Storczyk gnije

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Kwiaty ma ladniusie :shock: Wiesz co, jak ta rana jest sucha i wykrusza sie, to ja jestem dobrej mysli :) Moze nie mocz tego woda :roll: tylko wacikiem z propolisem...tak z wyczuciem. Takie jest moje zdanie, ale niecz sie wypowie ktos bardziej doswiadczony :wink:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Wodą nie moczę. Nawet taką z bioseptem nie odważyłam się przemyć- przetarłam nią liście i przelałam korzenie.
Poza tym, ten propolis zostawił taka błyszczącą warstewkę- to jest jakiś wosk, nie?- i w tym miejscu raczej woda by się już nie przedostała.
Moni, Ty tą swoją nalewkę na propolisie też masz taką gęstą woskową na spirytusie 95%, czy rozcieńczoną? Ja przemywałam taką gęstą.
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Ja mam na spirytusie. Raczej nie rozcienczaj, smaruj taka i obserwuj co sie dzieje :roll: Ale jak sie kruszy to mysle ze bedzie ok :) Badz jednak czujna zebys nie przedobrzyla :wink:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Nie no, robię to co kilka dni, raz jednym, raz drugim, wczoraj podlałam wodą z bioseptem i teraz już go nie męczę, będę obserwować. Pocieszające, że to wszystko cały czas jest twarde.

Natomiast kwiatek raczej nie ma już stożka wzrostu- już dawno miałam wrażenie że widać tam było taki milimetrowy zasuszony czubek listeczka, ale nawet jeśli to złudzenie i stożek był zdrowy, to już go raczej wydrapałam- ten najmłodszy listek został przecięty niemal na wylot... :?

Tylko proszę na mnie nie krzyczeć, że co ja mu zrobiłam... :oops: (To dla jego dobra...)

Obrazek
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Agnieszko, patrząc na to zdjęcie, to wydaje mi się, że chyba nie jest źle, to wygląda jakby zarastało nową tkanką, a śladu rozwoju choroby grzybowej lub bakteryjnej raczej nie widać. Wg mnie to on powinien z tego wyjść.
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Agnieszka ja mialam tez cos takiego i wiesz co znalazlam jak go wyjelam z podloza :?: :?: 2 male slimaczki ktöre sobie podjadaly storczyka od dolu. To byl möj pierwszy kontakt z takim zjawiskiem, az sie wierzyc nie chcialo :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Hej!
Kilka dni temu dostałam nowego storczyka. Wyglada tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ta zmiana koloru jest sucha i twarda. Co to moze być i jak z tym walczyć?
Pozdrawiam
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Śnieżko, oby było tak jak mówisz, mnie osobiście ta plama przeraża, no ale trzeba czekać... Storczyk wciąż żyje i kwitnie, minęło już 2 tygodnie od cięcia...

Jolu, w moim przypadku o slimakach nie moze być mowy- mam go już pół roku, był 2 razy przesadzany, ostatni raz parę dni temu, no i zaczęło się od "gnijącej" (?) plamy a nie dziury. Ale dzięki za info :)

Leśny Duszku, trudno powiedzieć, zwłaszcza że bardzo słabo to widać, najlepiej chyba na środkowym zdjęciu. Ale w miejscu skąd wychodzi pęd wydaje się że tam jest wszystko czarne w środku..?! Myślę, że dobrze byłoby go spryskać dokładnie Bioseptem 33 lub Biochikolem (i leczą różne choroby grzybowe i zapobiegają wzmacniając roślinę), a moze nawet Topsinem (przeciwgrzybiczy)..?
Można poczekać jeszcze kilka dni i obserwować czy to się zmienia/powiększa, ale plama wyglada nieciekawie, no i miejsce też takie że jak zacznie się rozprzestrzeniać, może być za późno.

Tyle ode mnie, może odezwie się ktoś kto lepiej się zna, ja to tak na czuja, na zasadzie że lepiej robić coś, bo zawsze jest szansa że się uratuje, niż nie robić nic i patrzeć jak pada...
Powodzenia! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Aga, sledze ten temat. Kupilam storczyka z przeceny z dziurka na (mozna powiedziec) srodku liscia - pierwsze co zrobilam to "pomalowalam" propolisem i mam go na oku :wink:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Obejrzałam sobie wszystkie zdjęcia w powiększeniu i wygląda, ze on z wielu stron ma jakieś ciemne plamy lub zranienia. Mnie to wygląda podejrzanie chyba trzeba zadziałać jakimś preparatem bakterio i grzybobójczym i mieć go na oku.
a-nia251
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lip 2008, o 09:21
Lokalizacja: Gniezno

Post »

Agnieszko:)
Gratuluję reanimacji.
Powiem Tobie, że miałam to samo, co Ty. Dostalam phalenopsisa we wrześniu i to coś już było. Obserwowałam, przemywałam czym trzeba i się nie rozwinęło. Storczyk stracił szybko kwiaty, ale teraz wraca do normy, ma nowy liść więc wierzę w sukces. Za Ciebie też trzymam kciuki!
pozdrawiam :D
Ania
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

oj rzeczywiści niezbyt ciekawie to wygląda. ale to nie ważne jak tylko czy już wróci do normy. jezeli plama przysycha to myślę że będzie ok - mój biedak tak miał, tylko po zaaplikowaniu pałeczek plama na liściu jeszcze tego samego dnia zaczęła przysychać i to się zatrzymało. tylko ciekawe co on ma tam w środku :?
trzymam kciuki, a my pamiętajmy że z każdego takiego przypadku możemy nauczyć się wielu bardzo przydatnych rzeczy (oczywiście nie życzę nikomu, żeby kiedykolwiek musiał w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę....
miska19253
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 gru 2008, o 20:19
Lokalizacja: kielce

Post »

Mój storczyk ma to samo i dzisiaj zamierzam zrobić mu "operacje''. trzymajcie kciuki!!
pozdrawiam Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”