Storczyki ze Skierniewic

Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Micka ,a gdzie jest ten Instytut Sadownictwa??
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Jest w Skierkach na ul. Sobieskiego Dokłada nazwa to Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Tyle, że dawno temu to oni może i coś robili z kwiatami,. Teraz to jakoś mi się wydaje, że ten sklep to nie należy do Instytutu, a to co sprzedają jest w większości sprowadzane, m. in. storczyki. Ale nie znam się na polityce i zakresie działalności tej jednostki.
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Zapraszam tam, ale wydaje mi się, że posiadają raczej pospolitsze okazy (w porównaniu z tym, co wy posiadacie w swojej kolekcji).
Moja kuzynka kupiła w Instytucie storczyki z lokatorami. Ja jak tam robie zakupy z wyprzedaży i to raczej ratuje biedaki przed padnięciem z braku wody, a przez niedopatrzenie raz zalane z gnijącymi korzeniami. Wole oschnięte lub przekwitnie, bo moim zdaniem łatwiej jest doprowadzić go do porządku. Ale i tak się opłaca, bo za 6 zł mam już kim się opiekować.
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Dzięki Micka za odpowiedź, powiem Ci że za takie po 6 zł to i ja bym się skusiła, jeśli się nie uda odratować to i strata finansowa niewielka, lubię nawet kupować takie z przeceny, bo jeśli potem fajnie rośnie to jest duża radość, w LM ledwo żywe stoją ,a cena dalej taka sama,raz udało mi się kupić w OBi, i na razie mają się dobrze.
Pozdrawiam :D
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Też uwielbiam ten momen, kiedy okazuje się że zdechlaczek będzie żył.
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

No to jest nas takich więcej, bo ja też. Sprawia mi niesamowita przyjemność, jeśli roślinkę uda się odratować i doprowadzić do kwitnienia. Taki gotowy, kwitnący jest śliczny, cieszy oko, ale sukces, to doprowadzić takiego sponiewieranego do zdrowia i kwitnienia.
Pozdrawiam
Ala Wanda
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

to i ja zapisuję się do klubu ratujących bidule :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Mój oncidium, chyba co go ratowałam przed zgniciem, przy jednej pseudo bulwie wypuścił młodziutkie korzonki, młoda pseudo bulwa nadal ładnie rośnie.

Odłączona od niego za mała bulwa ma się bardzo dobrze i rośnie jak na drożdżach.

Jeśli ten storczyk to oncidium to jestem bardzo zadowolona, zawsze chciałam mieć storczyka co ma mnóstwo drobnych kwiatuszków. Żeby mi chciał zakwitnąć.
;:227 może być na Boże Narodzenie, ale ma być dużo kwiatów.
----------------------

pozdrawiam kwitnąco
micka
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”