Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 63, 64, 65, 66, 67
Autor Wiadomość
Larelka
 Tytuł: Re: Choroby u storczyków - pomóżcie proszę.
PostNapisane: 11 sty 2017, o 19:47 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Ok dziękuję za pomoc :-)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

nati2311
PostNapisane: 19 sty 2017, o 11:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam, dołączę się pod postem może mi ktoś pomoże ;) Martwi mnie mój storczyk… otóż sytuacja wygląda tak, że miałam dwa storczyki niestety został już jeden, ponieważ tamtemu wszystkie liście uschły robiły się żółte i opadały. Oba storczyki stały obok siebie i temu obecnemu tez zaczęły żółknąć liście, więc je rozdzieliłam i na szczęście na razie jest spokój ostatnie dwa listki uratowane. No, więc zostały te dwa listki, które mnie męczyły i bałam się, że tez oklapną, więc wyciągnęłam storczyka z doniczki oczyściłam z podłoża, jakieś gąbki i pod bieżącą wodę. Plus dodatkowo na liściach zaczęły się tworzyć taki suche plamki. Błąd, który na pewno popełniłam to zalanie środka storczyka no, ale to już było po żółknących liściach. Wcześniej był moczony w misce no, ale może za długo, bo czasami cały dzień w tej wodzie siedział teraz nalewam trochę wody na podstawek i sam sobie pobiera. Załączam zdjęcia może mi podpowiecie czy jest ok. czy raczej nie bardzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

norbert76
PostNapisane: 19 sty 2017, o 13:51 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Dzień namaczania w wodzie to się musiało tak skończyć.
Zdrowe korzenie powinny być albo zielone albo szare w zależności czy są nasiąknięte wodą czy nie. U Ciebie oprócz takich są też żółte z czarnymi plamami - to jest objaw gnicia i choroby grzybowej.
Wytnij wszystkie takie korzenie, zostaw tylko zielone. Miejsca cięcia posyp cynamonem, nie żałuj. Możesz pozostawić na dzień poza doniczką, żeby rany obeschły. Dobrze by też było profilaktycznie dokonać oprysku preparatem grzybobójczym. Następnie sadzisz w nowe podłoże i nową doniczkę. Nie podlewaj przynajmniej przez tydzień, postaw w jasnym miejscu jak masz słoneczny parapet to byłoby najlepsze rozwiązanie. I daj czas na regenerację.
Ogólnie zasada podlewania jest taka, że podlewasz dopiero wtedy kiedy kolor korzeni zrobi się srebrny. Nie musisz też rezygnować z namaczania, po prostu wystarczy kilka, kilkanaście minut. Osobiście tak robię i nie straciłem jeszcze żadnego storczyka. Ważne tylko, żeby woda długo nie stała na podstawce.

nati2311
PostNapisane: 19 sty 2017, o 14:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dziękuję za szybką odpowiedź. Storczyk stoi na parapecie na wschód. Zaraz powycinam te żółte, a lepiej wieczorem czy jutro rano wsadzić w nowe podłoże?

norbert76
PostNapisane: 19 sty 2017, o 14:36 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Lepiej jutro.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 929 ]  Idź do strony nr...        1 ... 63, 64, 65, 66, 67

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości