Europejski Kongres Storczykowy

Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Ale cudowności, aż się wierzyć nie chce, że to prawdziwe a nie sztuczne storczyki...Ciekawe, czy któreś w naszych kolekcjach dożyje tyle i będzie takich przeogromnych rozmiarów...
Annuska-dzięki za fotki, oczywiście na kolejne czekam z niecierpliwością...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Justynko, jak storczyki się nam nie znudzą, to może i dotrwają do takich rozmiarów :wink: Zaraz wkleję kolejne zdjęcia :)





...................................... Phalaenopsis hieroglyphica ................................................................ Vanda ......................................
. . . . . . . . . . . . . . . . . . to ta sama, co ma ogromne rozmiary :shock:

Obrazek Obrazek

............................................... Asconopsis .......................................................................... Brassia .....................................

Obrazek Obrazek

...................................................... Epidendrum

Obrazek Obrazek

...................................................................................................................................... Vanda 'Royal Blue' ..................................

Obrazek Obrazek

.................................... Dendrobium ................. A na środku sali była taka wysepka z wodą, na której pływały sobie storczyki na 'wyspach' :lol:

Obrazek Obrazek

................... Phal. cornu-cervi i Phal. cornu-cervi var. alba - wyspa ............................. Phal. violacea - wyspa .....................................

Obrazek Obrazek

.................... Doritaenopsis i Dendrobium victoria-reginae - wyspa ......................................... Phalaenopsis .........................................

Obrazek Obrazek

................................................ Cattleya .............................................................................. Dendrobium ........................................

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Biała Vanda!!!! Marzę o takiej. Po ile była? A inne też piękne. Violacee mają cudowne liście, ale kwiaty też. Mam nadzieję, że moje też takie liściory puszczą, bo mi się bardzo podobają szerokie, jasne liście u Phal.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Dusiu, była biała Vanda, ale tylko na wystawie. Na sprzedaży nie widziałam - może wszystkie się wysprzedały już wcześniej :roll:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Ale jest bardzo cudna... Muszę sobie taką kupić, jak tylko spotkam... Ta na wystawie była dokładnie taka, ale niestety już sprzedana, w końcu to, co najładniejsze i najrzadsze od razu zostaje wykupione. Ale Asconopsis, ta fioletowa Vanda i violacee też są cudne. I ta hieroglyphica...
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Annuska-no ja dzieci ani wnuków nie będę mieć...na starość rozdam Wam hahah w spadku... :P
Piekne te fotki...wyspa- oryginalnie pokazanie stroczyków...Mnie też nie daje spokoju ta hiroglyphica...No piekne dendrobia, catlejka ta biała cudna...można pomarzyć w ten ponury wieczorek o tak cudnych kwiatach i powzdychac nad Twoimi fotkami, dzięki ;:1
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Aniu- serdecznie dzięki za pokazanie tych fotek! Ale się naoglądałam!
Strasznie żałuję, że nie mogłam tam być...
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Dusiu, to nie tylko w Polsce tak jest :roll: Podobno w Dreźnie była roślinka, pięć egzemplarzy i była wykupiona już wcześnie rano, w czwartek :wink:

Justynko, też mi się podobała ta wyspa - ciekawy pomysł :)

Baryczko, a proszę bardzo :wink: Życzę Ci, żebyś następnym razem pojechała - bo jest po co! :)




Trochę czasu minęło, ale... no dobra, wklejam zdjęcia :lol:


....................................................... Masdevallia ................................................................... pień z maluszkami :) .......................

Obrazek Obrazek

..................................................... Haraella retrocalla .................................................... Pteroceras semiteretifolium ......................

Obrazek Obrazek

.............................................. Sophronitis cernua ........................................................ Chiloschista viridiflava ..............................

Obrazek Obrazek

.................................................... Trichoglottis ............................................................. Trichoglottis brachiata ....................

Obrazek Obrazek

....................................... Trichoglottis brachiata ........................................................ pogląd na salę :wink: .......................

Obrazek Obrazek

............................................ Laeliocattleya Mini Purple .......................................................... Phragmipedium ...............................

Obrazek Obrazek

........................................... Phragmipedium ................................................................ Phalaenopsis equestris var. alba .........................

Obrazek Obrazek

................................ Phalaenopsis equestris var. alba ........................................ Sophrolaeliocattleya Love Castle .....................................

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Anusska...dzięki za fotki,dzięki którym mogę podziwiać piękne okazy storczyków nie będąc na wystawie.Będę tu zaglądać,bo mam nadzieję,że to jeszcze nie koniec zdjęć.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Piękne. Strasznie ci zazdroszczę możliwości bycia na takiej wystawie, ja nigdy nie byłam (i raczej nie będę) nawet na wystawie w Krakowie, a co dopiero na takiej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Europejski Kongres Storczykowy

Post »

Przepiękne, :shock:
Można oglądać bez przerwy... coś wspaniałego ta wystawa.
Jestem oczarowana Brassia i Trichoglottis brachiata i jeszcze wieloma...
Za tydzień będę oglądała łódzką wystawę (I ogólnopolską) ale nie spodziewam się rewelacji choć kto wie,kto wie? :tan
W Palmiarnii są one bardzo przyjemne choć małe,bardzo kameralne . :D

Anusska bardzo dziękuję za możliwość zobaczenia tych zdjęć ;:180
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”