Storczyki ze Skierniewic

micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Sobotkowi na początku tygodnia zrobię napad oględzinowy korzeni. Zobaczę, bo może coś tam się dzieje, a ja nawet na to nie wpadłąm.a

Aktualnie najwięcej uwago poświęcam mojemu nobile. Posiada już sporawe pąki, aż na trzech pseudo bulwach. Jedna na 5 oczkach ma pąki, dwie mają na 3. Każde oczko ma po 3 kwiaty. Razem piękne stadko 24 ;:15 czyż nie jest to czarujące??


Pąki już są sporawe i widzę, że nawet dostają już plamek fioletowych, czekanie niedługo zostanie wynagrodzone, aż 24 kwiatami!!!!!!!!!!

Na jednej pseudo bulwie są jeszcze dwa oczka, ale przestały się rozwijać i zostały tylko takie kulki. Jak kwitł mi ostatnio to też tak było i tam nie wyrosło nic, tylko uschło oczko i nie było kwiatka (mam poczucie zmarnowania szansy zakwitnięcia w tym miejscu.

Czy komuś też coś takiego się przydarzyło??
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Jutro zamieszczę zdjęcie w prawie pełni kwitnącego nobilka. Już kwitnie i do tego przepięknie pachnie.

Ten najmniejszy maluszek padł
;:5


Jutro dzień ogrodnika więc sobotek i Phalaenopsis będzie miał przegląd korzeni z wymianą podłoża w nagrodę za piękne kwiaty.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

A o to kwitnący okaz. Uwielbiam go w tym sezonie naprawdę ładnie zakwitł.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Micka,
denrobium naprawdę bardzo ładnie zakwitło,a jaki ma zapach?
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Pozytywnie zazdroszcze kwitnienia Dendrobium nobile,mnie jak na razie ta sztuka się nie udała :cry:
pozdrawiam
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne to Dendrobium... mi też nigdy nie udało się zmusić D.nobile do kwitnienia...
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Kupiłam go z przeceny w Instytucie Sadownictwa jak już zakończył kwitnięcie niecały rok temu. Później kwitł w grudniu, miał około 5 kwiatów, ale pierwsze dwa były takie nie dokształcone.

Obecnie roślinka ma 7 pseudo bulw. Dwie stare, które kwitły w Instytucie i później u mnie zimą, trzy aktualnie kwitną i dwójka młodych. Po wyrośnięciu młodych bulw i przekwitnięciu wioną przesadziłam do za dużej doniczki. Nie wiedzieć czemu??

;:88

Koledze się spodobało dużo miejsca i w sumie po dwóch tygodniach zaczął pączkować.

A oto moje obserwacje, które troszeczkę mnie drażnią w jego zachowaniu.\:
Kilka oczek z które zapowiadały kwiaty pousychały i tym razem tak się stało.
Mój nobile lubi gubić liście, ale nie odkryłam dlaczego.

A zapach jest dosyć intensywny jak na storczyka (chyba), można go poczuć nie podchodząc do niego. Zapach można przypisać do delikatnego kwiatka. Ciężko mi to opisać...

A wy macie nobile i wam nigdy nie zakwitł?? A go posiadacie?? Może ma pseudobulwy, któe już kwitły?? Bo one chyba kwitną raz w jednym miejscu??
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

moje nobile jest wyprzedażowe,możliwe że za mało przechłodziłam ,młode psb u mnie też zgubiły wszystkie liście,ale podobno niektóre nobile tak mają.Trzeba się uzbroić w cierpliwość może w tym roku się uda :wink:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Piękne to dendrobium. Niestety moja przygoda z nim dopiero się zaczyna i nie mogę wiele podpowiedzieć. Mam 2 różne nobile. Różowy kwitnie a biały ma w tej chwili 2 pączki.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

A wasze storczyki mają dużo nowych pseudo bulw??
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Witaj Micka :D jestem na tym forum od niedawna i wciąż nie moge nacieszyć oczu ..... tyle pieknych kwiatów w jednym miejscu! Ja jestem posiadaczką Dendrobium Nobile od niedawna .... kupiłam z kwiatkami i niestety nacieszyłam się nimi tylko kilka dni-przekwitł. Mam do Ciebie pytanie czy on stoi u ciebie w mieszkaniu cały czas czy może wystawiasz na noc na zewnątrz? Już tyle artykułów przeczytałam że nie wiem co robić ......

P.S- śliczne Te twoje kwiatuchy :D Pozdrawiam
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Siedzi sobie u mnie na oknie wschodnim. Pierwsze kwiaty miał pod koniec 2007, a wtedy parapet był ciepły od kaloryfera. Tym razem w nocy mam cały czas uchylone okno. Ale przez to słońce, co nie miłośiernie świeci, przeniosłam go na stolik by za bardzo nie grzało, bo chcę mieć dłużej kwiaty.

A nacałej pseudobulwie kwitł Twój storczyk i jaki ma kolor??
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Miał tylko kilka kwiatów wyrastających z samego czubka :) a samo Dendrobium jest chyba młodziutką roślinką, jakieś takie małe w porównaniu do Twojego. Kwiatki miał białe z lekko różowym środkiem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”