Cieniowanie storczyków na parapetach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cieniowanie storczyków na parapetach

Post »

czy macie jakieś pomysły na nieinwazyjne (bez wiercenia) zasłonięcie okna? zauważyłam u Duśki coś, co się przykleja na szybie samochodu w upały (nie wiem jak to fachowo nazwać).. może są w sprzedaży zazdrostki albo półprzezroczyste rolety, które się przykleja do okna? wiosna tuż tuż i słońce będzie przygrzewać coraz mocniej
Edyta
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Sa patyczki do zazdrosek.Nie musisz wiercic dziurek ,patyczki po prostu przykleja sie do futryny okiennej na taką wysokość jaka ci pasuje.Zakladasz firanki i masz.Mozesz tezkupić folię.Kupuje sie ją na centymetru w churtowniach budowlanych;biale .kolorowe z wzorami lub witrażowe.Witraż pieknie wyglada od strony pokoju;ale tą folie przyklejasz na okno,wiec pewnie dlużej zostanie.Firanki mozesz sobie zmieniać.Wszystko zalezy od wystroju wnętrza i od inwencji tworczej.Ja nie cieniowałam moich storczyków ,bo miałam na zewnętrznym parapecie pelargonie ,ktore zacieniały doniczki a do tego trzymały wilgoć.
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A czy wiesz może w jaki sposób się je przykleja? Czy podobnie jak plastikowe wieszaki łazienkowo-kuchenne?
Edyta
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Dokladnie tak! :wink:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Odklejasz taśme i przyklejasz,Ja takie patyczki nawet mam do firanek na małych oknach w piwnicy.W opakowaniu masz caly komplet do przyklejenia i haczyk,który montuje sie wiercąc malutką dziurkę
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A czy mogłabym Cię prosić o zrobienie zdjęcia? ciekawa jestem jak wyglądają, a nie wiem pod jakim hasłem ich szukać np. na Allegro.. dziurkę wierci się bezpośrednio w oknie? Kiedyś już słyszałam o tych patyczkach, ale jak byłam w LM i Obi zapomniałam zapytać czy mają je w ofercie.
Edyta
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Ja nie wiercilam dziurek w oknie, tylko bezposrednio przykleilam i bylo OK.
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

przyznam, że wolałabym nie wiercić - nie chcę niszczyć okna
Edyta
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Ja też nie wierciłam.Napisałam tylko co masz w komplecie kupując takie patyczki.Robienie fotki wydaje mi sie zbędne ,bo to naprawde nic ciekawego,no chyba ,ze maja to być mini karnisze(metalowe rurki z ozdobami na końcach ,bo tez takie są) Te patyczki kupisz w każdym sklepie z wystrojem wnętrz,w sklepach z firanami,po preostu tam gdzie prowadzą spzredaz karniszy.Na allegro p[ewnie i są takie patyczki ale przeplacisz za nie.O ile pamietam to komplet takich patyczków metrowych kosztuje ok 5 zł.Można je kupowac pojedyńczo także.Metr patyczka to tak naprawde wiecej niż metr bo on sie rozciąga(rurka wsadzona jest w drugą rurkę.Idź do sklepu i zapytaj o patyczki do zazdrosek
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Post »

Dokładnie nazywa się to 'pręt do zazdrostki' :wink:
Właśnie taki nabyłam i przeczytałam :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja mam na 1 oknie te zasłonki do auta, a na drugim roletę, która jest przyklejona do tej białej ramy. oczywiście roleta nie jest na wymiar mojego okna i śmiesznie wygląda, ale przynajmniej choć trochę cieniuje. na moich oknach zawsze jest bardzo widno, bo nic ich nie zastawia (tzn. nie ma przed nimi żadnych drzew itp, storczyki są w pełnym słońcu).
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Edyto, te zazdroski, o których pisała Pestka mogą być różnej długości. Na południowo zachodnim oknie zamontowałam sobie 60centymetrowe.
Wygląda to tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfa ... 3accd.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”