Vanda i Banda (wątek merytoryczny)

ODPOWIEDZ
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Post »

Jeśli ktoś coś ma do mnie niech pisze na GG czy PW. Admin jest osobą bardzo wyrozumiałą i tylko dziękujcie za to...
Storczykowa w Twoim przypadku uważam, że na te ponad 4000 postów co najmniej 3500 jest nie na temat, powtarzających się i w ogóle zbędnych... Jeśli dalej będzie taka atmosfera to i ja nie będę nic się wypowiadał...
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Z tego co wiem to danutastachurska, uprawia w podlozu. Ladnie i zdrowo wygladaja.

Wszystkich ktorzy chca pogadac o "wszystkim" zapraszam tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 221#750221 a nasz watek Vandowy bedzie czysty merytorycznie :)
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Gdy dostawałam wandy od Jolusi, to napisała, żeby przez tydzień je codziennie moczyć, bo przeschły lecąc/płynąc przez ocean. Potem, w zależności od wielkości rośliny, moczyć 2-3 razy w tygodniu.:)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Vandy

Post »

Witam!ja na razie mam jedna vande :roll: ,duza,mocze ja 2-3razy w tygodniu w wiadrze z woda.jak ja kupilam rosl ped kwiatowy,nastepnym razem miala juz 2 pedy kwiatowe,tak pewnie dziala swieze powietrze,całe lato wisiała na zewnatrz ;:6 .A tym vandom co zamowilismy wszyscy ile potrzeba czasu zeby zakwitły?pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

podobno rok-dwa, ale to zalezy od warunków, któe im zapewnimy - to była ocena "na oko" ze zdjęć.
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Rafael1979 pisze:Jeśli ktoś coś ma do mnie niech pisze na GG czy PW. Admin jest osobą bardzo wyrozumiałą i tylko dziękujcie za to...
Storczykowa w Twoim przypadku uważam, że na te ponad 4000 postów co najmniej 3500 jest nie na temat, powtarzających się i w ogóle zbędnych... Jeśli dalej będzie taka atmosfera to i ja nie będę nic się wypowiadał...
Rafael :twisted: nie strasz nas tak i ani sie waż milczeć.My układne kobiety jesteśmy i ucieszymy się z tego co dostaniemy.jeśli uda sie nam dostać to co chcemy bedziemy szczęsliwe ,a jeśli nie to potrakujemy kolor kwiatów jako niespodzianke i bedziemy w siódmym niebie :P Ja zdecydowałam się na vandę w wazonie,chce cieszyć oczy korzonkami ,a poza tym tak sobie myślę ,ze bedzie wygladała bardziej egzotycznie.Poza tym dla początkujacych łatwiej miec korzenie pod kontrolą.
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Ja to w sumie chciałam choć jedną powiesić :roll: Tylko nigdzie nie mogę spotkać koszyczków wiszących(czy kiedykolwiek ktoś widział je w LM :idea: :?: ,w najgorszym razie zamówić trzeba będzie gdzieś przez internet).
Latem chciałabym je trzymać na podwórku-a takie wiszące wydaje mi sie,że lepiej się do tego nadają niż w szklanych osłonkach-może się mylę,nie wiem :?
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Darla, owszem, ja widziałam w LM w Gdańsku z tydzień temu, dwa rozmiary, takie z listewek z Orchidsklepiku, ceny chyba 12 i 16 zł. Trafiłam na nie przypadkiem, wisiały gdzieś z boku wsród roślin w okolicy kolan i gdyby mój synek, który lubi wszystko w sklepach wyrzucać z półek, nie siegnął tam i nie zrzucił ich z haczyków, to bym ich nie znalazła. Potem widziałam je jeszcze położone na ziemi pod "stołami" z roślinami, oni tam trzymają podłoże, czasem doniczki i inne tego typu rzeczy.
Popytaj albo dobrze się rozglądaj :)

Wiszące latem na pewno lepiej bez szkła zostawić, mają przepływ powietrza, a poza tym przez szkło może się utworzyć efekt soczewki i je popalić. Ja chyba też powieszę na balkonie... Ale będzie super klimacik egzotyczny :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Ponieważ zdecydowałam, że jedną Vandę na pewno będę trzymać w wazonie, więc dziś będąc ,przypadkiem' :D w specjalnym sklepie- kupiłam szklany wazon. Dobrze byłoby dokupić do tego celu jeszcze jakiś plastikowy koszyczek i z tym koszykiem ją tam umieszczać, ale zanim kosz gdzieś nabędę, będzie przebywała w tym wazonie bez kosza.
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

śnieżko dlaczego chcesz wsadzać ją do kosszyczka? a swojego spróbowałam się pozbyć, choć nie do końca mi się to na razieudało. Korzenie sa w nim ściśnięte, wrastają nawet w niego. Koszyczki moim zdaniem są dobre do podneszenia - przymocowujesz drut i gotowe. Ale do szklanego wazonu nie widzę zastosowania. Może ktoś ma inne dowiadczenia?
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Ja uwazam ze dla poczatkujacych jest sensowna uprawa w wazonach albo przezroczystych doniczkach poniewaz mozna caly czas obserwowac stan korzeni.

Osobiscie nie lubie koszyczköw poniewaz po pierwsze korzenie sa scicniete a po drugie z koszyczkiem wchodzi taka Vanda bardzo trudno w wazon. :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Alicja N.
100p
100p
Posty: 153
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Lokalizacja: Mrągowo/Białystok

Post »

Storczykowa, uprzejmie proszę, abyś nie zaśmiecała wątku.

a jeśli chodzi o Vandy, to w sumie ja ciąge się wacham co do uprawiania. myślałam,że właśnie dla początkującego lepiej w podłoże wsadzić...aj...im dłużej czekam tym bardziej sie stresuję (dobrze, że Tomek zachował zimną krew ;P )
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

dla mnie najlepszą metodą jest uprawa w wazonie i tą metodę stosuję. przynajmniej widać korzenie i mogą szybko przeschnąć po kąpaniu. odkąd mam Vandy, uprawiam je w taki sposób i nie narzekam. o uprawie doniczkowej Vand zbyt mało wiem, żeby chcieć ją wypróbować. Vanda to nie Phalaenopsis ani inny storczyk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”