałam ją i pięknie pachnie! ;:228
A zdjęć jeszcze nie koniec, czekam aż Fotosik przestanie strajkować :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Ten kto je podpisywał mógł myśleć, że to lueddemaniana, ale to nie znaczy, że to jest lueddemaniana. Czasami na wystawach niekwitnące storczyki są podpisane nazwami, a jak się je kupi i zakwitną, to często się okazuje coś całkiem innego.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Dusiu, no właśnie... :roll: Może miał tak na fiszce i dlatego tak zostało napisane na tej wystawowej...
Tylko kto dawałby taką starą roślinę (to chyba ta z 20 keiki...) na wystawę z nieprawidłową fiszką, tego nie wiem :roll:
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Myślałam, że Fotosik działa już normalnie, prosto z forum, więc pozmniejszałam zdjęcia i chciałam dodać - ale jeszcze niestety nie :roll:
Ale mimo to wstawiłam przez główną stronę Fotosika - a co mi tam :wink: Dlatego zapraszam na kolejną porcję zdjęć z Drezna! :)



........................ Aerangis luteo-alba var. rhodostica ........................................... Phalaenopsis hieroglyphica .............................

Obrazek Obrazek

........................... To małe coś można było oglądać pod lupą :lol: ................................................... Schoenorchis fragrans...............................

Obrazek Obrazek

...................................................................................................................................... Paphiopedilum thaianum ....................................

Obrazek Obrazek

.................................... Phalaenopsis kunstleri .................................................... Sigmatostalix radicans .....................................
. . . . (byłam bardzo zdziwiona wielkością jego kwiatów - malutkie są :shock: )

Obrazek Obrazek

.................................................................................................................................. Sophronitis bicolor ......................................

Obrazek Obrazek

............................... Tolumnia ........................................................................................ Epidendrum ........................................

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Kolejne :)


.................................... Epidendrum ........................................................................ Masdevallia weberbeueri ................................

Obrazek Obrazek

............................ Habenaria medusa ...............................

Obrazek Obrazek

............................. Pteroceras semiteretifolium .................................................................... widok na wystawę :P ......................

[url=hthttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a5ebd49d1d439ed.html]Obrazek[/url] Obrazek

.......................................... Phalaenopsis .......................................................................... Encyclia fragrans ...................................

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

..................................... Cattleya ............................................................... ogromna i bardzo dorodna Phalaenopsis hieroglyphica :shock: .............

Obrazek Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Po prostu zazdroszczę Ci tych widoków.Pokazałaś same piękności.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Piękne. A to na ostatnim zdjęciu to jest hieroglyphica? Dużo ma liści i kwiatów.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Grażynko, najlepszy sposób to wybrać się na wystawę, a nie zazdrościć :lol:

Dusiu, tak, to Phalaenopsis hieroglyphica. Prawda, że niesamowita? :shock:
Niedość, że liście wielkie i ich tak dużo, to jeszcze przy tym taka ilość kwiatów - to musi być bardzo stara roślina :roll:
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

ja też zazdroszczę :oops: piękne okazy pokazałaś! dziękuje, że się z nami podzieliłaś :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Proszę bardzo :wink: A.... muszę powiedzieć, że to jeszcze nie koniec, bo nawet 1/2 nie pokazałam z tego, co chciałam :lol:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Dusiu, tak, to Phalaenopsis hieroglyphica. Prawda, że niesamowita?
Niedość, że liście wielkie i ich tak dużo, to jeszcze przy tym taka ilość kwiatów - to musi być bardzo stara roślina
Ta roślina robi wrażenie. Jest ogromna i na pewno bardzo stara, bo im starsza roślina tym więcej kwiatów może mieć. Bardzo mi się podoba.
A masz jeszcze jakieś zdjęcia Phalaenopsis albo Vand?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Anussko,nie zawsze mamy to co chcemy!!I odległość pewna i urlopu brak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”